Jak založit dětský koutek na malém městě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 19:47
Dětský koutek-jak na to?

Ahoj všem, prosím o radu. Jsme maminky zhruba stejně starých ročních dětí. Žijeme ve městě, které sčítá 15 000 obyvatel a nemáme s dětmi kam chodit. Není tu žádná dětská herna ani nic dalšího s dětským koutkem. Čili když prší nebo mrzne, není kam jít. Na kroužky chodíme, ale ty jsou jen dopoledne 2 hodiny. Už asi 3 hodiny se mi hlavou promítá, jak něco takového, kam by mamky mohly s dětmi chodit, založit. Kde sehnat prostory? Poprosit starostu? Mám zdr. vzdělání, takže bych mohla být zároveň dozorem? Představovala bych si to i tak, že by to bylo za poplatek např.50 kč, aby tam nikdo nechodil dělat bo.rdel.
Co myslíte? Má to cenu nebo se mám na to vyprdnout? Zatím prosím o zachování anonymity.????

Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 2 inzeráty 16.11.18 20:12

Napřed si to pořádně promyslet finančně. Pak seženete prostory, nájem nebo prodej komerčních nemovitostí. Ty musí splňovat určité podmínky, vyhlášky atp. Promyslet si konkret i koncept (otevírací doba - aby tam měl kdo být, cena - za 50 si nevydelate ani na nájem, ale zase za víc tam nemusí nikdo chodit, to je těžký; s hlídáním nebo bez - na to pak je potřeba člověk se vzděláním, jiné požadavky na prostor…,).
Taky jsem nad tím uvažovala, ale nakonec jsem to za roka právě z toho důvodu, že aby to pro maminky bylo dobré, nemohla by cena až nijak vysoko, ale to bych zase neměla ani na nájem těch prostor. Nehledě na peníze za zařízení. A několik nájmů.. Přišlo mi to jako finančně náročný koníček s nejistým výsledkem.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 16.11.18 20:22

U nas takhle funguje materske centrum. Maminky se tam stridaji ve sluzbe, muze se tam stavit kdokoli za poplatek. Nevim, kolik je, ale urcite min nez 50. Neni to komercni a podporuje to i mesto. Zkusila bych oslovit nekoho ze zastupitelu, jestli se nekde nenajde takova mistnost k levnemu pronajmuti.

peta81
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 16.11.18 20:33

to nemuzes utahnout :nevim: do takoveho koutku/hernicky by chodily maminky jen pres podzim-zimu, kdyz je hezky, kazdy jde radeji ven. pocatecni investice do vybaveni by byla dost vysoka, musis platit najem, energie, teplo. my jsme na malem meste, mame sice mene obyvatel, ale i tak vidim, jak to tu funguje. mame hernicku v dome MU, ktery ji i vybavil a plati energie. vstup je symbolickych 50kc za rodinu a je otevreno jen dva dny v tydnu a i tak se tam obvykle sejde jen tak 5-6 maminek.
muzes se zkusit poptat na urade jestli by treba nepropujcili podobnou mistnost, tridu ve skole-skolce nebo neco podobneho.

Ju21na
Kecalka 218 příspěvků 16.11.18 20:35

Kousek od nás, v obci s cca. 2000 ob., založili poměrně nedávno také hernu. Tak 2 - 3 roky nazpět. Pro veřejnost je otevřeno pouze odpoledne, ale vstup je docela pálka - 160Kč/dítě :( Ještě jsme tam tedy nebyli :) Dopoledne co vím, tak tam jezdí MŠ. Zatím tedy stále fungují, myslím, že obec bude i finančně přispívat na provoz. Takže v Tvém případě bych asi i do toho šla :mavam: :palec:

machninka
Povídálka 41 příspěvků 16.11.18 21:11

Myslím, že celkem funguje koncept herny s kavárnou. V mém rodném městě - okresní cca 25000 obyvatel - je obrovská herna a stolky jsou v podstatě součástí herny. Vstup asi 80 kč. No není to na každodenní vysedávání, ale když si chcete dát jednou za čas kávu s kamarádkou, tak super. A u nás ve městě cca 11000 obyvatel teď před měsícem otevřeli něco podobného, jen v menším měřítku. Byla jsem se tam podívat jednou a bylo narváno…vstup cca 30 kč.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >