Dětský nábytek - masiv nebo lamino?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 03.03.10 18:37
Dětský nábytek - masiv nebo lamino?

Ahoj všichni, ráda bych znala váš názor. Plánujeme dceři pořídit vlastní pokojíček. Chtěla jsem nábytek z masivu, ale dnes mluvil manžel s truhlářem a prý bude lepší lamino, že dnes už splňuje hygienické požadavky mnohem lépe, navíc prý cenově dostupný masiv nic nevydrží :nevim: Nevím, nejsem truhlář, dají se vůbec na laminu udělat oblé hrany? :?:

Stejně bych radši ten masiv :roll: Předem děkuji za příspěvky :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 03.03.10 18:54

Tak já si myslím, že to lamino bude lepší. My měli masív, bylo to měkké dřevo, smrk a to bylo hned omlácené hrůza. Nedovedu si představit dětský pokoj z masivu, třeba z dubu, to mi přijde takové těžkopádné. A hlavně mi máme masiv dub na podlaze a kdyby táta nedělal se dřevem, tak už se věším. Pořád se to sesychá, pak to zase nabyde, no děs. Kamarádka má z masivu, snad dubu kuchyň a proklíná ji a závidí moji potaženou folií.
Teď máme pokoje z lamina a fakt super. Ty hrany máme udělané, ty ABS, to by určitě truhlář věděl a rozhodně to není na rozseknutí hlavy. A jde trochu i barevně kombinovat. My máme 4 pokojíčky, máme všechny smrk( to lamino) v kombinaci jeden se zelenou, druhý modrou, třetí oranžovou a poslední se žlutou. Zkusím ti sem dát nějaké fotky pro představu

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 03.03.10 18:54

a modrý

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 03.03.10 18:55

oranžový

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 03.03.10 18:55

a žluty

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 03.03.10 19:08

Já myslím, že pastelkama počmárané lamino se určitě umývá líp, jak počmáraný masiv :mrgreen: :wink:

Pipet
Generální žvanilka 24252 příspěvků 03.03.10 19:18

Kdysi jsme měli palandu z masivu a super se do toho vyrývaly obrázky :dance:

Pro děti bych volila lamino…

Navíc, pokud budete mít nějakou sestavu skříň, komoda, stůl a třeba časem to budeš chtít nějak přestavět, tak na zakrytých místech to dřevo bude světlejší než na těch místech, co na ně působí světlo.

verveve
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 03.03.10 19:20

Tak tedy za me urcite masiv :-)
No ja proste masiv zboznuju - takze ho mame vsude - kuchyn, obyvak, samo drevene parkety a i drevene schodiste. No a malemu jsme do pokojiku take dali nabytek z masivu a zatim v pohode ma uz ho rok a pul.
Ja proste tu drevotrisku moc nemusim.
Ja si zase rikam, ze masiv se da proste zbrousit a je hotovo - kdezto kdyz se odloupne treba dyha apod je to temer neopravitelne.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 03.03.10 19:23
Pipet píše:
Kdysi jsme měli palandu z masivu a super se do toho vyrývaly obrázky :dance:

Za děti tedy hlasuju pro masiv! :potlesk: :lol:

Popelka79
Extra třída :D 11042 příspěvků 03.03.10 19:39

My máme z masivu postel a zbytek z lamina. Doporučil nám to truhlář, že lamino víc vydrží a i ty už tady zmiňovaný pastelky prý jdou líp umýt.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 03.03.10 19:54

U nás pouze masiv - podlaha z dubových parket, postele z Domestavu, komody a skříně z IKEA. Lamino se mi nelíbí.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 03.03.10 20:32

Nábytek klidně z lamina, postel z masivu..

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 03.03.10 20:35

My máme dřevěnou pouze postel z Domestavu a zbytek je dýha z Ikei. Teď zvažuju jestli dřevěnej stůl nebo ne.
A když vidím, jak Lucka někdy z tou postelí zachází, tak si dovedu představit, jak by vypadal ten zbytek.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 03.03.10 20:40

Taky řešíme pokojík pro malého a budeme jej mít z masivu.
Mám doma truhláře, takže kvalitní práce za minimum peněz :palec:

Baba
Nadpozemská drbna 29690 příspěvků 03.03.10 20:49

Jedině masiv. Dřevotříska děsně smrdí, bůhvíco se z toho uvolňuje. Nedala bych laminoi ani dospělým do ložnice, natož špuntovi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama