Dětský pokoj 8,5 m2 - není to málo?

6226
19.7.15 13:53

Dětský pokoj 8,5 m2 - není to málo?

Včera jsme se bavily s jednou kamarádkou, momentálně s manželem vybírají byt. Dostaly jsme se na téma velikosti dětského pokoje. Mají zatím jedno dítě, v budoucnu možná přibude druhé. Říkala mi, že v pražských novostavbách jsou dětské pokoje běžně plánovány na zhruba 8 - 9 metrů čtverečních.

Není to málo? Vychází to zhruba na 3×3 metry, ani ne… když se tam dá postel (palanda), psací stůl a nějaká skříň, tak už moc prostoru nezbývá. Případně by se děti daly dát do větší ložnice, ale pak se do pokoje 3×3 metry pomalu nevejde ani manželská postel.

Co myslíte? Jak máte velké dětské pokoje pro Vaše děti? Do jakého minimálního rozměru pokoje by se podle Vás vešlo, dejme tomu, jedno dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19.7.15 13:55

@kacz Nás mladej má zatím pokoj pro sebe a má cca 12m2 jemu samotnýmu stačí, jakž takž. příští rok plánujeme klukům věnovat naší ložnici, která má cca 17m2 aby toho prostoru měli víc. Takže za mě je pokoj o velikosti 8m2 pro jedno malý dítě dost stísněný, ale třeba pro puberťáka už akorát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2648
19.7.15 13:57

Mně stačil pokoj 6metrů čtverečních. Pro mne stokrát lepší, než 16 metrů čtverečních se sourozencem, ale tohle má každý jinak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6226
19.7.15 13:58

@lleennttiillkkaa myslíš, že puberťák potřebuje míň místa než malý dítě? Proč?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56508
19.7.15 14:01

Meli jsme takovou novostavbu i panelak. v obou bytech pokojik 8-9m. meli jsme tam loznici. 20m pokoj meli deti. na letiste ode zdi kezdi a skrinto stacilo. detem by mi tp prislo malo. i jednomu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
19.7.15 14:02

Taky máme jeden pokoj 8,5 m2 a je to teda naše ložnice. Máme tam manželskou postel, já noční stolek, jednu komodu šíře 20 cm, jednu šíře 60 cm a skříň 2 metry s posuvnými dveřmi. Syn spí v závěsné houpačce nad postelí. Stísněné to je hodně, jako dětský pokoj si to neumím představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27382
19.7.15 14:02

@kacz My jsme měli ložnici 11m2, byla tam akorát manželská postel a jedna skřín hluboká 60cm a toaletní stolek, jinak nic a průchod 1m kolem postele. Podle mě je 9m2 mizerné místo, chtělo by to alespoň 12, abys e tam člověk/dítě mohlo pohybovat bez pocitu stísněnosti skříněmi

Příspěvek upraven 19.07.15 v 14:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56508
19.7.15 14:05
Meli jsme takovou novostavbu i panelak. v obou bytech pokojik 8-9m. meli jsme tam loznici. 20m pokoj meli deti. na letiste ode zdi kezdi a skrinto stacilo. detem by mi tp prislo malo. i jednomu
@kacz píše:
@lleennttiillkkaa myslíš, že puberťák potřebuje míň místa než malý dítě? Proč?

protpze che alespon neco svojeho a je mu jedno, jestli je to bouda pro psa na zahdrade nebo zamecky palac.
mape dize potrebuje prostor a je.mu ful jestli to bude sdilet s celou rodinou, spise naopak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47171
19.7.15 14:05

Je to malá komora, ale když to usporadas půjde to. Sestra takový malý pokoj mají zatím jako pracovní, rikala, že do budoucna dají děckám loznici a oni si nechají ten menší pokoj na přechodnou dobu než si pořídí dům.
Taky jsou u Prahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.7.15 14:07
@kacz píše:

tak z pohledu matky dítěte, který si je schopný vytahat cca 200 angličáků, vláčkodráhu, stavebnici atd. a v tom,,bordelu,, se cítí spokojený to tak vidím. Zatímco puberťákovi stačí ke spokojenosti postel, stůl a PC a možná telka. Třeba se pletu a je hromada puberťáků a adolescentů, kteřá si hrajou s autíčkama a panenkama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
19.7.15 14:08

@kacz jako v nouzi se to pro jedno dítě asi dá, ale je to zoufale málo..v projektu na dům máme dětský pokoj největší ze všech místností - 17m2 (zatím máme jedno dítě, ale plánujeme tři, s tím, že když bude třeba jedno dítě jiného pohlaví, máme záložní pokoj - pracovnu, pro to třetí dítě: pracovna je 12m2) Sama jsem vyrůstala se sestrou v pokoji v paneláku - cca 3,5*4m a bylo to tak tak - měli jsme dvoupatrovou postel a stůl byl společný - na druhém byl počítač..občas jsme si u něj psali úkoly ale bylo tam málo místa..Nicméně pokoj nám stačil v pohodě..ale je to o dost větší než co píšeš..

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
19.7.15 14:09
@Poison Eve píše:
Mně stačil pokoj 6metrů čtverečních. Pro mne stokrát lepší, než 16 metrů čtverečních se sourozencem, ale tohle má každý jinak :nevim:

ou 8o

• Nahlásit
  • Citovat
8078
19.7.15 14:09

My mame jeden detsky pokoj 9m a druhy 10m, prijde mi to dostacujici. Ale ja jsem tak take vyrustala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2648
19.7.15 14:10
@verulicek píše:
ou 8o

Naprostá pohoda - postel, psací stůl s židlí, malá komoda a na ní televize. Co si může puberťák přát víc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
19.7.15 14:11
@kacz píše:

puberťák je věčně venku, často doma jen spí nebo něco u stolu napíše..a neřeší to - má svůj koutek a to mu stačí)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama