Dětský pokoj-inspirace a rady

29.3.21 09:09

Dětský pokoj-inspirace a rady

Ahoj, v příštím týdnu budeme rušit pokojík starší dcerky (2 roky) a předělávat ho do nového. Chtěli bychom, aby časem byla možnost do pokojíku umístit i mladší dcerku (půl roku) Naše starší dcerka je spíše takový kluk. Zajímají ji autíčka, kamiony, traktory. Nesnáší sukýnky, a růžovou barvu. Chtěli bychom teda pokoj spíš v neutrálních barvách.

Manžel by chtěl do pokojíku přidělat takovou lezoucí síť, které bývají na dětském hřišti, ale teda vůbec nemáme nápad jak a kde? Máte někdo takovou síť v pokoji a byl by ochoten mi poslat foto pro inspiraci jak máte připevněnou?

Postýlku bychom chtěli nejspíše domečkovou, ale nebráníme se ani jiným variantám.

Taky bychom chtěli ať má dcera své útočiště (bunkr) máme stan teepee, ale ten je pro ní moc malý. Proto bychom potřebovali vymyslet jinou variantu. Napadl nás bunkr pod patrovou postelí? Ale jak je to s patrovou postelí a tak malým dítětem?

Nemáte někdo nějaké rady, jak zařídit pokoj tak malému dítěti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11182
29.3.21 09:27

Já tedy nevím, ale podle mě lezoucí síť není do budoucna moc využitelná. Neumím si představit třeba dítě na prvním stupni, jak si pro zábavu leze nahoru a dolů. Volila bych radši žebřiny nebo závěsné popruhy s houpačkou/závěsnou hrazdou/kruhy (pokud místo dovolí) nebo horolezeckou stěnu (tam jdou pak odšroubovat příliš lehké chyty a nahradit těžšími). Prostě aby se cviky na tom mohly vyvíjet s věkem a bylo to různorodější :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69444
29.3.21 09:48
@zrcadlo píše:
Já tedy nevím, ale podle mě lezoucí síť není do budoucna moc využitelná. Neumím si představit třeba dítě na prvním stupni, jak si pro zábavu leze nahoru a dolů. Volila bych radši žebřiny nebo závěsné popruhy s houpačkou/závěsnou hrazdou/kruhy (pokud místo dovolí) nebo horolezeckou stěnu (tam jdou pak odšroubovat příliš lehké chyty a nahradit těžšími). Prostě aby se cviky na tom mohly vyvíjet s věkem a bylo to různorodější :nevim:

Mamena stropě háky, na tom byla síť, pak lana, žebřík, hrazda. Dítěti je dvanáct a chce to tam furt. Holka 10 má hrazdou a taky na ni cvičí.

Naopk základní nábytek jsme použili univerzální, který vydrží až do dospělosti, z masivního dřeva. Postel velkou. Přizpůsobuje e doplňky, ty stojí pár slupek.
Takže cokoli splhaciho že stropu nebo zebriny na zeď, pod to zinenku. Ve sportovní rodině to dítě využije do puberty. Třeba i pak.
Bunkr mi přijde taky fajn. Ale nedělala bych to do postele. Vypadá to hezky, ale postel špatně vetra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3443
29.3.21 09:52

@Czerepakadaniela co třeba postel jako domeček, maji na favi, nebo v Ikee měli toto, postel se dá dát na dva způsoby

https://www.ikea.com/…ce-80253809/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8625
29.3.21 09:56
@zrcadlo píše:
Já tedy nevím, ale podle mě lezoucí síť není do budoucna moc využitelná. Neumím si představit třeba dítě na prvním stupni, jak si pro zábavu leze nahoru a dolů. Volila bych radši žebřiny nebo závěsné popruhy s houpačkou/závěsnou hrazdou/kruhy (pokud místo dovolí) nebo horolezeckou stěnu (tam jdou pak odšroubovat příliš lehké chyty a nahradit těžšími). Prostě aby se cviky na tom mohly vyvíjet s věkem a bylo to různorodější :nevim:

Souhlasím. A já bych teda vyřadila i tu lezeckou stěnu. To bude bavit batole nebo školkové dítě, ale už i u svého pětiletého vidím, že nějakých pár chytů na hřišti ho nechává úplně chladným. Vyžadují už něco těžšího, kde jsou těch chytů minimálně desítky, spíš stovky. My budeme v létě montovat žebřiny s hrazdou a trx. To bude bavit i mě.
Jinak s patrovou postelí nevidím problém, teď může dcera spát na spodní posteli a až budete mladší přesouvat do velké postele, tak už starší horní patro zvládne. Pokud vám to ale prostor dovolí, doporučuji schůdky (nejlépe policové, vznikne dobrý úložný prostor). Jsou výrazně komfortnejší, než nějaký žebřík. Bunkr si dělají kluci na spodní posteli, mají tam zahajovací závěs. Další bunkr už mi přijde zbytečný.

Příspěvek upraven 29.03.21 v 09:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1934
29.3.21 09:56

Kdybych měla dost místa, koupila bych dětem postel se skluzavkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10737
29.3.21 10:00

My jsme chtěli taky pokoj předělávat, ale co jsem úplně vyloučila, je domečková postel. Kromě krásného designu na ni nevidím nic užitečného. Naším dětem jsou teď 3 roky a 20 měsíců. A nedovedu si představit vyšší postel. Malá by na ní neustále lezla a starší by mi z ní v noci spadl dolů. Jinak dám jediný typ. Co nejvíc uzavíratelného prostoru na hračky. My pořídili takový ten regál se čtvercovými chlivky a do něj uzavíratelné boxy. Když mám čas a chuť, poctivě třídím a když potřebuji rychle uklidit, naházím to tam a zavřu a je uklizeno :lol: venku stojí jen ty opravdu velké hračky nebo auta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8625
29.3.21 10:04
@Lucie008 píše:
Kdybych měla dost místa, koupila bych dětem postel se skluzavkou.

Tu má hodně známých, kupovali ji s velkým nadšením a po čase všichni říkají že by ji už nekoupili. Vyjde poměrně draho, dětí většinou bavila jen chvíli a po čase překáží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10737
29.3.21 10:08

@Hoa Mai ja hlavně všude četla, že je i pro starší docela nebezpečná. Taky jsem nad ní přemýšlela. Prý se v noci stává, že si dítě při cestě na WC splete schůdky a skluzavku a potmě se zraní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 10:21

Taky budeme předělávat dětský pokoj. Dcera bude mít 5 až se mimino narodí, v pokoji máme velkou skříň, která tam musí zůstat, na druhou stranu je super, protože se do ní vejde i do budoucna dost věcí pro obě děti. Postel má starší dcera z ikey, tu vyvýšenou. Spí tam od 3 let a uplně v pohodě, nikdy nespadla. Máme hodně hraček, takže plno úložného místa. Hodně poliček na knížky. Nově jsme koupili dekorační síť na kterou budeme věšet obrázky. Koukni na Pinterest tam je inspirace plno.
Jinak co se týče sítě na lezení, taky mi to přijde jako blbost. Koupila bych žebřiny, ty využijou líp, dýl. Dají se na ně pak dokoupit různé věci- taky třeba prkno, které se zacvakne a mají děti klouzačku.

• Citovat
  • Nahlásit
8625
29.3.21 10:36

@Aduš8 je to možné. Přímou zkušenost s tímhle nemám, ale co jsem zažila docela často, tak ukopnuté prsty, pokud ta skluzavka trčí do prostoru. Děti kolem toho běhají a překáží jim.
Mě osobně to přijde zbytečné, když skluzavka je na každém dětském hřišti. Domů se snažím pořizovat spíš věci, co venku nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2480
29.3.21 11:23

Tohle téma mě zajímá, budu ráda za fotky, jak to máte..
A připojím se s dotazem - mame 2 děti, starší holčičku a mladšího chlapce, rozdíl necelé 3 roky.. K dispozici pro ně máme 2 pokoje - varianta 1 - z jednoho udělat hernu, kam dáme zebriny, kruhy, hrazdu, houpačku apod a v druhém budou mít postele a vestavěnou skříň s oblečením, nebo varianta 2 - každý svůj pokoj, kde bude v 1 části postel a ve druhé části herní prostor? Nyní jsou děti hodně male, je mi jasné, že nejpozději od puberty bude chtít mít každý svůj vlastní pokoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69444
29.3.21 11:44
@Beckyttine5 píše:
Tohle téma mě zajímá, budu ráda za fotky, jak to máte..
A připojím se s dotazem - mame 2 děti, starší holčičku a mladšího chlapce, rozdíl necelé 3 roky.. K dispozici pro ně máme 2 pokoje - varianta 1 - z jednoho udělat hernu, kam dáme zebriny, kruhy, hrazdu, houpačku apod a v druhém budou mít postele a vestavěnou skříň s oblečením, nebo varianta 2 - každý svůj pokoj, kde bude v 1 části postel a ve druhé části herní prostor? Nyní jsou děti hodně male, je mi jasné, že nejpozději od puberty bude chtít mít každý svůj vlastní pokoj

Měli jsme hernu a spací pokoj. Ale stejnak si hráli v obýváku. V herně jen když mei další kamarády. Ale stále mi to přišla lepší Variant, než kazd svůj pokoj. Myslela jsem, že každý svůj bude mít až starší půjde doskoly, Nakonec chtěli až když byl ve třetí, mladší v druhe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
29.3.21 12:07

Já bych dala nějaké univerzální háky či co na žebřiny apod. Postel máme klasickou, bytelnou dřevěnou od truhláŕe, aby byla nastálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
29.3.21 12:13

@Beckyttine5 já původně myslela, že budou v jednom pokoji spát a v druhém hernička. Nakonec si hrajou v pokoji mladšího dítěte, ale postel mají kazdý ve svém pokoji, protože mladší dceru neustále otravuje, budí ji v pět a tak. Starší je v první třídě a má tedy jakýsi studentský pokojík, kam mladší nemůže-leze jí do učení, ničí knížky… Takže tohle asi záleží, jaké děti budou, to poznáš časem, co bude lepší konkrétně pro vás…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat