Dětský pokojíček společný nebo oddělený?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

novomamča
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 25.12.17 22:13
Dětský pokojíček společný nebo oddělený?

Ahoj holky,

ráda bych Vás poprosila o názor na dětský pokojík, zda dát kluky do jednoho pokoje nebo každému udělat vlastní. Chrisovi je čerstvě 7 let a Filipovi 18 měsíců, velký věkový rozdíl. Už cca 9 měsíců mají společný pokoj, přesněji pokoj, kde jsou poslele a šatna a pokoj, který je jako herna. Staršímu přítomnost brášky nevadí, alespoň co nám tak říká. Ač mají společný pokoj, tak stejně kvůli věkovému rozddílu si spolu nijak nehrají.
Napsala jsem si klady a zápory, co mě napadly, ale stejně se doma nemůžeme dobrat k závěru. Kdyby měli oddělené pokojíky budou mít větší soukromí, přece jen starší by to časem jistě ocenil. Naopak ve společném pokoji větší blízkost, častější komunikace, ráda bych, aby k sobě měli blízko, aby si v budoucnu rozumněli a pomáhali jako bráchové. Staršímu začnou povinnosti, tak aby měl klid na práci. To jsou stěžejní body, dle kterých se nyní rozhodujeme.

Ráda si přečtu každý Váš názor či zkušenost.

Reklama

Reakce:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 25.12.17 22:18

@novomamča určitě každému vlastní pokojíček, prostor na to máte, tak stačí až starší o to bude stát, do té doby můžou mít společnou ložnici a hernu. V pubertě vlastní pokoj ocení rozhodně ;)

Lenka_Hal
Závislačka 4244 příspěvků 25.12.17 22:28

Ted to jeste opravdu neva, mozna je to dokonce ted dobre, ale az starsi povyroste, asi vas to nemine. Oni v te puberte (neco nad 10let) se chteji nekde zavrit a byt sami, mit klid. Alespon u nas to tak probiha.

Netopirek
Echt Kelišová 7624 příspěvků 25.12.17 22:29

My máme děti spolu. Ale prostory zatím nejsou. A nějakou dobu určitě nebudou.
Zatím bych jim společný pokoj nechala. On starší může být rád, že v noci není v pokoji sám. Mojí starší je osm a je ráda, že není sama. Když chce klid zaleze si na svojí postel, kterou má udělanou tak, aby tam měla soukromí a je spokojená. Zatím žádná její spolužačka nemá svůj pokoj, i ti co na to prostory mají.

Počkala bych až si straší o vlastní pokoj řekne. Je možné, že mu bude i vyhovovat varianta společné herny a společné ložnice. Než mít všechno v jednom.

novomamča
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 25.12.17 22:37

Teď jste mě holky celkem dostaly, variantu nechat vše jak je a počekat, jsem jaksi vůbec neměla na seznamu. Byla jsem rozhodnutá, že se bude přestavovat. Teď jak čtu vaše příspěvky, začíná se mi tato varianta líbit. :mrgreen:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 25.12.17 23:08

@novomamča
Pokud se ti ta varianta líbí, tak je to to spravné a ja bych se podle toho urcite řídila. Vetsinou jako matky citime podvědomě co je správné a co ne. :mavam:

Adlita
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 17 inzerátů 25.12.17 23:22

Ja mam tedy holku a kluka, od sebe 4 roky a kazdy ma pokoj svuj. Prijde mi, ze jdou proste kazdy uplne jinudy a hrat spolu si muzou kdekoliv v dome budou chtit. Pak ma ale kazdy svoje zazemi/soukromi a sve veci. Kazdy ma mj. i jiny spankovy rezim a vzajemne se tak nerusi. Pokud je na to prostor, volila bych oddelene. Casem se to stejne bude muset oddelit myslim, i kdyz jsou to dva kluci, tak vekove od sebe uz dost daleko.

ixule
Vesmírná mluvilka 34914 příspěvků 25.12.17 23:28

Přemýšlela jsem o tom dlouho a stejně jsem na nic nepřišla (kluci jsou 22 měsíců od sebe). Najednou začaly problémy, jeden chtěl na spaní světlo, druhý tmu a i další věci, takže teď mají každý svůj pokoj a je klid. Občas spí společně, což mi nevadí, pokud se druhý den nevstává. Při nemoci jednoho z nich je to také mnohem lepší.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 25.12.17 23:29

Já bych řekla rozdělené pokoje určitě, ale otázka je kdy. Co nechat na starším, aby vám sám řekl, až bude chtít vlastní pokoj? Ono na to za pár let asi dojde, ale proč to hrotit hned. :)
Jinak my měli společný pokoj s bráchou, větší věkový rozdíl než u vás, a ještě průchozí do ložnice našich… no bylo to peklo, soukromí a klid nula. Ono je fajn, když spolu rodina může být, ale taky je fajn, když spolu může nebýt, když to někdo z nich potřebuje :kytka:

Diggy
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 26.12.17 07:43

Mam děti dcera 10 a syn 3 a pokoj spolecny :(. Rozhodli jsme se s manželem a koupili větší byt aby měli deti každý svuj pokoj. I kdyz pokoje jsou malé tak bude mit každý sve soukromí. Jinak jsou kazdy jiny. Rodice mi to sice vymlouvají, ze malo kdo ma svuh pokoj, ale jelikož mají velky věkový rozdil tak jsme do toho sli

Pidulka1991
Závislačka 2620 příspěvků 26.12.17 08:41

S brachou jsme od sebe 6 let… od mala jsme meli kazdy svuj pokojicek a kdyz jsem se v noci bala, tak jsem si pro brachu dosla, vzal periny postavili jsme letadlovou lod a usnuli :mrgreen:…na druhou stranu kdyz jsme se hadali, tak jsme meli svoje soukromi.

Aliik
Echt Kelišová 8234 příspěvků 26.12.17 11:50

Mám holky 5 a 8 let a take maji nyni společný spací pokojíček a společnou hernu, holky chteji spat spolu. Za par let take počítáme s tim, ze budou mit každá svuj, ale zatim ani jedna nechtějí ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mladý fotbalista z Vrchlabí se po zápase oběsil. Bylo to kvůli nešťastné lásce?

Další fotbalista si vzal život. V noci z pátku na sobotu spáchal sebevraždu... číst dále >

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama