Dětský psycholog pro autistu v Praze- prosím AKUTNĚ radu!!!

10.2.20 18:10

Dětský psycholog pro autistu v Praze- prosím AKUTNĚ radu!!!

Ahoj všichni.
Tak jsem se teď vrátila z preventivní prohlídky s naším tříleťákem a jsem v háji… A to úplně… My už rok řešíme, že nemluví a chová se zvláštně, na každé prohlídce s miminem jsme to říkali a pořád „to bude dobrý, narodil se sourozenec, má čas…“
No a dneska se ptá, jestli chodíme na tu psychologii? Že nám dávala poukaz před rokem? Fakt nedala. Už jsme to mohli řešit rok!!! To je třetina jeho života!!!
Takže zítra budu volat a prosit a vnucovat se jako samoplátce a nevím co ještě, jenom abychom dostali nějaký rozumný termín.

A teď ten dotaz. Nevíte o dětském psychologovi v Praze, který se zaměřuje na autismus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31545
10.2.20 18:20

@Mala.ještěrka

zkus zatelefonovat do PL Bohnice, tuším dr. Pothe(přehlasované o), je to velmi vlídný zkušený dětský psychiatr, snad poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
10.2.20 18:23

@Mala.ještěrka byla jsem na klinice Logo na Karlaku a psycholozka byla uzasna! Primo na autismus se nezameruje, ale vi o cem je rec. Pred Vanoci nas objednali do tydne ;) Pokud mas zadanku, neplatis vubec nic :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
10.2.20 18:25

@Mala.ještěrka zkus take kontaktovat ranou peci, ale treba v Nautisu je silena cekacka. Kdo diagnostikoval takhle malemu diteti autismus? Ten by vam neporadil, kam se obratit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 18:29

@luci.no Za tip na kliniku Logo děkuji. Zatím ho nikdo nediagnostikoval, ale je podezření a máme si sehnat dětského psychologa. A něco mi říká, že by to chtělo někoho se zkušenostmi a ne prvniho, kterého mi najde google. Tak právě zjišťuji, jestli by mi tady někdo neporadil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
10.2.20 18:36

@Mala.ještěrka myslis psychologa na diagnostiku? Tak to v Logu asi nedelaji. To dela klinicky psycholog nebo pedopsychiatr. Nebo se muzes objednat do Nautisu a cekat neco pres rok. Ale on papir s diagnozou je ti stejne hned k nicemu. Je potreba najit zpusob, jak s ditetem komunikovat a jak ho rozvijet. V tom by rana pece mohla pomoct. Pak je potreba jit pripadne do SPC, aby skolka mela v ruce doporuceni, jak s ditetem pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 18:45

@luci.no :think: Pediatra řekla, ať sw objednáme na dětskou psychologii a at ji přineseme zprávu, zda bude vhodná ještě logopedie nebo neurologie nebo něco dalšího…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
10.2.20 19:02

@Mala.ještěrka pokud nemluvi, na logopedii zavolej. Ale zase…hledej klinickeho logopeda! I v te klinice Logo maji logopedy, ale s temi zkusenost nemam. Chodime jinam. A zase plati, ze kdyz mas doporuceni, nic neplatis a jde to na pojistovnu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 19:08

@luci.no Díky za rady, ještě jsem si to na netu pročetla a asi to fakt zkusíme tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
10.2.20 19:10

Ještě pro autisty v Pze je Apla. Urcite pořadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
10.2.20 19:16

@Mala.ještěrka jinam muzete jit kdykoli. Ja tam s psycholozkou minuly tyden konzultovala temer 3letaka a ona mi jeste nez jsem dojela domu napsala mail, ze se bavila s logopedkou a jaky maji na situaci nazor vcetne doporuceni. Snad nekdo poradi jeste nekoho jineho. Pripadne mrkni na facebook. Je tam dost ruznych skupin, kde maminky autistickych deti umi poradit. Nevim ted u jakeho autismu deti nemluvi, ale bud je to detsky autismus nebo atypicky autismus. Zkus si tyhle skupinky najit. A pak jeste doporucuji psychologa pro sebe. Je to sileny napor na cloveka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama