Reklama

Dětský účet a insolvence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 23:54
Dětský účet a insolvence

Ahoj, chci se zeptat. Jsme s mužem v insolvenci. Ráda bych dceři založila dětský spořící účet, kam by se jí ukládaly peníze od babiček. Ne žádné naše příjmy, jen čistě její penízky. Někde jsem však zaslechla, že ale rodič k tomu účtu ztratí právo a bude jej spravovat insolvenční správce a ty peníze dítěti může vzít na dluhy rodičů. Což si myslím je sviňárna, přeci tříleté dítě nemůže platit rodičům dluhy z jeho peněz od babiček. A ještě by mě zajímalo zda je možné nějakou částku vybrat kdyby jsme jí z toho třeba chtěli koupit kolo, zaplatit školku v přírodě atd. Kdo víte či máte zkušenost budu vám moc vděčná když poradíte.

Reklama

Reakce:

Talitha
Extra třída :D 13348 příspěvků 30.01.17 00:10

Si ty peníze nechavejte u babicek v prasatku. :palec:

lasička1
Echt Kelišová 8021 příspěvků 30.01.17 04:44

To jsou od babiček tak vysoké částky, že je nutné dávat peníze na účet? My jsme byli zvyklý od babiček dostat 200,– k svátku a narozeninám, jinak přes rok ani korunu. Pokud uvažujete z peněz platit třeba kolo či školku v přírodě, tzn. průběžně používat na potřeby dítěte, tak bych je měla doma v obálce.

Enmamma
Závislačka 2786 příspěvků 30.01.17 06:08
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat. Jsme s mužem v insolvenci. Ráda bych dceři založila dětský spořící účet, kam by se jí ukládaly peníze od babiček. Ne žádné naše příjmy, jen čistě její penízky. Někde jsem však zaslechla, že ale rodič k tomu účtu ztratí právo a bude jej spravovat insolvenční správce a ty peníze dítěti může vzít na dluhy rodičů. Což si myslím je sviňárna, přeci tříleté dítě nemůže platit rodičům dluhy z jeho peněz od babiček. A ještě by mě zajímalo zda je možné nějakou částku vybrat kdyby jsme jí z toho třeba chtěli koupit kolo, zaplatit školku v přírodě atd. Kdo víte či máte zkušenost budu vám moc vděčná když poradíte.

Takže v podstatě nejde o to, jak našetřit dítěti peníze z peněz od babiček na budoucnost, ale jak z toho zaplatit současné výdaje za dítě a peníze nenápadně zahrnout do rozpočtu tak, aby vám na ně insolvenční správce nesáhl. A nejdřív, než bych mluvila o sviňárně, že dítěti vezmou peníze, bych mluvila o tom, že je sviňárna připravit věřitele o peníze. Že teď nemáte na hospodaření a starání se o dítě je velký problém, ale bohužel dluhy se platit musí a měly jste na to myslet dřív, než jste si nasekali dluhy.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 30.01.17 06:36
@Anonymní píše:

proč sviňárna? je to jedině dobře, protože každej druhej by to zneužil a místo placení insolvence by s ulíval prachy :nevim: škudlete do prasátka, neasi..

Anik
Ukecaná baba ;) 1419 příspěvků 30.01.17 08:01

Tak to je bezva, nejdřív vytáhnu z někoho prachy, pak je nechci vracet, tak si zařídím insolvenci, budu odklánět peníze na dětskej účet, ale já jsem OK, všichni ostatní jsou svině, že by snad ty peníze chtěli i z dětskýho účtu. Stejný uvažování má i moje kamarádka, taky zadlužená, o insolvenci se snaží, věčně mi tu brečí jací jsou exekutoři svině a stát apod.,,,je mi z toho taky někdy do breku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 10:26

Tak to jste dámy mylně po pochopily. Opravdu nemám potřebu peníze odklánět nebo z peněz od babiček živit své dítě. Ty peníze chci spořit, ale v případě, že by se chtěla pořídit nějaká dražší kvalitnější věc tak z toho třeba dva tři tisíce vybrat a přidat. Ale ani jedna jste mi neodpověděla přímo na dotaz a jen se pohoršujete, že mám insolvenci a že chci účet pro dítě. Tak mám no. Vy naši věřitelé nejste. Takže prosím o odpověď, může ty peníze správce dceři z toho u účtu vzít?

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 30.01.17 20:41
Jj, pořizování školky v přírodě si všude běžně děti hradí sami. Vlastně to není výdaj rodičů. Ti věřitelé jsou ale hajsli, nakonec budou chtít, aby i jídlo kupovali rodiče ze svého.
@Anonymní píše:… jen se pohoršujete, že mám insolvenci a že chci účet pro dítě. Tak mám no. Vy naši věřitelé nejste. Takže prosím o odpověď, může ty peníze správce dceři z toho u účtu vzít?

S vaším přístupem se ani nedivím, že dostáváte podobné odpovědi.

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 30.01.17 20:45
Jj, pořizování školky v přírodě si všude běžně děti hradí sami. Vlastně to není výdaj rodičů. Ti věřitelé jsou ale hajsli, nakonec budou chtít, aby i jídlo kupovali rodiče ze svého.
@Anonymní píše:… jen se pohoršujete, že mám insolvenci a že chci účet pro dítě. Tak mám no. Vy naši věřitelé nejste. Takže prosím o odpověď, může ty peníze správce dceři z toho u účtu vzít?

S vaším přístupem se ani nedivím, že dostáváte podobné odpovědi.

eumedon
Extra třída :D 13312 příspěvků 05.02.17 16:33

Po téhle zkušenosti už anonymním dlužníkům radit nebudu. Varoval jsem před průšvihem a dostal jsem za to vynadáno, že prý „posuzuju“.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama