Dětský účet a insolvence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 23:54
Dětský účet a insolvence

Ahoj, chci se zeptat. Jsme s mužem v insolvenci. Ráda bych dceři založila dětský spořící účet, kam by se jí ukládaly peníze od babiček. Ne žádné naše příjmy, jen čistě její penízky. Někde jsem však zaslechla, že ale rodič k tomu účtu ztratí právo a bude jej spravovat insolvenční správce a ty peníze dítěti může vzít na dluhy rodičů. Což si myslím je sviňárna, přeci tříleté dítě nemůže platit rodičům dluhy z jeho peněz od babiček. A ještě by mě zajímalo zda je možné nějakou částku vybrat kdyby jsme jí z toho třeba chtěli koupit kolo, zaplatit školku v přírodě atd. Kdo víte či máte zkušenost budu vám moc vděčná když poradíte.

Reakce:
Talitha
Extra třída :D 13384 příspěvků 30.01.17 00:10

Si ty peníze nechavejte u babicek v prasatku. :palec:

lasička1
Echt Kelišová 8143 příspěvků 30.01.17 04:44

To jsou od babiček tak vysoké částky, že je nutné dávat peníze na účet? My jsme byli zvyklý od babiček dostat 200,– k svátku a narozeninám, jinak přes rok ani korunu. Pokud uvažujete z peněz platit třeba kolo či školku v přírodě, tzn. průběžně používat na potřeby dítěte, tak bych je měla doma v obálce.

Enmamma
Závislačka 3395 příspěvků 30.01.17 06:08
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat. Jsme s mužem v insolvenci. Ráda bych dceři založila dětský spořící účet, kam by se jí ukládaly peníze od babiček. Ne žádné naše příjmy, jen čistě její penízky. Někde jsem však zaslechla, že ale rodič k tomu účtu ztratí právo a bude jej spravovat insolvenční správce a ty peníze dítěti může vzít na dluhy rodičů. Což si myslím je sviňárna, přeci tříleté dítě nemůže platit rodičům dluhy z jeho peněz od babiček. A ještě by mě zajímalo zda je možné nějakou částku vybrat kdyby jsme jí z toho třeba chtěli koupit kolo, zaplatit školku v přírodě atd. Kdo víte či máte zkušenost budu vám moc vděčná když poradíte.

Takže v podstatě nejde o to, jak našetřit dítěti peníze z peněz od babiček na budoucnost, ale jak z toho zaplatit současné výdaje za dítě a peníze nenápadně zahrnout do rozpočtu tak, aby vám na ně insolvenční správce nesáhl. A nejdřív, než bych mluvila o sviňárně, že dítěti vezmou peníze, bych mluvila o tom, že je sviňárna připravit věřitele o peníze. Že teď nemáte na hospodaření a starání se o dítě je velký problém, ale bohužel dluhy se platit musí a měly jste na to myslet dřív, než jste si nasekali dluhy.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 30.01.17 06:36
@Anonymní píše:

proč sviňárna? je to jedině dobře, protože každej druhej by to zneužil a místo placení insolvence by s ulíval prachy :nevim: škudlete do prasátka, neasi..

Anik
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.01.17 08:01

Tak to je bezva, nejdřív vytáhnu z někoho prachy, pak je nechci vracet, tak si zařídím insolvenci, budu odklánět peníze na dětskej účet, ale já jsem OK, všichni ostatní jsou svině, že by snad ty peníze chtěli i z dětskýho účtu. Stejný uvažování má i moje kamarádka, taky zadlužená, o insolvenci se snaží, věčně mi tu brečí jací jsou exekutoři svině a stát apod.,,,je mi z toho taky někdy do breku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 10:26

Tak to jste dámy mylně po pochopily. Opravdu nemám potřebu peníze odklánět nebo z peněz od babiček živit své dítě. Ty peníze chci spořit, ale v případě, že by se chtěla pořídit nějaká dražší kvalitnější věc tak z toho třeba dva tři tisíce vybrat a přidat. Ale ani jedna jste mi neodpověděla přímo na dotaz a jen se pohoršujete, že mám insolvenci a že chci účet pro dítě. Tak mám no. Vy naši věřitelé nejste. Takže prosím o odpověď, může ty peníze správce dceři z toho u účtu vzít?

Ivan PPZ
Kelišová 5745 příspěvků 30.01.17 20:41
Jj, pořizování školky v přírodě si všude běžně děti hradí sami. Vlastně to není výdaj rodičů. Ti věřitelé jsou ale hajsli, nakonec budou chtít, aby i jídlo kupovali rodiče ze svého.
@Anonymní píše:… jen se pohoršujete, že mám insolvenci a že chci účet pro dítě. Tak mám no. Vy naši věřitelé nejste. Takže prosím o odpověď, může ty peníze správce dceři z toho u účtu vzít?

S vaším přístupem se ani nedivím, že dostáváte podobné odpovědi.

Ivan PPZ
Kelišová 5745 příspěvků 30.01.17 20:45
Jj, pořizování školky v přírodě si všude běžně děti hradí sami. Vlastně to není výdaj rodičů. Ti věřitelé jsou ale hajsli, nakonec budou chtít, aby i jídlo kupovali rodiče ze svého.
@Anonymní píše:… jen se pohoršujete, že mám insolvenci a že chci účet pro dítě. Tak mám no. Vy naši věřitelé nejste. Takže prosím o odpověď, může ty peníze správce dceři z toho u účtu vzít?

S vaším přístupem se ani nedivím, že dostáváte podobné odpovědi.

eumedon
Extra třída :D 14217 příspěvků 05.02.17 16:33

Po téhle zkušenosti už anonymním dlužníkům radit nebudu. Varoval jsem před průšvihem a dostal jsem za to vynadáno, že prý „posuzuju“.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jeli pozdravit „mamku“ osobně? Kolečko a Vignerová ve vlaku směr rodina

Je to teprve jen pár dní, co rozjařená modelka Aneta Vignerová (31)... číst dále >

Kirschner se brání kritice za The Voice: Dělám to upřímně, ale ve vlasech se hrabu

I když už hraje přes dvacet let a na publikum je zvyklá, takovou nálož jistě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >