Dětský zubař má dlouhé čekací lhůty.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 16:06

Dětský zubař má dlouhé čekací lhůty.

Ahoj všem, jdu si jen vylít srdce. Každý nám říká, proč chodíme na placené ošetření zoubků, když to můžeme mít na pojišťovnu zdarma. No jo, ale čekací lhůty jsou nekonečné. Byla jsem se synem na ortodoncii, doporučili, jak jsem předpokládala, vytržení trojek, protože se mu tam nevejdou dvojky a hrozí, že by vyrostli bokem a pak by se to muselo zbytečně řešit. Na stejné klinice patříme k dětské zubařce, termín má až za 3 měsíce. Takže zase skončíme na placené klinice. Takže sice je vše zdarma, ale je to často nedostupné. Na ortodoncii se divili, proč jsme minule byli na placené klinice, no z těchto důvodů a kdybychom tam nebyli, tak by se vše pokazilo ještě víc. A teď mi řekli z jiné kliniky, že na terapie pro druhého syna stát přispívá tak málo, že to je také hrazené. Takže není pravda, že vše lze udělat na pojišťovnu, prostě nelze, jenže nejsme milionáři. Jen jsem si postěžovala a jdu přemýšlet, kde zas na to vše vezmeme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4884
9.11.21 16:43

S čím tak často lítáte na zubní? Snad stačí mít svého zubaře, který objednává jednou za půl roku. To je normální doba a zubař to zvládne naplánovat. Při akutním problému pak zubní pohotovost.
EDIT: to ta rovnátka tři měsíce nepočkají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
9.11.21 16:50

Ja by som bola rada aspoň za tú platenú kliniku, mne sa nepodarilo zohnať v okolí bydliska vôbec žiadneho zubára, a to ani na drahších klinikach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
9.11.21 17:22

3 měsíce není zubaře výjimečná objednací doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6511
9.11.21 17:26
@Čičorečka píše:
S čím tak často lítáte na zubní? Snad stačí mít svého zubaře, který objednává jednou za půl roku. To je normální doba a zubař to zvládne naplánovat. Při akutním problému pak zubní pohotovost.

Na zubní pohotovost bych sla opravdu jen v nejvyssi nouzi, tam to casto neudelaji kvalitne nebo hned trhaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11548
9.11.21 18:01
@Anonymní píše:
Ahoj všem, jdu si jen vylít srdce. Každý nám říká, proč chodíme na placené ošetření zoubků, když to můžeme mít na pojišťovnu zdarma. No jo, ale čekací lhůty jsou nekonečné. Byla jsem se synem na ortodoncii, doporučili, jak jsem předpokládala, vytržení trojek, protože se mu tam nevejdou dvojky a hrozí, že by vyrostli bokem a pak by se to muselo zbytečně řešit. Na stejné klinice patříme k dětské zubařce, termín má až za 3 měsíce. Takže zase skončíme na placené klinice. Takže sice je vše zdarma, ale je to často nedostupné. Na ortodoncii se divili, proč jsme minule byli na placené klinice, no z těchto důvodů a kdybychom tam nebyli, tak by se vše pokazilo ještě víc. A teď mi řekli z jiné kliniky, že na terapie pro druhého syna stát přispívá tak málo, že to je také hrazené. Takže není pravda, že vše lze udělat na pojišťovnu, prostě nelze, jenže nejsme milionáři. Jen jsem si postěžovala a jdu přemýšlet, kde zas na to vše vezmeme.

Tři měsíce jsou cajk. Běžně objednávám půl roku dopředu.

Teď se mi podařilo urvat termín pro děcko na stomatochirurgii na leden… S problémem, který může - ale taky nemusí, být fakt průšvih… :zed: :zed: :zed:
Jásám, čekala jsem, že březen to jistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 18:08
@Čičorečka píše:

Nevejdou se nové zuby, má menší čelist a hrozí, že porostou někde mimo a už to spěchá, jsem ráda, že jsme se dostali na ortodoncii. Bojím se, že mu ty dvojky začnou růst dřív než se dostaneme k zubařce, podle RTG na ortodoncii by se už vytrhnout trojky měly. Přeci nebudu čekat na konec ledna. A takto to je už po druhé, že se k zubařce nedostaneme včas.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 18:13
@SAJ píše:
Tři měsíce jsou cajk. Běžně objednávám půl roku dopředu.Teď se mi podařilo urvat termín pro děcko na stomatochirurgii na leden… S problémem, který může - ale taky nemusí, být fakt průšvih… :zed: :zed: :zed:
Jásám, čekala jsem, že březen to jistí.

Půl roku dopředu nemohu objednat, když netuším, jak se mu ten chrup bude (ne)vyvíjet a kdy vznikne problém. Vždy nám zubařka řekla, ať to hlídám a když zjistím, že to není dobré, volám na kliniku a na recepci mi řeknou, že má objednací termín nejdřív za 3 měsíce. Už po druhé vznikl tento problém, kolikrát jsem tam už raději ani nevolala a šla s klukem na placené ošetření. Co mi zbývá. První, kdo ten problém pochopil, je ortodontistka, že se zuby nevejdou a vejít nebudou.

• Citovat
  • Nahlásit
4884
9.11.21 18:13
@Wani píše:
Na zubní pohotovost bych sla opravdu jen v nejvyssi nouzi, tam to casto neudelaji kvalitne nebo hned trhaji.

No ale zakladatelky syn potřebuje zuby vytrhnout :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 18:14
@SAJ píše:
Tři měsíce jsou cajk. Běžně objednávám půl roku dopředu.Teď se mi podařilo urvat termín pro děcko na stomatochirurgii na leden… S problémem, který může - ale taky nemusí, být fakt průšvih… :zed: :zed: :zed:
Jásám, čekala jsem, že březen to jistí.

Tak to máte také náročné. Ať vám to dobře dopadne.

• Citovat
  • Nahlásit
6511
9.11.21 18:15
@Čičorečka píše:
No ale zakladatelky syn potřebuje zuby vytrhnout :nevim:

Vytrhnuti zubu kvuli rovnatkam neni akutni problem pro pohotovost. :nevim: Na pohotovosti mu to tezko budou trhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4884
9.11.21 18:17
@Anonymní píše:
Nevejdou se nové zuby, má menší čelist a hrozí, že porostou někde mimo a už to spěchá, jsem ráda, že jsme se dostali na ortodoncii. Bojím se, že mu ty dvojky začnou růst dřív než se dostaneme k zubařce, podle RTG na ortodoncii by se už vytrhnout trojky měly. Přeci nebudu čekat na konec ledna. A takto to je už po druhé, že se k zubařce nedostaneme včas.

To je divný, mně trhali zuby přímo na ortodoncii. Ale to je samozřejmě skoro dvacet let zpátky. No tak snad to zvládnete skloubit. S odbornými lékaři je to vždycky těžký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 18:25
@Wani píše:
Vytrhnuti zubu kvuli rovnatkam neni akutni problem pro pohotovost. :nevim: Na pohotovosti mu to tezko budou trhat.

Na pohotovost to není, to by nás vyhodili, ale čekat tři měsíce se bojím. Podle RTG ty dvojky už jdou dolu a nemají kam a trojky prý nevytlačí ven.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 18:32
@Čičorečka píše:
To je divný, mně trhali zuby přímo na ortodoncii. Ale to je samozřejmě skoro dvacet let zpátky. No tak snad to zvládnete skloubit. S odbornými lékaři je to vždycky těžký.

Já klukovi nezničím zuby kvůli dvěma tisícům, jenže mě štve, že máme pojišťovnu a ve výsledku to stejně musíme platit. A v dnešní době, kdy se zdražuje, to není málo. Do toho děti potřebují dětského psychologa a tak jsem hledala. Všichni mají plno a na pojišťovnu neberou, někdo ano, ale jen za peníze. Pokud o někom víte, budu ráda za každou informaci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 18:33
@Čičorečka píše:
To je divný, mně trhali zuby přímo na ortodoncii. Ale to je samozřejmě skoro dvacet let zpátky. No tak snad to zvládnete skloubit. S odbornými lékaři je to vždycky těžký.

Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat