Developerský projekt Jabloňový sad (od Embra)

7
28.5.16 14:51

Developerský projekt Jabloňový sad (od Embra)

Ahojte,

máte někdo zkušenost s koupí bytu či řadového domku v rámci developerského projektu Jabloňový sad (Brno) nebo zkušenost s developerem Embra?

Uvažujeme o koupi nemovitosti z tohoto projektu a úplně se nám nelíbí návrh smlouvy o smlouvě budoucí, tak by nás zajímalo jak moc se dá s developerem vyjednávat a celkově jaké kdo s ním má zkušenosti.

Děkuji Michal. :)

Edit admin - odstranění odkazu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

733
28.5.16 15:41

Máme byt v ostopkach…stavela ho embra…a strašný jednání při jakékoliv reklamaci.Az budu mit večer cas…usnou deti napisu víc do zpráv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
28.5.16 20:52

To bys byla moc hodná. Článek s popisem reklamačních povinností se nám taky moc nelíbí a budeme ho navrhovat k přepracování. Ale ze všeho nejvíc se nám nelíbilo etapové financování na účet developera 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
29.5.16 23:08

Ahoj. Vcera jsem nemela cas…my řešili koupi bytu s fiedler reality. Problem se smlouvou nebyl. Problémy nastaly až po nastehovani do bytu. Nekvalitne privedeny, vše osizeny, třeba po roce a pul nam začala „kvest“zed v předsíni…z druhé strany byla sprcha…no a ti co to staveli vůbec nepouzili penetraci ani hydroizolační nater a nalepili na zed kachle a nazdar.Tak sme je volali a řekli nam ze nesprávně pouzivame sprchu…pak po 2 měsících přijel jakejsi stavby vedouci ten uznal chybu ale po 5tydnech nam přišel mail od nakyho ředitele ze nárok na reklamaci nemáme…ja byla už těhotná tak jsme si to na vlastní náklady spravili.Nebo máme spatne namontovany okna-krive. Vysokou vlhkost máme v byte. Stropy nam plesnivy a nic neřeší nekomunikuji.Byt je prakticky neprodejny… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
733
29.5.16 23:09

Je toho ví i sousedi by mohli vykládat. Ja bych do toho nesla. Navic byli jsme se tam mrknout a je to tam na můj vkus nahnahnany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.16 18:16

Mam Rodinny dum od EMBRA. Prozatim to vypada spatne. Vypada ze to nestihnou.

• Citovat
  • Upravit
1
1.2.17 18:18

Dobrý den, zvažujeme koupi bytu v této lokalitě (jabloňové sady), mohu Vás poprosit o Vaše postřehy z jednání, pokud proběhlo…
Zejména nakolik se dalo vstoupit do smlouvy atp. Moc se mi nelíbí přístup developera, kdy jsou nám nabízeny i byty na internetu vedené jako prodané. Jejich cena není nikde uvedena a developer tuto střílí odhadem. Rovněž nutnost koupě parkovacího stání jehož cenu také nikde nenajdete se mi nejeví jako standardní. Původně jsem myslela, že je již v ceně jednotlivých bytů.
Budu vděčná za jakékoli typy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.17 18:42

Ja osobne cekam na dum(radovy domek). Pani Lufferova pri osobnim jednani me ujistovala ze to udelaji rychlej nez ve smlouve. Neni to ani ani do dnes. Ja na tu firmu nic nemam protoze smlouvy ktery oni davaji nemaji zadnou smluvni pokutu pro prodavajici.
Na to pozor!
Jedine co je dobry ze od smlouvy si muzete po nejake dobe bez sankci. Do dneska ja cekam na tu nemovitost. A neni zadna jistota kdy to bude. Rd mel byt dostaveny 30.12.2016.
Mozna ze ty byty ktery vam nabizeji dopadli stejne jak muj dum, ze kupujici ten byt uz nechce, nebo vsiml si tu kvalitu stavby:)

• Citovat
  • Upravit
7
15.2.17 21:29

My nakonec RD v Moravanech taky nekoupili. Byli jsme se smlouvou od developera u právníka a ten návrh smluv označil za blábol (doslova), který je napsán výhodně jen pro jednu stranu - developera. Nám především vadilo, že peníze za domek se posílají již před jeho dokončením a to na účet developera (tj. žádný vázaný účet, žádná úschova u právníka/notáře…). Po developerovi jsme ovšem chtěli peníze složit do úschovy. Na to by Embra přistoupila, ale kupní cena domku se touto smluvní úpravou zdražila o 60 tisíc…

Pak jsme chtěli mít sepsány standardy provedení domu jako přílohu u kupní smlouvy. To prý nelze. Však jsem viděl ukázkový dům a prý to naše provedení bude to stejné a oni jsou přeci solidní developer… Ale smluvně vymahatelné by to pochopitelně nebylo… :)

Michal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.3.17 09:41

My premyslime odstoupit od smlouvy. Rok a pul jsme cekali. Museli prodat svuj byt a jit do podnajmu kde uz bydlime 4 mes. Ale vubec to nevypada na dokonceni kdyz melo byt hotovy podle smlouvy v prosinci 2016.

• Citovat
  • Upravit
6.3.17 21:29

@Dmitrij ty brdo tak to jste mi vyrazil dech, taky mame koupený rd v sadu

Příspěvek upraven 17.05.17 v 08:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.17 02:32

Přidávám se k čekatelům na RD. Sice až v létě, ale ve smlouvě je, že termím může posunout višší moc a živelná pohroma, což přece náhlá zima a měsíc mrazů byla pohroma…

Mě se podařilo sice s právníkem smlouvu hodně nechat přizpůsobit, jako že doplatek xx procent až po kolaudaci a převzetí, ale jak koukám, tak ho ani nikdy nepřevezmu :) Ty reklamace a sankce jsem také chtěl změnit, ale tam mi řekli, že to nemůžou a raději dům neprodaji.

Paní Lufferová je opravdová obchodnice, slibem nezarmoutí. A nemá stále čas, protože přece prodávají, zařizují a předávají 500 bytů a domů ve 2 lidech. Na připomínku že mne to nezajímá a ať si za ty peníze přijnou dalsího do teamu se mi aspoň prestala blbě vymlouvat.

Ale dostal mě u projektové změny poplatek za zrušení umyvadla :) Kdy za posuntí chtějí 500Kč a za zrušení 3.000 Kč.

Stavbu si průběžně detailně dokumentuji a počítám s tvrdým přístupem k reklamacím rovnou přes právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.17 03:11

A není pravda, že za pozdní předání není sankce. Nedojde li k převodu vlastnictví v uvedené lhůtě, může druhá strana vymáhat 100.000Kč pokuty. Takže písemně zažádejte o předání domu v termínu dle smlouvy a rovnou zažádejte o převod vlastnictví do 15ti dní od předání dle smlouvy. jestliže to Embry není schopna předat a tudíž převést, vyzvěte je o pokutu…

Možná by stálo za to se spojit, a tlačit na ně kolektivně i medializací. Jeden vrácený dům, no ježiš… 5 lidí co to dá i do médií, to už je může bolet víc jak 100.000…

Protože podle mě vás bude už i 10 co nebydlíte v termínu! Měsíčně předávaji 2-3 domy… tak jsem to pochopil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.17 06:56

Aha no já vim, ze to je tam pokuta nejakych 100 000, ale pochopila jsem, ze pouze v pripad odstoupení od smlouvy a podle toho na ci strane je zavineni, tak ten pak plati druhe straně pokutu. A ne takhle hned, kdyz nestihaji.

Příspěvek upraven 17.05.17 v 09:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.17 09:23

RD 26, RD27 jeste pred pulrokem byli prodany. Ted' se vratili do seznamu a za novou cenu.

Musime byt vsichni v klidu. Zadna sankce/pokuta nikomu nehrozi. Jedine co muzeme bez sankce tak odstoupit od smlouvy. Vzhledem k cenam na trhu nemovitosti oni radi nam vratej vsichni penize a daji ten RD zpatky do seznamu za vyssi cenu.
V zajmu Embra protahovat cas co nejdal abysme vsichni odstoupili(muj nazor).

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama