Dezinfekce kosmetiky po zánětu spojivek

256
18.5.16 10:16

Dezinfekce kosmetiky po zánětu spojivek

Měla jsem minulý týden zánět spojivek a doktorka mi zakázala se týden malovat a řekla mi, že mám vyhodit všechnu dekorativní kosmetiku na oči, že je infikovaná tím zánětem a kdybych ji používala dál, že si opět zanesu ten zánět do očí.

U řasenky to chápu, tu vyhodím. Ale říkala jsem si, že třeba tužky by šly uříznout a znovu ořezat. Co říkáte? Nemáte někdo zkušenost? Nebo třeba palety očních stínů se mi vyhazovat teda nechcou. Nešlo by to vydezinfikovat třeba alkoholem nebo něčím z lékárny?
Neporadíte někdo, prosím?
Předem díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4850
18.5.16 10:21

Myslím, že určitě by to vydesinfikovat šlo. řasenku vyhodit, tužky ostrouhat. Buď se prodává přímo desinfekční sprej na kosmetiku, nebo stačí 70% alkohol. Stíny by měly být v pohodě. Spíš bych vyhodila aplikátory nebo pořádně umyla a vydesinfikovala štětce, pokud používáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
18.5.16 10:25

@Elenloth Děkuji moc. Štětce jsem už vyprala a ještě je asi postříkám nějakou desinfekcí. Myslíš, že stačí jakýkoliv alkohol (slivovice nebo vodka) nebo se něco prodává v lékárně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4850
18.5.16 10:36

@ziza1108 Já používám normální technický líh, který se prodává v drogerii, nebo barvy laky. Vodka je moc slabá, potřebuješ aspoň 70%. Ten, co se koupí je 96%. Pokud jsi citlivka, tak si kup velejemný líh z lékárny, stačí ti troška, je docela drahý, ale zase nejčistší. Ideálně dát do rozprašovače a všechno pořádně postříkat a nechat vyschnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
18.5.16 10:52

@Elenloth Děkuji moc. Zkusím se zeptat v lékárně a něco vyberu :) Snad to pomůže a od zánětu spojivek budu mít na dlouho pokoj :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49152
18.5.16 10:53

Vše jsem vyhodila a koupila nové po zanetu spojivek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
18.5.16 10:54

@Kelsey To se mi právě nechce, ony ty palety očních stínů pár tisíc stály, tak ty bych vyhazovala opravdu nerada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49152
18.5.16 11:26

Sak zkus tu dezinfekci třeba pomůže. Je fakt, že i u nehtarka jsem několikrát viděla, že pilníky nebo něco něčím postrikala.
Takže určitě něco koupit jde. Ale jestli je to jen na povrchové čištění.
My to naštěstí řešili jednou, teď v breznu to bylo 4r.co jsme ten zánět měli, tehdy ale celá rodina včetně mimina jsme to měli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4850
18.5.16 11:40

@Kelsey Ty jo, to si nedovedu představit, to by byl docela drahý zánět spojivek.
@ziza1108 Já bych se právě těch stínů moc nebála. spíš se zaměř na štětce, ještě mě napadlo, že by možná stálo za to je po každém použití znovu vydesinfikovat a vydržet aspoň týden. Ve stínech se ty bakterie dovnitř nedostanou, pokud je nepoužíváš na mokro a nekapeš do nich. A taky bych chvilku nekreslila vnitřní linku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
18.5.16 12:25

Štětce vyprat a ještě přečistit čističem štětců s alkoholem, stíny jsem desinfikovala normálně desinfekcí z lékárny co je normálně na desinfekci drobných poranění, ale už nevím ten název. Tužku oříznout, ostrouhat a taky přestříknout desinfekcí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
3.5.18 11:16

Ahoj,
jasně, že kosmetiku vydezinfikuješ :).
Tužky je nejlepší ořezat, popřípadě můžeš pro jistotu nastříkat dezinfekci na štětce (například).
Rtěnky oříznout popřípadě stříknout dezinfekci a otřít do ubrousku.
Stíny na oči bych vzala pouze dezinfekcí.

PS: Dávej pozor na štětce, abys je měla také vydezinfikované a umyté a nestalo se ti, že si to znovu zaneseš :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama