Dezinfekce rány v těhotenství

Anonymní
24.4.21 09:44

Dezinfekce rany v tehotenstvi

Ahojte,

Jsem na konci 1. trimestru a jdu si pro radu jelikoz me toto dost zarazilo - nevedela jsem, ze se nema v tehotenstvi pouzivat ani dezinfekce na rany. Mame doma Dettol Antisepticky sprej 0,2% a vzhledem k tomu, ze se mi delaji bohuzel posledni dobou hnisave bolaky kolem rtu, uz jsem si ho musela vymacknout a vydezinfikovat. Delala jsem to tycinkou do usi opatrne, aby se mi dezinfekce nedostala do pusy, ale bez toho se to vubec nehojilo, porad se to nalivalo hnisem.

Samozrejme mi nejaka cast asi pronikla do pusy, citila jsem to, ale minimalni mnozstvi.

Myslite, ze jsem mohla nejak ublizit mimi? Udelala jsem to tak na noc a pak jeste ted rano…

Dekuji za zpravy a hezky vikend :srdce:

Příspěvek upraven 24.04.21 v 10:14

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26202
24.4.21 09:48

Proč by se neměla používat desinfekce? 8o Ne, nic se nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
24.4.21 09:50

V poho, priste si dej na to lih pro jistotu, ale myslim ze to co dychame a jime je vetsi zlo nez trocha desinfekce na bolaku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2998
24.4.21 09:53

Spíš než desinfekci, bych řešila, proč se ti dělají hnisavé boláky kolem úst.
A pokud tu desinfekci nebudeš pít, ale používat zevně, tak miminku neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 09:53

@pikola spis mi jde o to, ze mi mozna trocha do pusy stekla… citila jsem ji v puse… mozna plasim, ale tohle by se asi v tehu fakt „pit“ nemelo :) :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.21 09:55

@Murka zhorsena plet hormonama… bohuzel. No ja ji nepiju, jen je to proste hned nahore na rtu a trocha mi do pusy asi stekla, i kdyz jsem byla opatrna

• Citovat
  • Nahlásit
2998
24.4.21 10:00
@Anonymní píše:
@Murka zhorsena plet hormonama… bohuzel. No ja ji nepiju, jen je to proste hned nahore na rtu a trocha mi do pusy asi stekla, i kdyz jsem byla opatrna

No stejně. Kolik se ti toho dostalo do pusy? Kapka, dvě? Nejdřív to naředí sliny a pak si s tím poradí žaludeční šťávy. Nic si z toho nedělej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6072
24.4.21 10:09

8o Nestalo se nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
24.4.21 12:15

🤦🏼‍♀️ 🙄 Jako vazne? Zensky, prestante byt tak uzkostlivy. Dyt to hranici s magorenim 😒.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16519
24.4.21 12:31
@janikema90 píše: 🤦🏼‍♀️ 🙄 Jako vazne? Zensky, prestante byt tak uzkostlivy. Dyt to hranici s magorenim 😒.

Tohle už je dávno za hranicí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
26.4.21 12:25

Ne nic se ti nestane… Stane se ti něco jinyho pokud budes takhle uzkostna - budeš magořit 🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️ 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat