Dezinfekce rukou a povrchu v těhotenství

4
26.10.20 14:57

Dezinfekce rukou a povrchu v tehotenstvi

Zdravím všechny,

potřebovala bych radu. Jsem zoufalá a vynervovana. Jsem v 10. týdnu a až dneska jsem si uvědomila, že doma celou dobu používám a povrchy hygienické ubrousky z dmka. V rukavicích jen při mytí záchod a, ale jinak bez nich. :zed: Je v nich alkoloh, isopropylalkohol a ještě něco dalšího. Nemáte prosím některá nějaké zkušenosti nebo informace, jak to je s používáním? Mám teď hroznyho nerva, že jsem svou vlastní blbosti ublížila miminku. Děkuji moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
219
26.10.20 15:03

Zbývá mi pár týdnů do porodu a normálně doma uklízím savem, sanytolem, domestosem a pod, ( i desinfekčními ubrousky na povrchy) bez rukavic a nikdy by mě to nenapadlo to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
26.10.20 15:05

Myslím, že se nic nestane.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1530
26.10.20 15:07

Do 5 měsíce jsem v práci, jsem používala horší deziny než Sanytol, buď v pohodě..:-) jinak nevím jak by se to dostalo k miminku, ale budiž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
26.10.20 15:22

No tak to je tragédie. Dítěti z toho narostou na rukou rukavice. :zed: Uvažuje hlavou, děkuji. :mavam: představ si, že děti se rodily i v koncentrácích. To, že šáhneš na vlhčený ubrousek, opravdu nevím co by se komu z toho mělo stát. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51462
26.10.20 16:08

A je na nich důrazné varování, že se tomu mají těhotné vyhýbat? Není? Tak buď v klidu. Alkohol v těhotenství vadí, když vypiješ půl flašky, nikoliv když si utřeš ruku ubrouskem, ve kterým je napuštěný jeden mililitr, a většina ho tam po použití zůstane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29407
26.10.20 16:13

A vzduch dýcháš? Ještě žiješ? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
302
26.10.20 16:18

Neboj, nic plodu nestalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
26.10.20 16:21

Děkuji moc za pomoc a uklidnění. ;) je fajn najít podporu a porozumění. Je to moje první mimčo a tak mě některé věci poměrně snadno vynervuji. Díky moc :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
26.10.20 23:35

Bože, začněte vy těhotný už konečně používat mozky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2971
27.10.20 19:23

@evulinda79 zrovna dneska při tankování nafty jsem si říkala, ze bych mohla ze srandy založit diskuzi jestli jsem tím cuchanim benzinu nemohla uškodit miminu :lol: a pak ze bych to mohla pro svou pohodlnost a finanční úsporu prehodit na manzela :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama