Dezinfekce z chloraminu a alkoholu

407
30.3.20 10:10

Dezinfekce z chloraminu a alkoholu

Mám možná trochu hloupý dotaz, ale nesehnala jsem žádný peroxid vodíku a tak mamku napadlo udělat si dezinfekci z alkoholu (máme slivovici 70%) a chloraminu t. Jen nevím jestli kombinace alkoholu a chloraminu je možná. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1001
30.3.20 10:18

To jako na co? Na ruce? Tak to bych nezkoušela. Vůbec bych to nemíchala, na povrchy odděleně. Jako podlahu bych vytřela s tím chloraminem a max ještě kliky. A ruce mýdlem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
30.3.20 10:24

Mamka to chtěla stříkat na kliky. Ale je pravda, že choramin samotný by snad měl stačit. Bohužel se v tom nevyznám. Nějak jsem zaspala dobu a už 14 dní se ptám po dezinfekci na ruce, peroxidu a nikde nic. Děkuji za reakci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
30.3.20 10:36

Ještě se tady rovnou zeptám. Můžu si stříkat ruce a třeba i nákup 70 % alkoholem? Netuším jestli samotný alkohol je virucidní. Nemám totiž nic jiného jen alkohol a aloe vera gel (ten si udělám asi z rostliny). Omlouvám se asi mi z toho už hrabe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38323
30.3.20 10:38

Prosím tě klid, myj si ruce teplou vodou a mýdlem, to bohatě stačí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
30.3.20 10:44

@aiwwa Děkuji to dělám, ale nějak jsem se vyplašila. Všichni mají nějaké dezinfekční gely a spreje a já jen mýdlo a vodu. No a pak ten starý chloramin a savo. Asi to řešit už nebudu. Ovoce a zeleninu meju i normálně, tak teď přidám i trochu mýdla. Děkuju asi jsem potřebovala i uklidnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38323
30.3.20 10:51
@Lifka píše:
@aiwwa Děkuji to dělám, ale nějak jsem se vyplašila. Všichni mají nějaké dezinfekční gely a spreje a já jen mýdlo a vodu. No a pak ten starý chloramin a savo. Asi to řešit už nebudu. Ovoce a zeleninu meju i normálně, tak teď přidám i trochu mýdla. Děkuju asi jsem potřebovala i uklidnit.

Taky nemáme desinfekci, jen alpu a jeste jsem ji nepoužila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2156
30.3.20 11:08

Co jsem četla, tak 60-70% alkohol by měl stačit, i ocet je dezinfekční. Omyvatelné povrchy by se tím otřít mohly. Ale dávat to na pokožku, nevím to bude hodně vysušovat. Já když čistím octem klec pro morčata, tak mám pokožku na rukou pak dost suchou a trpí a to si to přímo na ruce nedávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60314
30.3.20 13:35

Pelejvej se tou slivovicé. S chloraminem bych to nekombinovala. Chlor nefunguje. Vir má lipidový oba, pomáhá teplá voda a mýdlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
407
30.3.20 18:11

@Lama Lama Aha, děkuju. Tak slivovice máme relativně dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama