Dia pro těhotné okr. Ústí nad orlicí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.4.21 07:30

Dia pro těhotné okr. Ústí nad orlicí

Ahoooj,
je tu někdo z tohoto okresu, kdo ma těhotenskou cukrovku a poradíte, kam chodíte? Klidně kousek dojedu, ale nechce se mi např až do OL, kde je přímo dia pro těhotné. Prosím ale o info, jak vás léčí. Dia je např v Lanškrouně, kam chodí kamarádka a já jsem naprosto zděšená. Přistěhovala jsem se z Prahy a doteď chodila k Apolináři, takže léčba dle vydaných směrnic WHO a tady jsou tak 20 let pozadu :( Kamarádka se má např měřít jen 2h po jídle, což se nedoporučuje. Má to být hodinu po jídle. A bylo toho více. Nemyslím to nijak špatně, ale zkrátka nechci do takové dia chodit. Takže pls kdo máte dobrou zkušennost v těhu, poraďte kam :hug: :srdce: Děkujiii

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
677
13.4.21 07:47

Zkus napsat spíš dotaz na fcb Těhotenská cukrovka +vhodné recepty. Tam určitě někdo od Ústí bude. Jinak pokud jsi těhotenskou cukrovkou už prošla a víš, co a jak, tak si myslím, že je jedno, kam budeš do dia chodit. Teď stejně veškerá konzultace probíhá po telefonu nebo emailu. Já jsem jen na dietě teda, ale vidět mě vůbec nechcou. Byla jsem jen 2× - na Oggt a pak pro glukometr a na velké odběry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 08:05

Chodila.jsem do Žamberka, dia je i v Letohradu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 08:29
@Anonymní píše:
Chodila.jsem do Žamberka, dia je i v Letohradu.

Děkuji
Hmmm žamberk mám 40min, přinejhorším bych brala :) A léčili vás tam dle WHO? Testování po hodině, nenucení na x sacharidu apod?
Ona je dia v každém městečku tady v okolí…jen jsem netušila jaká no :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 08:32
@Dinomama píše:
Zkus napsat spíš dotaz na fcb Těhotenská cukrovka +vhodné recepty. Tam určitě někdo od Ústí bude. Jinak pokud jsi těhotenskou cukrovkou už prošla a víš, co a jak, tak si myslím, že je jedno, kam budeš do dia chodit. Teď stejně veškerá konzultace probíhá po telefonu nebo emailu. Já jsem jen na dietě teda, ale vidět mě vůbec nechcou. Byla jsem jen 2× - na Oggt a pak pro glukometr a na velké odběry.

Ano, kdyby mě tak někdo konečně schválil…už fakt nechápu Mám to šíleně dlouho podané :((( Neprošla, jsem na začátku, ale info mám základní, takže tak. Potřebuji dia, kde sdílí léčbu, jaká má být. Přece se nemohu testovat po 2h, když vím, že to má být 100% po hodině a pak to s nimi nějak vyhodnocovat. Navíc potřebuji ten velký odběr. Mám z toho akorát stres :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 08:50
@Anonymní píše:
Děkuji
Hmmm žamberk mám 40min, přinejhorším bych brala :) A léčili vás tam dle WHO? Testování po hodině, nenucení na x sacharidu apod?
Ona je dia v každém městečku tady v okolí…jen jsem netušila jaká no :nevim:

No upřímně mě nelecili vůbec. Dal mi papír jak mám jíst,. A jednou za měsíc zavolat. hodnoty. měla jsem se měřit 3× týdne na lacno.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 10:24
@Anonymní píše:
No upřímně mě nelecili vůbec. Dal mi papír jak mám jíst,. A jednou za měsíc zavolat. hodnoty. měla jsem se měřit 3× týdne na lacno.

To je fakt katastrofa tady 8o

• Citovat
  • Nahlásit
6.5.21 09:19

Hahaha jsem ráda že jsem na tuhle diskuzi narazila :lol: já totiž k té super doktorce v lanskrouně chodím, a jestli budu někdy muset chodit znova, tak rozhodne jinam! Ikdybych si měla někam hodinu dojet… Doktorka úplně k ničemu… dostanete papír s „dietou“, papír který dostávají stejný i cukrovkáři II. Typu, měření jak už je výše zmíněno po 2 hodinách… ALE, při každé kontrole vás stejně změří vašim glukometrem a zeptají se vás jak dlouho jste po jídle. Já tam jedu vždycky tak hodinu po jídle. Naměřili mi 7,0 (víme že má být do 7,8 že? :P ) doktorka se ptá co jsem to jedla že to mám tak vysoké… tak jsem se ji zeptala kolik to teda má být po hodině? A ona na to: žádná hranice pro měření po hodině neexistuje. Já na to: no já mám za to ze by mělo být po hodině do 7,8 :oops: načež se doktorka vytočila a začala mi dělat 10ti minutovou přednášku o tom, že její informace jsou jediné správné a že měřit se po hodině je úplná blbost… Podle ní je paní doktorka od Apolinare z Prahy nějaká podvodnice protože si dovoluje psát informace pro lidi na internet a na internetu nemůže být nic pravda a každý kdo si něco hledá na internetu je blbec :palec:
pak když skončila (fakt nekecám 10 minut) tak jsem poukázala na to, že jediný důvod proč jsem to vytáhla je, že mě ona sama změřila po hodině a chce tu hodnotu řešit :mrgreen: takže co si z toho mám odnést? Měření po hodině je podle ní blbost ale sama mě po hodině měří a přestože podle ní žádná hranice neexistuje, tak 7,0 je podle ní hodně (hodně vůči čemu to fakt netuším když hranice neexistuje :think: )… podle ní k vrcholu glykemie dochází výhradně jedině po 2 hodinách, protože těhotné mají pomalý metabolismus. Já mám vždy po hodině hodnotu okolo 7 a po 2 hodinách maximálně 6 ale obvykle do 5,5 8)
vtipné je u ní i vážení na váze… vážíte se v půlce dne najezené, oblečené, v botech a sestřička odečte někdy 1kg někdy 3kg… ale když řeknu svoji váhu ten den ze svého vážení doma na lačno bez oblečení (rozdíl klidně 3-4 kg!) tak to je prý nepodstatné protože moje váha nemusí být tak přesná jako ta jejich, ze které odečítají odhadem podle počasí :potlesk: (Úplně obyč domácí váhu mají) takže mi u nich hmotnost lítá úplně plus mínus 3-4 kg, zatímco na gyndě berou moje vážení doma a tam to tím padem sedí úplně normálně :P už jsem se u této doktorky naučila prostě držet hubu a nechat ji vykecat, ona se totiž strašně ráda poslouchá a vůbec ji nezajímá nic jiného. Když jí vše nadšeně odkývete, odcházíte s pochvalou, když ne tak :cert: :lol: za 3 týdny mám u ní už poslední kontrolu, ani nevíte jak jsem ráda že tu babu už nikdy neuvidim :mavam: :mavam:

Takže pokud máte doporučení na někoho jiného tak sem s tím :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 10:14
@Vero123Nika píše:
Hahaha jsem ráda že jsem na tuhle diskuzi narazila :lol: já totiž k té super doktorce v lanskrouně chodím, a jestli budu někdy muset chodit znova, tak rozhodne jinam! Ikdybych si měla někam hodinu dojet… Doktorka úplně k ničemu… dostanete papír s „dietou“, papír který dostávají stejný i cukrovkáři II. Typu, měření jak už je výše zmíněno po 2 hodinách… ALE, při každé kontrole vás stejně změří vašim glukometrem a zeptají se vás jak dlouho jste po jídle. Já tam jedu vždycky tak hodinu po jídle. Naměřili mi 7,0 (víme že má být do 7,8 že? :P ) doktorka se ptá co jsem to jedla že to mám tak vysoké… tak jsem se ji zeptala kolik to teda má být po hodině? A ona na to: žádná hranice pro měření po hodině neexistuje. Já na to: no já mám za to ze by mělo být po hodině do 7,8 :oops: načež se doktorka vytočila a začala mi dělat 10ti minutovou přednášku o tom, že její informace jsou jediné správné a že měřit se po hodině je úplná blbost… Podle ní je paní doktorka od Apolinare z Prahy nějaká podvodnice protože si dovoluje psát informace pro lidi na internet a na internetu nemůže být nic pravda a každý kdo si něco hledá na internetu je blbec :palec:
pak když skončila (fakt nekecám 10 minut) tak jsem poukázala na to, že jediný důvod proč jsem to vytáhla je, že mě ona sama změřila po hodině a chce tu hodnotu řešit :mrgreen: takže co si z toho mám odnést? Měření po hodině je podle ní blbost ale sama mě po hodině měří a přestože podle ní žádná hranice neexistuje, tak 7,0 je podle ní hodně (hodně vůči čemu to fakt netuším když hranice neexistuje :think: )… podle ní k vrcholu

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak teď jsem se faaaakt zasmála!! Kamaráka říká přesně to, co popisujete! Úplně :lol: I to rozčílení, přednáška, internet, pomalý metabolismus… :D Měření po hodině dostala zakázané vysloveně. Jako nechápu k čemu takové dia je, co tam pak řešíte, holky? Když ty správné hodnoty jí vlastně musíte zamlčet (to, že se doma měříte po hodině). To se fakt modlit, aby nebolo potřeba léky. Je to hrozný…
ALE já jsem našla! Ve Svitavách v nemocnici přímo je super dia, dr Marečková (doufám, že píšu správně). Vzali mě okamžitě. Neměla jsem žádná očekávání a byla mile překvapená. Dala mi prospekty přímo napsané dr. Krejčí a doporučila stránky tehotenskacukrovka.cz. Měřit se mám jen nalačno a po hodině a dr je opravdu super na domluvu. Takže kdyby něco, utíkejte tam :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
6.5.21 10:25
@Anonymní píše: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak teď jsem se faaaakt zasmála!! Kamaráka říká přesně to, co popisujete! Úplně :lol: I to rozčílení, přednáška, internet, pomalý metabolismus… :D Měření po hodině dostala zakázané vysloveně. Jako nechápu k čemu takové dia je, co tam pak řešíte, holky? Když ty správné hodnoty jí vlastně musíte zamlčet (to, že se doma měříte po hodině). To se fakt modlit, aby nebolo potřeba léky. Je to hrozný…
ALE já jsem našla! Ve Svitavách v nemocnici přímo je super dia, dr Marečková (doufám, že píšu správně). Vzali mě okamžitě. Neměla jsem žádná očekávání a byla mile překvapená. Dala mi prospekty přímo napsané dr. Krejčí a doporučila stránky tehotenskacukrovka.cz. Měřit se mám jen nalačno a po hodině a dr je opravdu super na domluvu. Takže kdyby něco, utíkejte tam :srdce:

Ježíši Škoda že tahle diskuze nebyla dřív, okamžitě bych tam přešla! Teď už to nemá cenu, ale v SY budu rodit a moc rada si tam dojedu i ta Dia Dr., moc děkuji za doporučení!! :srdce: :srdce: kdybych někdy potřebovala do budoucna třeba ve druhem těhu tak půjdu rovnou k ní :hug:
Hele vždy se celou kontrolu koušu do jazyka a dělám co muzu abych neřekla vůbec nic, nechala ji vykecat a byla rychle venku :lol: :lol: kdykoliv s ní začnu mluvit tak ze mne začne dělat debila nebo se akorát na**re a je protivná :lol: a to jsem opravdu člověk s respektem a úctou k lékařům, ale tahle je fakt neco extra… plánuji ji napsat pořádnou recenzi až k ni přestanu chodit, protože poslední recenze na googlu má 10 let staré a má tam 5 hvězdiček což je vážně dost zavádějící, vzhledem k tomu že jsem ještě v realitě nenarazila na jediného člověka který by o ní řekl něco hezkého :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 10:40
@Vero123Nika píše:
Ježíši Škoda že tahle diskuze nebyla dřív, okamžitě bych tam přešla! Teď už to nemá cenu, ale v SY budu rodit a moc rada si tam dojedu i ta Dia Dr., moc děkuji za doporučení!! :srdce: :srdce: kdybych někdy potřebovala do budoucna třeba ve druhem těhu tak půjdu rovnou k ní :hug:
Hele vždy se celou kontrolu koušu do jazyka a dělám co muzu abych neřekla vůbec nic, nechala ji vykecat a byla rychle venku :lol: :lol: kdykoliv s ní začnu mluvit tak ze mne začne dělat debila nebo se akorát na**re a je protivná :lol: a to jsem opravdu člověk s respektem a úctou k lékařům, ale tahle je fakt neco extra… plánuji ji napsat pořádnou recenzi až k ni přestanu chodit, protože poslední recenze na googlu má 10 let staré a má tam 5 hvězdiček což je vážně dost zavádějící, vzhledem k tomu že jsem ještě v realitě nenarazila na jediného člověka který by o ní řekl něco hezkého :palec:

Mě řekli i v labolatoři, kde jsem byla na OGTT, ať hlavně nechodím do LA :zed: Ono to jde i někam nahlásit prý. Nemyslím to zle, ale když prostě dr nemá vzdělání pro léčbu těhotných, tak je to dost nebezpečné, když je „léčí“. Mě třeba ustřeluje jen prostřední hodnota. Takže u ní bych vlastně ani cukrovku neměla 8o A naopak by nepřišla nikdy na to, že třeba potřebuji léky…
Jéé já také uvažuji na Svitavama k porodu :potlesk: Prý lepší jak ústí. Prý jsou více pro přirozené porody, což bych fakt moc ráda. Akorát jsem tam byla už 2× na pohotovosti a zrovna chytla dost nepříjemného dr :D Tak doufám, že to byla vyjimka… :*

• Citovat
  • Nahlásit
6.5.21 10:55

Homoláčová je magor. Jednak nedodržuje co by měla a druhak gynekologům stále vypisuje, jak mají všem gravidním s GDM vyvolat porod po ukončeném 38tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.5.21 11:27
@JanaDaR píše:
Homoláčová je magor. Jednak nedodržuje co by měla a druhak gynekologům stále vypisuje, jak mají všem gravidním s GDM vyvolat porod po ukončeném 38tt.

Coo :,( Vím, že neradi nechávají přenášet, ale proč tak brzy. To jsou pak přesně ty šílené porody plné bolesti x hodin a končící císařem. A zbytečně :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
6.5.21 11:28
@Anonymní píše:
Coo :,( Vím, že neradi nechávají přenášet, ale proč tak brzy. To jsou pak přesně ty šílené porody plné bolesti x hodin a končící císařem. A zbytečně :zed:

On ji stejně nikdo neposlouchá. Je švihlá. Jak jsem mohla, radši jsem k ní nešla. Měřit se člověk zvládá doma a k čemu jinému tam ona je? Náhlá viróza vyřeší vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.21 13:34

Šmarja mě fakt štve že jsem na tohle nepřišla dřív… začala jsem si všímat že je s ní „něco špatně“ po druhé kontrole, pak jsem objevila paní doktorku Krejčí a nestačila jsem se divit… ještěže tam člověk nemusí chodit už nafurt a porodem to končí :zed:
Jinak s těma Svitavama, já tam byla také na pohotovosti dvakrát 😁 poprvé doktor moc milý, má cizí jmeno takže ho určitě napíšu špatně :nevim: něco jako Preslitsky nebo tak, poznáš ho podle přízvuku :lol: ten mne uklidnil a vše mi vysvětlil a řekl mi že kdyby cokoliv kdykoliv tak mám zase přijet. Tak jsem při dalším krvácení přijela tedy znovu, a byl tam druhy doktor který nevim jak se jmenuje, byl takový vyšší a myslím že měl tmavě vlasy na krátko a brýle. Tak ten mi víceméně vynadal proč tam lezu, že kdyby to byl potrat tak s tím stejně on nic neudělá, takže jsem odešla se slzami na krajíčku… takže mám trochu strach abych na něj při porodu zrovna nenarazila :think: ale v Ústí prostě důvěru nemám, bydlím tu už dlouho a všechny hrůzy se dějí vždycky tam :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat