Diabetes - dieta, max. přísun sacharidů

28.8.21 21:21

Diabetes - dieta, max. přísun sacharidů

Ahoj, mám dotaz na ty, kterým byl diagnostikován gestační diabetes, jaký max. Přísun sacharidů vám doktor předepsal. Já mám ve zprávě psané max 160 g sacharidů denně, což mi přijde hodně málo a kdybych se měla řídit podle nějakého jídelníčku do 160 g sach., Tak umřu hlady (jídlo nevážím, jím dle toho, jak se cítím)… přitom hodnoty mívám si myslím uspokojivé, párkrát mi to vyskočilo, ale bylo to většinou nějakým úletem a hlavně na snídani… Hodnoty na lačno mívám kolem 4. Hodinu po jídle v průměru kolem 6, ale spíše k 5. 2× jsem měla přes 8, ale jak říkám, bylo to po rohlíku s marmeládou a hrnku mléka… Snažím se to fakt dodržovat, ale už mi to leze krkem, neochucene jogurty.Na návštěvy ani oslavy raději nechodím, protože vím, že bych se neudržela a žrala… Čistou vodu už nemůžu ani vidět, tak dávám alespoň citron, nebo kapku sirupu nebo trošku džusu. Zajímal by mne váš názor nebo rady, jak jste dietu dodržovaly vy.
Díky
Verča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3250
28.8.21 21:27

Se 160 gramy sacharidu opravdu hlady neumres. Holt si nedavej rohlik s marmeladou a nezapijej to dzusem 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21500
28.8.21 21:38

Dej si to do kalorických tabulek, krásně ti to ukáže co můžeš sníst nepřijde mi to málo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3332
28.8.21 22:00

Třeba u mě je 160g sacharidů dávka na tři dny :D Ale chápu tě, je to změna a pokud jsi byla zvyklá na sacharidovou stravu, bude to pro tebe ze začátku náročný.
Dodržuj co máš a dojídej se zeleninou. Budeš se muset zamyslet nad celkovým jídelníčkem, naházet to do kalorických tabulek a držet se toho. Jde přece o tvoje dítě a o tebe, tak to prostě musíš zvládnout. Navíc máš naději, že po porodu se ti cukrovka srovná a bude to zase ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15321
28.8.21 22:15

Měla jsem to podobně a hlady netrpěla. Jedla jsem hodně bílkovin, zeleniny, masa, vajíček nebo jsem si třeba dělala smaženici že žampionů. Teda a rohlík s marmeládou a mléko je fakt úlet. Jak tě mohlo napadnout, že to projde? A oslavy jsou taky ok. Holt si tam nedáš tři dorty, ale šunku, sýry, zeleninu a lehce pečiva. Vše se dá vymyslet a domluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
28.8.21 22:24

@1Veronika1 Ahojky, já mám myslím dietu na 225g za den. Ale nic nevážím a zapisuji jen jídla, co mi neprošla. Zatím jsem měla problém jen s rýží a taky mi vyskočí cukr ze stresu. Sladkosti nejím vůbec, nemám na to chuť a sladké nápoje jsem nesnášela už před těhu. Piju jen vodu (občas s limetkou) a neslazené čaje a kafe. Ale jestli si dám na oběd jeden brambor nebo dva, tak to neřeším. Můj gynekolog mi říkal, že jako těhotná budu mít chutě a ať si klidně sladkosti (bavili jsme se konkrétně o čokoládě) dám, že ty nastavené hodnoty pro těhotné jsou až moc přísné :nevim: Co by s hodnotou udělala třeba čokoláda, to nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.8.21 22:58

@bobulka88 Tak to je rada nad zlato! Díky :zed: To mi na začátku došlo, když byl výsledek tak vysoký, že bych to neměla… Taky už jsem si to vícekrát nedala… A že jsem to zapila džusem, jsem nikde nepsala… Jen, že si dávám do vody trošku džusu, abych ji alespoň trochu ovoňala… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18258
28.8.21 23:22

Takže dietu nedodržuješ, životosprávnu nemění a pak se budeš divit, že se začneš rozpadat. Jíš tak, že se pomalu sebevraždíš. A je ti to jedno, ještě bereš jako nespravedlivost možnost, že si trochou sebekázně můžeš dost zlešit život.

Potřebuješ zvednou bílkoviny a tuky a především nejíst jednoduché sacharidy, pak se to dá docela dobře.

Jenže evidetněntě dokud ti nebudou uřezávat uhnilé prsty na nohou, tak se o sebe starat nezačneš.

Pokud nevíš jak sestavit jídelníček, tak namísto toho, aby si na to kašlala - objednej se do diabetologické proadny. Od toho tu jsou.

Stejně tak, pokud to nezvládneš skrze psychiku - tedy najít motivaci ke změně přestat se zabíjet jídlem, nepohybem a dalšími metodami, kterými si ubližuješ, tak vstup do psychoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
769
28.8.21 23:22

@wendelina30 cokolada se vubec nesmi a jsou to zastarale rady gynekologu, ktere jen skodi. Po cokosce ten cukr vyleti, ale vetsinou mereni dopadne po hodine ok. Ale pro dite to urcite dobre neni a delame to hlavne proto dite…takze za me zadne povolene „male“ vyjimky typu coko, marmelada, dzusy, zmrzka - proste ne, no..jde to vydrzet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
769
28.8.21 23:25

@Ou tak gestacni diabetes ma v prvni rade vliv na dite…takze nedodrzenim diety dava zena zahul slinivce ditete a pretezuje ji. A ty komplikace hezke nejsou. Stacilo mi precist co vse hrozi diteti a z minuty na minutu jsem vyhodila vsechno co nebylo vhodne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
29.8.21 02:53

@vbu No kvůli pokusu čokoládu jíst nezačnu :lol: A ten doktor to jako výjimku nemyslel. Doslovně řekl, že mám jíst, co chci. Že ty hodnoty pro těhotné jsou úplně mimo. Každopádně já jsem podělaná projít i kolem kamionu, abych v těhotenství nedýchala „špatný“ vzduch :lol: Tak nevhodná jídla nejím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3250
29.8.21 06:22
@1Veronika1 píše:
@bobulka88 Tak to je rada nad zlato! Díky :zed: To mi na začátku došlo, když byl výsledek tak vysoký, že bych to neměla… Taky už jsem si to vícekrát nedala… A že jsem to zapila džusem, jsem nikde nepsala… Jen, že si dávám do vody trošku džusu, abych ji alespoň trochu ovoňala… 8o

To ti melo dojit, jeste nez sis rohlik marmeladou namazala. No je to tvoje zdravi a zdravi tvyho ditete, tak hodne stesti. Minochodem GD ukazuje dispozice k cukrovce v pozdejsim veku, tak hodne stesti s dietou do budoucna s ovocnyma jogurtama, marmeladou, pecivem a slazenym pitim, kdyz to ted nevydrzis ani behem tehotenstvi. 160g je opravdu hora sacharidu, to se fakt nezlob. Bezne lidi davaji pod 100, pod 50 a min a na ulici neodpadavaji do hypoglykemie. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
29.8.21 08:46

@bobulka88 Zakladatelka by se určitě neměla cpat marmeládou apod. Ale psát tady, že člověk může fungovat dlouhodobě na 50g sacharidů denně je blbost. Toto množství jsem držela při přípravě na závody ve fitness a věř, že to s tělem pěkně zamává. V podstatě to z tebe udělá spící pannu bez energie a o psychice ani nemluvím. Jenže v tomto případě se jedná o krátkodobou záležitost a po závodech následuje reverzní dieta. Držet dietu na 50g v těhotenství je vražda. Pokud dieta nezabírá při rozumném množství sacharidů, je nutné podpořit léčbu léky, inzulinem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
29.8.21 09:34

Taky mam diabetes a da se to v klidu vydrzet a nehladovim. Rozloz si jidlo do vice porci za den. Urcite ti lekar rekl co jist a co ne. Zdrava je zelenina a zeleninove salaty. Já už jsem těsně pred porodem a mus rict, ze sladke mi nechybí, a hlady netrpim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.8.21 09:43
@wendelina30 píše:
@bobulka88 Zakladatelka by se určitě neměla cpat marmeládou apod. Ale psát tady, že člověk může fungovat dlouhodobě na 50g sacharidů denně je blbost. Toto množství jsem držela při přípravě na závody ve fitness a věř, že to s tělem pěkně zamává. V podstatě to z tebe udělá spící pannu bez energie a o psychice ani nemluvím. Jenže v tomto případě se jedná o krátkodobou záležitost a po závodech následuje reverzní dieta. Držet dietu na 50g v těhotenství je vražda. Pokud dieta nezabírá při rozumném množství sacharidů, je nutné podpořit léčbu léky, inzulinem..

Drzela jsem 50 gr delsi dobu a v pohode. Energie spousta. 160 fakt neni nic prisneho, to kdyz jsem pak najela na zvyseny prijem sacharidu 150 gr mela jsem co delat abych to do sebe dostala ve zdrave forme.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat