Diabetes I. typu a těhotenství

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1486
26.10.14 19:04

@Anix Já mám oční taky dva krát ročně a to celkové, vždy jsou čučet do nějakých přístrojů, občas to moje oční ozadí i vyfotí, aby mohli porovnávat, co se horší a co ne. Na ledviny nosím pravidelně moč a jak se něcomalinko nezdá a i preventivně je jednou za čas UZ. Taky mě poslali na EMG - prostupnost cév a to hlavně u dolních končetin. No a glykovaný mi dělají 4× ročně a teď v těhu každý měsíc. Myslím, že je t opravdu na pracovišti. Musím, ale podotknut, že za mojí mudr na dia dojíždím přes 100km, ale stojí to za to. Zdraví je důležité a kord teď, když mám zodpovědnost i za děti. Hodně štěstí přeji, ať najdeš fajn doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1486
26.10.14 19:09

@lateska jéé, jéé, když to čtu, tak koukám, že si to také vybíráš v tom těhotenství, ale je dobře, že to takhle s malinkou zvládáte. Dneska doktoři vědí, co je třeba a věřím jim, že s těma antibiotikama se nedá nic dělat a že miminku neublíží. Já budu mít výsledky na tu preklampsii příští týden (na konci), no a předem mě varují, že budu také rodit dříve u diabetiček je to normální, tak v našem případě to bude březen, jinak mám termín porodu 12.4.,ale nikdo tomu nevěří. Na posledním UZ mi řekli, že je mimi větší… přitom hyperglykémie nemám. Je vidět, že si tě mudr. také hlídají. Tak ty už to máš za pár, tak moc a moc držím palce a určitě si tu napíšeme a po porodu prosím o informace, co mě čeká, ju? :mrgreen: Děkuji. A jak se vlastně ta vaše dceruška bude jmenovat? :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.10.14 19:15
@amelie111 píše:
@Jitus.Slavickova ju, ju. je to dobře. Jinak já o tom také přemýšlela, že bych u nás chodila na předporodní kurz, ale uvidím, co mi řeknou v poradně. Chtějí mě nechat rodit císařem, tak je mi to na nic a nevím, jak u Vás, ale u nás je to dost drahý a od holek jsou na to smíšené reakce, tak nevím. Možná bych to mohla omrknout. Oni pak nabízí po porodu moc pěkné akce pro miminka - plavání, masáže, cvičení na prdíčky apod. :mavam:

Me zatim nic o porodu nikdo nerek..ale u nas v podoli se tihne k prirozenymu porodu pokud to jde, jinak za kurz davam 1000kc..a ja jsem typ cloveka co bude se snazit rodit v terminu a normalne..nenecham se premluvit jen kvuli tomu ze oni to delaj bezne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4330
27.10.14 06:34

@amelie111
Kde máš doktora? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
27.10.14 08:26

@amelie111 určitě dám vědět jak to dopadlo a co to obnášelo. Už se moc těšim, ale zároveň i docela bojim:) jinak mala se bude jmenovat Tamarka:) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1486
28.10.14 13:22

@Anix mám přímo v Motole v Praze, MUDr. Bartáškovou.
@lateska to ti věřím, já se také bojím a zároveň se těším, až bude miminko na světě. Děkuji za informaci o jméně, my na holčičku vůbec nemáme vymyšlené, u nás se počítá s kloučkem :mrgreen: :P. No a prý by to měl být, ale neví se to jistě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.14 13:40
@lateska píše:
@amelie111 určitě dám vědět jak to dopadlo a co to obnášelo. Už se moc těšim, ale zároveň i docela bojim:) jinak mala se bude jmenovat Tamarka:) :srdce:

A tobe budou porod vyvolavat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
28.10.14 16:06

@Jitus.Slavickova Ne, bude to normalne planovanym cisarem…takze prijedu a pujde se na vec:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.14 16:15
@lateska píše:
@Jitus.Slavickova Ne, bude to normalne planovanym cisarem…takze prijedu a pujde se na vec:)

Ahaa, tak to jo.to ja si to odrodim v terminu a prirozrne, teda zatim to tak vypada..tak drzim palce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4330
28.10.14 19:37

@lateska
Možná už si to tady psala ale máš plánovanýho císaře? Já myslela že i nás nechávají normálně?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.10.14 20:14
@Anix píše:
@lateska
Možná už si to tady psala ale máš plánovanýho císaře? Já myslela že i nás nechávají normálně?!

No me rekli ze kdyz nebude mala velka a ja v poradku tak rodim normslne prirozene.kdyz je problem vyvolava se nebo cisar no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
29.10.14 09:40

@Anix ano planovanyho kvuli ocnim komplikacim, jinak se rodi normalne pokavad nejsou deti velke, nebo neni nejaky jiny problem:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4330
29.10.14 11:24

@lateska
Oooo tak to joooo… to jsou ty oči :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1486
30.10.14 21:11

Ahoj holky, poradíte mi? dnes mi mudr. na diabetologii řekla, že je u diabetiček lepší preventivně zvýšit v těhotenství příjem jódu. Mám štítnou žlázu v pořádku, ale prostě to doporučila. Prý se mám podívat, kolik jódu mám v těhu vitamínech. Mluvila, že mám denně mít 100 a teď já nevím zda řekla mikrogramů či miligramů, myslím, že miligramů, já si to hned psala. Tak to zdaleka moje vitamíny ( GS Mamavit) nemají. Můžete mi říct, co zobete v těhu vy? Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.14 21:16
@amelie111 píše:
Ahoj holky, poradíte mi? dnes mi mudr. na diabetologii řekla, že je u diabetiček lepší preventivně zvýšit v těhotenství příjem jódu. Mám štítnou žlázu v pořádku, ale prostě to doporučila. Prý se mám podívat, kolik jódu mám v těhu vitamínech. Mluvila, že mám denně mít 100 a teď já nevím zda řekla mikrogramů či miligramů, myslím, že miligramů, já si to hned psala. Tak to zdaleka moje vitamíny ( GS Mamavit) nemají. Můžete mi říct, co zobete v těhu vy? Děkuji moc.

Ahojky, ja jod teda neberu..ani zadny vitaminy, jim haldu ovoce, a obcas si dam gravimliko..ale dlabu horcik..jestli mas rada ryby, jedla bych ryby a ten mamavit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat