Diabetička 1.typu, zkušenosti s porodnicí, Břeclav nebo Brno?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marlovee
Kecalka 258 příspěvků 06.05.19 12:56
Diabetička 1.typu, zkušenosti s porodnicí, Břeclav nebo Brno?

Ahoj holky, je tu nějaká diabetička 1.typu, která je momentálně těhotná nebo už má těhotenství a porod za sebou? Kterou porodnici jste vybraly a jak jste byly spokojené? Hodily by se mi právě zkušenosti holek, které mají cukrovku, klidně napište i svoje zkušenosti s porodem v jiném kraji, budu ráda, za jakoukoliv odpověď, díky :kytka: :mavam:

Reakce:
Martinabr
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 06.05.19 13:30

Já jsem rodila ale už je to déle, v roce 2005 na Obilňáku a v roce 2013 v Bohunicích.

Marlovee
Kecalka 258 příspěvků 06.05.19 13:51

@Martinabr Já jsem přímo z Břeclavi a můj gynekolog mi doporučoval právě Obilní trh, jen je to komplikace kvůli vzdálenosti no, prý mají větší zkušenosti, ale člověk váha, když má jinou porodnici kousek od domu.
A tvůj pocit z toho porodu a komunikace s personálem i vzhledem k té cukrovce?

Martinabr
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 06.05.19 14:02

@Marlovee Tak já byla od porodnice přes 100km :D. Teda poprvé ne, ale podruhé už jo. Oba porody byli plánovaným císařem v 38 týdnu, takže mi to i vyhovovalo, že jsem nikam nejela narychlo.
Personálně bych řekla že Bohunice byly lepší, i když pořád je to o lidech, na koho zrovna narazíš. A taky jsem byla já víc psychicky v pohodě a měla jsem oporu v partnerovi, což poprvé ani náhodou.
Cukrovku jsem si řešila já sama, jako změřili mě párkrát, ale bylo to na mě. Jenom mě našval v Bohunicích doktor, trval na tom, abych si nastřelila zpátky po porodu pumu, stál u mě, i když jsem byla s dia doktorkou domluvená, že budu chvilku na perech.
Nevím jak je zařízená vaše nemocnice, já byla ráda, že kdyby něco, tak je pomoc na dosah. Naštěstí děti byly o. k.

Kajuli
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 13.05.19 20:04

Pokud máš Facebook, vyhledej si skupinu Dia těhulky DM I. Typ. Název je to jediné, co mne odrazovalo, člověk se tam dozví spoustu důležitých informací a hlavně najdeš neuvěřitelnou podporu.
Jsem dia, těhotná potřetí a teprve teď mám pocit, že je vše vážně v mých rukou. Dobrá rada předem: pokud není závažná indikace, není nutné preventivně vyvolávat v 38tt (některé porodnice rády dělají), stejně tak diabetes neznamená sekci a stejně tak je možné i přenášení, pokud je vše ostatní v pořádku. Já například plánuji rodit ambulantně

Marlovee
Kecalka 258 příspěvků 13.05.19 20:29

@Kajuli Díky, mrknu na ty stránky :kytka: Můj gynekolog mě právě straší, že pravděpodobně se bude porod vyvolávat a bude sekce a tak přemýšlím, kterou porodnici zvolit, aby mě bezdůvodně do něčeho nutili, samozřejmě nechci riskovat, ale jako prvorodička nemám tu zkušenost a tak se člověk lehce nechá zmanipulovat od lékařů.

Kajuli
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 14.05.19 12:24

@Marlovee není vůbec zač, taky jsem jako provorodička slepě věřila lékařům a nechala je dělat, co měli zajeté. Druhý porod byl úžasný, přesně podle toho, co jsem chtěla a nechtěla (až na preeklampsii, kvůli které jsem požádala o vyvolávání v 36tt- porod se pomalu rozjížděl a hodnoty furt hraniční), jen mi tam vadily věci po porodu.
To zvládneš, holek z Brna je tam hodně :)

Váš příspěvek
Reklama