Diagnostika celiakie při deficitu IgA

Anonymní
28.5.20 14:43

Diagnostika celiakie při deficitu IgA

Hezké odpoledne,
Je zde lékař, či někdo kdo má zkušenosti s diagnostikou celiakie (u dítěte téměř 3 roky..)?

Syn má pozitivní genetiku, deficitni IgA a zároveň negativní krevní testy IgA a IgG na celiakii… Je malinký na 11.tem percentilu… Vahove 12,8 kg.. Mám strach, že při imunodeficitu můžou být testy v řadě IgA falešne negativní… Já měla pozitivní pouze jeden parametr v řadě IgA, příznaky žádné… Igg negativní..

Děkuji za konzultaci,
J.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32540
28.5.20 15:48

Co nechat udělat biopsii? Takové malé děti uspí, je to rychlovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4495
28.5.20 15:53

Napadá mě jedině gastroskopie s biopsií z D3 části duodena. Ale v tomto věku asi jedině v celkové anestezii. A nebo zkusit bezlepkovou dietu a pokud na ní začne prospívat, tak udělat diagnozu vlastně terapeutickým testem. V případě, že by se dělala gastroskopie, tak před zahájením diety, při dietě by nález mohl být normální i pokud by celiakii měl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
28.5.20 16:43

Kontaktovala bych MUDR. Jaroslava Uteseneho. Je to pediatr, který je zapojeny v evropském výzkumu celiakie. Poskytuje konzultace, všechno se dočtete na jeho stránkách. Řešili jsme s ním celiakii u dcery, takže s ním mám osobní zkušenost a rozhodně ho můžu doporučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 17:37

Děkuji za doporučení, stran te biopsie do toho se mi skrz tu celkovou narkozu nechce, manžel navrhuje též dietu, s tím že pak by se musel nasadit lepek kvůli testům, toho Dr. Zkusíme moc děkuji za tip, jinak syn má cca 2 až 3 krát denně už tuhou stolici, akorát Teda objemové jak dospělý chlap 😁 exemy, mimo malého růstu žádné výrazně příznaky

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat