Diakonie? Může pomoci?

Anonymní
16.5.21 22:45

Diakonie? Může pomoci?

Přeji všem krásný večer.
Jdu si k vám pro radu, jelikož se nemám moc komu svěřit. Vlastně ani nevím kde začít..chtěla bych strašně moc pomoci mému otci.. (maminka je na tom už o dost lépe ) i když jsou rodiče alkoholici, prostě umřít hladem a zimou je nenechám..alkohol jim vzal vše.. práci, dům, zdravi…otec je na tom dost špatně. Je po mrtvici, má uřezané prsty na ruce a zkrácenou nohu a je epileptik..bohužel nepracuje už snad 20 let a tak není ani na pracovním úřadu ani na zdravce..tím že je tak trochu mimo moc věcí si neuvědomuje. Nemá co jíst..co si obléct..trpí depresemi a vím že je dost sám (matka si našla nového přítele ). Vozím jim sem tam jídlo i oblečení..léky (, vždy mi matka zavolá že táta prosí o jídlo) to prostě nelze ignorovat…vše co je potřeba ale co si budem..mám svůj život. Plánujeme domeček a rodinu a takhle to neustále nejde..nevím jak ven..co s tím..myslíte že v diakonii nebo v podobném zařízení by mi s tímto mohli pomoci? volala jsem ale nikdo mi to nebral..ve středu kdy mám volno tam zajdu osobně..má někdo podobnou zkušenost? Jak jste ji řešili? Děkuji za přečtení a přeji vám krásný zbytek dne :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
767
16.5.21 23:12

Jé tak to jsem nevěděla že je v Čr taky Diakonie 8o
No určitě tím že se lépe vyznají, ti možná budou moci říct co dělat no a pomoci. Jestli to funguje u vás stejně tak od toho tam jsou viď :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4950
16.5.21 23:33

Těžká situace. Řešila jsem informace ohledně denního stacionáře.
Museli jsme mít papíry od lékaře, potvrzení atd. A platila se měsíční cena (už si to nepamatuji, je to už nějaký pátek).
Jsou i denní stacionáře, ale to jsme nechtěli.
Nejlepší bude osobní návštěva. Tam ti všechno vysvětlí atd. Ale nevím, zda li tě vezmou bez objednání.
Já to řešila vse po telefonu.
Nakonec se to vyřešilo jinak.
Jinak v každém stacionári se platí nějaký poplatek.
Kde teď otec žije a z čeho žije???
U dědy byl stacionář kolem 10 tisíc. Diakonie to ma o doooost levnější.
Ale stále musí člověk něco platit, což je logické. Člověk je rád, když mu někdo pomůže a nebo nějak trochu odlehci.
Pevné nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 08:07

@Maja25 z ničeho nežije to je to..nemá nic..je kost a kůže..a tak to už dál nejde..on si sám nevyridi nic..a matka mu v tom nepomůže..zkusím ještě zavolat no snad..a děkuji vám moc

• Citovat
  • Nahlásit
1102
17.5.21 08:45

Zkušenost s tím nemám. Zkus na Diakonii ještě zavolat a domluvit si schůzku. Když se nedovoláš, určitě tam jdi osobně. Třeba tě vezmou hned, nebo tě objednají.

Pro bezdomovce je Armáda spásy (a určitě i jiné organizace)

https://armadaspasy.cz
Lidé bez domova - Armáda spásy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 10:06

@Pajka2020 Moc děkuji. Zkusím to všechno obvolat..hledala jsem na netu a těch organizací je dost jen aby něco vyšlo

• Citovat
  • Nahlásit
4950
17.5.21 20:04
@Anonymní píše:
@Maja25 z ničeho nežije to je to..nemá nic..je kost a kůže..a tak to už dál nejde..on si sám nevyridi nic..a matka mu v tom nepomůže..zkusím ještě zavolat no snad..a děkuji vám moc

A ty bys mu to asi neplatila v diakonii, viď?! Když nemáte relativně žádné dobře vztahy…
Ale tak za zeptáni nic nedáš. Nevím jak to chodí do detailu. Ale tak sociální a zdravotní si neplatil, tak ani nemají po kom zadat peníze. :nevim:
Takže fakt asi nějaké armády spásy atd.
Kde teď otec žije?
Rada bych ti poradila co nejvíc, ale moc nevím jak je to když si takhle nic neplatí. Bohužel těch sociálních služeb atd. je málo. Tedy je jich dost, ale idost klientů. :nevim: A i tohle je o penězích no. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.21 20:08

@Maja25 bydlí pořád s matkou ale ta tam má právě svého přítele..dnes jsem tam byla a bude se muset jednat rychle jinak to špatně skončí..mám už domluvenou schůzku tak snad mě alespoň někam nasměrují co a kde a jak..nicméně i přes to všechno jsem ochotna něco za něj zaplatit..ale co si budem..jsem kuchařka i když v hotelu.. teď ty příjmy nebyly zrovna vysoké. Snad alespoň poradí kde zajít nebo co dělat..

• Citovat
  • Nahlásit
4950
18.5.21 00:41
@Anonymní píše:
@Maja25 bydlí pořád s matkou ale ta tam má právě svého přítele..dnes jsem tam byla a bude se muset jednat rychle jinak to špatně skončí..mám už domluvenou schůzku tak snad mě alespoň někam nasměrují co a kde a jak..nicméně i přes to všechno jsem ochotna něco za něj zaplatit..ale co si budem..jsem kuchařka i když v hotelu.. teď ty příjmy nebyly zrovna vysoké. Snad alespoň poradí kde zajít nebo co dělat..

Jinak nechci se ptát, ale… Nevím jaké jsou vztahy mezi tebou a mamou a tátou, ale pokud jsou vaši manželé, tak jen tak ho tvoje máma nemůže vyhodit. Kvůli tomu, že ma přítele.
Jsou manželé a má tedy nárok na stejný životní standard jako žena. I kdyby požádala o rozvod, tak 3 roky po rozvodu má nárok na životní standard. Takže by ho máma musela živit 3 roky po rozvodu. ;)
Tak jen abys věděla, že ohledně nějakých financí v tom nemusíš být sama, ale že zákona je mamka jako manželka taky povinná.
Tak jen abys věděla, kdybys náhodou nevěděla. :) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 09:10

@Maja25 Tohle jsem vůbec nevěděla..moc děkuji 😊 snad to něčemu pomůže

• Citovat
  • Nahlásit
4950
18.5.21 09:59
@Anonymní píše:
@Maja25 Tohle jsem vůbec nevěděla..moc děkuji 😊 snad to něčemu pomůže

Není zač. :) Byla by škoda, aby jste všechno řešila jen vy atd. A mamka by od všeho vesele dala ruce pryč. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 11:05

@Maja25 To mám a za hodně 😊 vůbec jsem netušila že něco takového existuje

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie