Diastáza při dalším dítěti

Anonymní
6.5.21 23:09

Diastáza při dalším dítěti

Je možné v pořádku odnosit dítě s diastazou po předchozím nebo jsou z toho komplikace? Jaký je podle vás nejideálnější věkový odstup dětí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1605
6.5.21 23:53

Co se týče diastázy, tak si myslím že to není problém. Diastáza je v těhotenství naprosto normální. Nenormální je, když zůstane po něm.
Co se týče optimálního věkového rozdílu: co kdo snese. Některá rodí jak jabloň - každý rok. Některé přijde i 10 let málo. Někteří sourozenci se nenávidí i když je mezi nimi minimální rozdíl, někteří se zbožňují i když je mezi nimi 15 let. Ženská si musí rozmyslet co zvládne její tělo, psychika a peněženka. Každý jsme na tom jinak, takže asi tak. Ale často vidím věkový rozdíl dvou let - aby k sobě měli sourozenci blíž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
730
7.5.21 00:11

Diastaza podle me nevadi, ale osobne bych v tehotenstvi cvicila - soustredila se na sikme brisni svaly - ty cviky nejsou narocne a hodne pomuzou. Potom pri porodu bych se soustredila i na vyber polohy, aby se diastaza nezhorsila. Ja mela pidi diastazu max na 2 prsty pred dalsim tehotenstvim a prave cvicenim a plavanim v tehotenstvi - coz chapu, ze ted nejde a spravnou polohou pri porodu jsem po sestinedeli mela polovicni jak pred tehotenstvim, tedy na prst. Takze naopak doslo ke zlepseni. A take naucit se pracovat s panevnim dnem - to tlaceni je pak jine. Nejhorsi poloha je proste v tom leze nebo polosede na zadech, to je tendence pouzit i prime brisni svaly a diastaza je na svete. A za me idealni vekovy rozdil je 3 roky. deti si vyhraji a uz nezarli. Starsi je samostatne uz celkem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6707
7.5.21 06:59

@vbu Co jsi cvičila na tu diastázu? Já mám děti necelých 12mesicu po sobě (teď je mladší 5mesicu). Vůbec jsem o diastaze nemela žádné info, jak jsem hned po porodu zas otěhotněla, aniž by se tělo dalo do kupy. Šla jsem rodit s 54kg, vyrostlo mi jen bricho. Jenže, jsem opět zas jak tycka od plotu, až na břicho. Je hubené, ale trochu vypouklé. Četla jsem že to je právě diastazou, dle videa kde se vysetruje ji mám na jeden prst. A teď co stím? Co jsi cvičila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6707
7.5.21 07:06

Ja mám Zakladatelko děti od sebe necely 1 rok. Nejsem unavená, uvařím, vyperu, uklidím, a ještě si vypiju kafe ani by děti strádaly. Teď má starší necelých 17mesicu, a mladší 5 měsíců. Těším se až mladší bude chodit, to teprv bude zábava. Vidím jedinou velkou nevýhodu a minus v tom že si neuzijes miminko. Když brečí obě, tak holt jedna musí pockat… Mám Zlatý děti, mladší se vzbudí v noci jednou, nikdy ji netrápilo bolení bříška, takže kromě na jídlo vůbec nepláče. Starší je teda teďka vzteklina, ale jako mimco byla taky zlatá. Toho věkového rozdílu jsem se fakt bála když jsem četla jak to ženský nedávají. Ale já mám pohodičku. Občas si říkám kdyby byly peníze, jdu do třetího.8) Jinak hlídání téměř žádné nemám, není potřeba. Jinak já jsem si je „naučila“ spát poobede stejně, plus mínus, takže starší spí cca 2.5-3hodky, a zároveň mladší dá i 3-4hodky spánku. Večer obě chodí v rozmezí 18.30-19.00 :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
563
7.5.21 07:48

Diastaza by vadit neměla, ale je vhodné ji zacvičit po porodu. Malý věkový rozdíl je dost práce na obou dětech, deti malé do 2 let jsou hodně nesamostatne. Rozdíl 2-3 roky znamená, že je starsi dítě trochu samostatnejsi. Ale snadno žárlí a může mít tendence se vývojové vracet (návrat plenek je casty). Větší rozdíl má benefit v menší péči o staršího a to, že mladšího může chvilku ohlidat. Jinak žádný extra rozdíl nevidím v tom, jaký věk je ideál. Já má děti 2,5 roku od sebe. Manžel je se sestrou lehce přes rok a já s brachem 7 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19912
7.5.21 08:14

Všem doporučuji po porodu kontrolu u specializované fyzio. Řekne, jak se správně ohýbat a brát miminko. Jak se hýbat a poradí na začátku hlavně masáže a lehká cvičení, aby se vše zavinulo a vrátilo zpátky. Bohužel vám to v porodnici bnikdo neřekne. Po CS by to měli psát automaticky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19784
7.5.21 13:03

Žádné cviky na sikmé břisní svaly, na diastázu je třeba cvičit hluboké svaly pánevního dna a bránice!!! - core

třeba www.mamasport.cz
www.ivafis.cz
mamacore.cz - 7denní výzva zdarma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
730
7.5.21 13:39

@Káťa19 pred porodem posilovat panevni dno neni zadouci. Po porodu je to neco jineho…je dulezite tuto oblast spis uvolnovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 13:40
@Anonymní píše:
Je možné v pořádku odnosit dítě s diastazou po předchozím nebo jsou z toho komplikace? Jaký je podle vás nejideálnější věkový odstup dětí?

Dítě odnosíš, to není problem. Diastaza ale dela problém po porodu.
Mela jsem první 2 deti 18 měsíců od sebe. Jsem štíhlá, měla jsem prakticky jen břicho. Jestli byla diastaze mezi detma, to si nepamatuji. Ale po 2.porodu byla tak cca 4-5cm :roll: kvůli potížím se zadama jsem začala cvičit dle doporučení fyzio. Cvičila jsem prakticky denně cca 2,5 roku, než jsem srovnala diastazu asi na půl prstu. Pak jsem se vrhla na normální posilování, už mne to pak neomezovalo. Po asi 9 letech od posledniho porodu jsem si střihla 3. Dítě. Břicho jsem si tapovala jak v oblasti pupku tak v podbřišku. Tapy jsem si davala i po porodu. Diastazu jsem mela znova, taky asi 4 cm, ale secvicila jsem ji mnohem rychleji, asi behem půl roku. Možná pomohly ty tapy, možná to intenzivní cvičení pred těhotenstvím. Ale tedy po 3.porodu jsem chodila na rehabky s panevnim dnem kvuli poranění, fyzio koukla na moji diastazu -cca 5 mesicu po porodu a byla tak max 1cm. Takže doporučuji fyzio+cvičit+event. tapy.
Anonym-zdravotni info.

• Citovat
  • Nahlásit
vbu
730
7.5.21 13:44

@mackA159 ja chodila k fyzio a lektorce na core a panevni dno. Ale takove zakladni ok cviky jsou treba klasika na vsech 4 ( kocka ) - ruzne variace jak vydrz a spravne dychani tak zanozovani, ruka noha…potom sedet na velkem mici/zidli nebo stat - zvedat pomalu nastridacku nohy, to same vlehu na zadech pokrcit nohy a nastridacku zvedat velmo pomalu. Dychani je zaklad. Pak delani „mostu“ - klasika kegel cviky jak se zveda zadek ze zeme, a jakoby se snazit panevni kosti stahovat k sobe - posiluje se core…to je takovy zaklad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19784
7.5.21 14:34
@vbu píše:
@Káťa19 pred porodem posilovat panevni dno neni zadouci. Po porodu je to neco jineho…je dulezite tuto oblast spis uvolnovat…

psala jsem to na reakci, že má cvičit břišní šikmé svaly, což je naprostá blbost, cvičit po šestinedělí tedy, abych doplnila :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
730
7.5.21 20:37

@Káťa19 blbost to neni kdyz resime stav v tehotenstvi…po porodu je to neco jineho :oops:. To se cvici samozrejme core a panevni dno komplet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 00:20

@vbu jaké cviky, máš tip? Takže jsi měla diastáza před během i po těhotenství a byla jsi ok? Děkuji, taky zvažuji ty tři roky, ale uvidíme.

• Citovat
  • Nahlásit
vbu
730
9.5.21 20:20

Ano, ale nemela jsem ji obri, na 2 prsty, nekdo ma vic mnohem. Rodila jsem ale dalsi porodu uz jinak jak prvni a myslim, ze to melo dost vliv. Na porodni stolicce takze vsedu se da rict a dalsi na 4. Takze to tlaceni bylo ok. Ne jak u prvniho na zadech kde mi PA tlacila na bricho - to by se rozjel pupek kazdemu. A teda cviky ok je treba stat, cela se zpevnit a zvedat pomalu nastridacku nohy. To same lze vsede na zidli. Potom mojzisovou - na vsech 4 pozice kocky je ok. Potom se lehce uklonit na stranu vsede na mici s natazenou rukou nahoru a jakoby tou rukou vytahovat ty svaly celeho boku - proste klasicky pohyb nahoru tou rukou. potom lze lezet naboku a zvedat snozmo nohy nebo jednu nohu. Pak je super plavani, ale to je ted sci fi, no. A SM system, ale to chce mit lektorku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat