Diastáza (rozestup) břišní stěny - operace

7
15.5.18 13:23

Diastáza (rozestup) břišní stěny - operace

Všimla jsem si, že nás hodně maminek má po porodu rozestup břišní stěny. Je hodně diskusí jak měřit a jak cvičit, ale žádná, která by se týkala operace, kterou jsem podstoupila. Zde je několik věcí, které jsem při svém boji s diastázou realizovala :)
1. Pokud se rozhodnete k operaci, je dobře, když jste na své přibližné váze. Operace se dá skloubit s odsátím tuku, ale neřeší to nadváhu. Navíc po odstranění přebytečné kůže, pokud byste ještě dále hodně hubly, zůstala by další.
2. Šla jsem na operaci tehdy, kdy jsem poctivě cvičila a už se nedařilo diastázu uzavřít. Cvičení mě ale připravilo na operaci a já jsem hlavně měla pocit, že jsem vyčerpala neoperační možnosti. Zároveň mě nebolely záda, když jsem pak tři týdny mohla ležet jenom na zádech.
3. Je dobré si to načasovat, já jsem byla pak tři týdny u mámy, která se o mě hlavně první týden starala. Bylo to fakt náročný.
4. Operaci nechat až se rozhodnete už nemít další dítě a to poslední už umí chodit a nebude tak nutné ho neustále nosit.
5. Vyberte si dobrého operatéra. Jo, je to drahé, ale vyloučíte tak komplikace a budete vypadat krásně.

Snad to pomůže těm, které operaci zvažují :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4789
15.5.18 13:47

@klaaro to ti přeju :) já mám aktuálně taky rozestup, doufám, že to jednou taky budu řešit.. momentálně jsem ale pár týdnů po porodu, tak mám moře času :) můžu se zeptat kolik tvůj rozestup byl a co jsi třeba cvičila? Máš i fotky před a po?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9671
15.5.18 14:47

@klaaro taky mám diastázu, cvičením se hodně stáhla, pořád tam teda rozestup je, zajímalo by mne jak velká ti zustala, aproč jsi to pak už řešila operativně, někde jsem četla, že se většinou právě uplně nezatáhne, tak to ani u sebe nečekám. břicho mám stejně pořád jak těhule. :zed: dám tomu ještě tak pul roku cvičení, jestli se nic nezmění, tak se snad taky nechám říznout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
15.5.18 18:17

@klaaro :kytka: Díky za všechny za pěkný příspěvek, věřím, že mnohým pomůže. Doufám, že u tebe byla tedy diastáza vyřešena k úplné spokojenosti. Ještě bych tě možná poprosila, abys dala nějaký odkaz nebo napsala, jak si cvičila, co ti nejvíc pomohlo. To by určitě ocenily všechny maminky, i ty, které mají diastázu menší, která není k operaci, ale chtěly by své bříško po porodu dostat do co nejlepší kondice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama