Diastáza u kojence a rehabilitace?

240
18.5.18 21:36

Diastaza u kojence a rehabilitace?

Dobrý večer, nedávno jsem vkladala dotaz, jak vypadá diastaza u miminka.Ted jsem byla v poradne a dr mi řekla, že se to neřeší, že je to běžné a že se ro spravi samo.Ma nekdo podobnou zkušenost, že s věkem se to opravdu spravilo nebo to mám začít řešit sama a obvolat rehabilitační pracoviště? Popř. nevíte, jestli tam potřebuji žádanku? Přikládám foto jeho bříška.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
873
18.5.18 21:59

Dobry den, ano na rehabilitaci potrebujete zadanku nebo si muzete najit fyzioterapeuta na primou uhradu. syn ma 3 roky a ma jeste rozestup na malicek. cvicil od 6 tydnu do 11m Vojtovu metodu. nyni jezdime alespon na hiporehabilitaci a vyhledavame balancni plochy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
18.5.18 22:04

@Teresa.p a vy jste tam začali chodit kvůli diastazi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
18.5.18 22:30

Syn začal chodit na rehabilitaci asi v šesti měsících. Měl menší diastazu než vidím na fotce. Chodili jsme asi do 15m. Pak už nechtěl vůbec spolupracovat a hlavně se mu to zlepšilo, tak jsme už nemuseli. Zadanku jsme měli od dětské doktorky. Ona sama nám tu rhb doporučila. Určitě bych nečekala, že se to spraví samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
18.5.18 23:27

@fly.zuzka nene syn byl narozen v 34 tydnu a pred propustenim neurolog doporucil vojtovku. krome diastazy mel slabsi zada a ramenni pletence. i pres tu drinu mu diastaza zustala a jeste ma valgozni kotniky diky te diastaze. ale vas syn to na vetsi nez mel nas. cim driv ho uvidi fyzio, tim lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3738
19.5.18 00:49

Reste to, od toho se mohou odvijet dalsi problemy v budoucnu a hur se budou napravovar. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
19.5.18 05:21

@Gepardice a Terasa. p a vypadalo to podobně? Protože doktorka se na to ani poradne nepodivala, tak ve me hlodá cervicek, jestli to nemůže být něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
19.5.18 05:21

@Gepardice a Terasa. p a vypadalo to podobně? Protože doktorka se na to ani poradne nepodivala, tak ve me hlodá cervicek, jestli to nemůže být něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
19.5.18 09:00

Vyfoceny nemam, ale je to jasna diastaza. napr kyla vypada jinak. i zeny po porodu maji diastazu a musi cvicit. dite navic nema zafixovane pohybove vzorce a muze vznikat asymetrie. spatne se mu budou past konici apod. minimalne konzultaci s fyzioterapeutem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3738
19.5.18 10:52

@Teresa.p Souhlas. Moje dcera je asymetricka a popravde diastazu mela mnohem mensi. Stopro bych se objednala k rozumnemu fyzio i za cenu vlastni uhrady. Dalsi navstevy byste uz z pediatry vytriskala zadanku na doporuceni fyzio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
19.5.18 11:22

@Teresa.p Děkuji.Ja jsem totiž chodící černá kronika, tak mě napadlo, že co kdyby nahodou to bylo treba něco horsiho. Zdiagnostikovala jsem si to totiž v podstatě sama.Tak jsem ráda, za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
19.5.18 11:26

@e008 Asymetrii u malého zatím nevidím, dokonce i dle me pěkně pase koníčky. No ale každopádně to tak nenechám a na rehabku si zavolám a zjistím co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
19.5.18 11:26

@e008 Asymetrii u malého zatím nevidím, dokonce i dle me pěkně pase koníčky. No ale každopádně to tak nenechám a na rehabku si zavolám a zjistím co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
19.5.18 11:35

Jsi dobra, ze si vsimas a resis! urcite ro rozcvicite, kdyz zacnete vcas :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
19.5.18 12:02

@Teresa.p Děkuji. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu