didakticky tv program s nenapadnym ucenim na nocnik

Anonymni
3.4.09 00:08

didakticky tv program s nenapadnym ucenim na nocnik

Maminky, me napadla jedna vec - existuje tolik „vyukovejch“ programu, pohadek a her, vcetne Kouzelne skolky, kde se deti uci a poucuji, ale napr i ty male sleduji Jim Jam (tam napr Barnie je ukazka silne didakt. pusobeni) a jine programy, proc nekdo nenatocil neco, co by detem vysvetlovalo, jak je skvele curat a kakat do nocnicku nebo zachodu??????????
Snad se do toho pustim sama!!
Syn vi, ze se nema curat do plinky, na koberec, vi, ze mu to plysova zviratka a jine oblibene postavy rikaji, ale jeste ne a ne. :-))
Ale jak vidim, co podprahove vnima z tv, melo by to na nej asi silnejsi vliv. :-))

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
3.4.09 08:30

Podle mě je tohle spíš o vlastní zkušenosti než o vnějším učení. Musí mu docvaknout, že se mu chce, že musí začít jednat atd. To by ho podle mě tv nenaučila. Ad didaktický programy typu Sezamová ulice, tak ty vznikly takto didaktický proto, že třeba v U.S. je hodně sociálně slabých rodin a někdo těm jejich dětem prostě musí říct, že je fajn vyčistit si 2× denně zuby, neprat se s kamarády atd. :-) Ale jestli něco spácháš, určitě sem pak hoď link :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.4.09 08:40

Ahoj,
asi to bude tim, ze k tomu kazde ditko musi dospet a dozrat samo, to ho zadna tv nenauci. Stejne jako by bylo k nicemu uceni napr. „jak se naucit chodit“. Kdyt to decko na to nebude zrale, tak proste chodit nebude, stejne tak i s tim nocnikem. :wink:
jana

• Nahlásit
  • Citovat
15672
3.4.09 09:16

Přesně tohle mě napadlo, když jsme s nočníkem bojovali. Anežka miluje krtečka, možná i díky němu začala víc mluvi, všechno po něm opakovala. A tak jsem si říkala, že by mohl být díl o tom, jak Krtek sedí na nočníku a nemá plíny:) Anežce nakonec asi pomohla motivace v jeslích, kde ostatní děti už plíny neměli a za pár týdnů byla bez plen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
3.4.09 20:20

Na jim jam byl minulý týden o nočníku - v Hoob's. A bylo to dost dobrý. Malej jede do plen, ale po shlédnutí si šel nočník prohlídnout .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
3.4.09 21:10

Jako motivace to fungovat může, ale pak samotný zvládnutí je naprosto o něčem jiným. To je jako když se člověk podívá na film o ježdění na kole - super, jdu do toho, ale naučit se to musím sama :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
3.4.09 23:20

No jo, na kole se taky musíš naučit sama, ale aspoň tě to „nakopne“ a budeš to chtít vyzkoušet.
Ta naše malá je taková kozena :D - říkám jí: Nikolko, přines z koupelny nočníček, a ona stále nosí ručníky :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
6.4.09 08:30

Pehot, proč kozena? V tomto věku zná jen pár slov, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.4.09 23:12

JAk to zacalo u nas:
Nas syn moc dobre vedell, co se po nem chce, ale je pro nej pohodlnejsi nemyslet na to a curat do pliny, ted jsem si rekla dost, je mu 2r a 5 mes, a ze od 1.4. doma pliny nebudou, proste je vzal „bubak“.
On mel tedy uz dele avizovano, ze nebudou, ze je odnesl, ze nam je p. prodavacka neprodala, atd. atd. Cili ted vazne nebyly a on si teda chodil v teplackach bez pliny a jen tak, a rikal si hm, pinky nesou, odnesl bubak.
A pak, kdyz se mu chtelo, byl strasne nervozni a ja jsem tedy vzala nocnik, nebo i on, a sedeli jsme, jak se to asi blizilo,mel blok a snahy vstavat, ale jakymkoli zpusobem jsem ho snazila zabavit, aby sedel, tv, hracky, sliby, cokoli, a vlastne v mem objeti tam nacural, tak i
dalsi den a ted to zitra bude tyden a je to, doma si prinese nocnik, a sunda sam teplacky a sedne, stale ma sice nervozni blok, ze byl zvyklej ty dva roky do pliny, ale uz v phode to udela tam.
Musim dodat, ze pred timto raznym procesem jsme kazde rano asi 2 mes sedeli nahym zadkem u Kouzelne skolky na nocniku i hodku, ale nic. A taky stal u wc a delal, ze cura, ale nic.
Ale az tim, ze ta plina vazne pres den neni, tak do toho sel. Mela jsem to i na rady babicek udelat driv. A taky lituju, ze jsem dala na rady lekaru a psychologu, ze samo dite je „zrale“ od tech 18mes. U nas bylo obdobi v tech 13mes, kdy cural do nocniku, ale jak zacal vic chodit, proste odesel. Priste bych vyuzila obdobi nechozeni, kdy nemuze utect :-)) a zacala dusledneji ucit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
6.4.09 23:15

A jeste dodam, i to, ze Barnie cura taky do nocniku, udelalo sve, cili verim, ze kdyby mel Barnie a jeho pratele ten svuj pulhodinovej muzikal o kakani jako ma napr. o myti zubu atp. :-), nebo kdyby Masinka Tomas rikala, jak je nevhodne kakat do plinky, tak by to delal driv… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama