Dieta hned po porodu

1.6.18 12:30

Dieta hned po porodu

Zdravím všechny. Potřebuji radu. Držela jste některá dietu hned po porodu? Myslím tím už v porodnici? Mám vyhlídnutou Keto dietu a vypadá to dobře a můžu to sebou zabalit do porodnice, kde ta strava je většinou fakt hnus. Ptám se hlavně nekojících mamin, u kojících by to bylo nesmyslné. Kvůli páteři musím hodně rychle dát ta kila dolů. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19822
1.6.18 12:32

Počkej alespon to šestinedělí, ono uvidíš kolik toho necháš v porodnici, kolik během šestinedělí vyčůráš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.18 12:39

Pockala bych na navrat z porodnice. Ja se treba vratila se stejnymi kily jak pred tehotenstvim. Tal treba dietu ani nebudes. potrebovat.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1.6.18 12:40

No...

@ka2ka No, ono je to i praktické co se týká úpravy jídla. Vetšinou koktejly s vitamíny, proteinové pudinky atd… Šlo mi právě o to, že v porodnicích ti stejně dají jídla, která osobně nejím. Knedlíky, maso, sladké pečivo atd… takže bych vlastně byla i o hladu a po porodu potřebuji energii, ale zárověn kvalitu, proto mě napadla ta Keto dieta. Jen s tím nemám zkušenost. Držela jsem sice už podobnou dietu, ale ne takto kupovanou, ale sestavenou tak, abych do sebe nedostala moc sacharidů a naopak do sebe pumpovala bílkoviny. Účinek to mělo i bez cvičení. Tohle mi však přijde takové lepší. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
1.6.18 12:45

Radši vezmi porod jako možnost začít se zdravou stravou a zdravým životním stylem obecně. Na koktejly, proteinové pudinky a podobné nesmysly se vyprdni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24955
1.6.18 12:48

Pytlíková Keto dieta není zdravá ani energeticky vydatná, je to prostě instatntní jídlo.
Porod je pro tělo velká zátěž, takový blafy bych do sebe rozhodně hned nedávala a počkala až se tělo trochu samo srovná. Je potřeba si srovnat orgány v těle, aby jsi po porodu správně vylučovala. Těch pár týdnů už tě nevytrhne, jídlo ti můžou nosit z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
1.6.18 12:53

Pokud jsi nabrala víc z důvodu přejídání, tak každé rychlé shazovani povede akorát k jojo efektu. Domluvit se, aby ti z domova nosili zdravou a vyváženou stravu, nezačínala bych s žádnou dietou okamžitě po porodu, ono těhotenství a porod je pro tělo dost velká zátěž na to abys ještě blbla s dietou a dávala bys mu ještě víc nafrak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.18 12:54

Přibrala jsem...

@Peczka Přibrala jsem 17kilo :-( Asi ve druhém trimestru jsem byla hrozná a cpala se banány, čokoládou, tučnými sýry… no hrůza… Ted jsem ve třetím trimestru, porod za necelé dva měsíce a držím se, že už si nedovolím se přecpávat, takže ten nárůst už není takový, což je fajn, ale víš, moc nevěřím že v porodnici nechám vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nmdl
1.6.18 12:56

Na tyhle instatní polotovary a ketodietu se vyprdni, jakmile tě pustí z nemocnice můžeš začít se zdravou stravou, ale nezapomeň, že těsně po porodu není vhodné nějaké extrémní drastická dieta, přeci jen tělo tou dobou potřebuje dost energie na regeraci a abys vůbec nějak zvládala provoz s malým miminem.

• Citovat
  • Nahlásit
4301
1.6.18 12:57

Počkala bych minimálně po šestinedělí. Spousta žen nechá nabraná kila v porodnici nebo je shodí právě v šestinedělí. Ty začátky jsou náročné a tělo bere ze zásob. Já osobně žádnou dietu nedoporučuju. Celý první rok jsem musela mít bezmléčnou dietu (a to je v porovnání s těma hubnoucíma nic) a byl to děs. Krom toho, že jsem si nemohla dopřát oblíbené věci (a že by se v tom nevyspání čokoláda fakt hodila), tak jsem neměla vůbec energii, musela jsem užívat umělé doplňky stravy, nějaké osvědčené energetické bomby taky nešly. Nebavilo mě v obchodě s dvěma dětma studovat etiketu každé blbiny, kterou jsem chtěla koupit. No dobrovolně bych do toho nešla. Věřím, že dost zhubneš samotným porodem a šestinedělím, pokud ne, tak potom můžeš začít cvičit (to páteři prospěje mnohem víc) a jídelníček upravit na zdravý a vyvážený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.18 12:58

Bohužel...

@pikola Bohužel jídlo mi z domova nosit nemá kdo. Manžel bude zřejmě pracovně mimo a ostatní jsou dost daleko, tak to budu muset promyslet. No, ale nemocniční jídlo jíst určitě nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24955
1.6.18 12:59
@PetruskaMeli78 píše:
@Peczka Přibrala jsem 17kilo :-( Asi ve druhém trimestru jsem byla hrozná a cpala se banány, čokoládou, tučnými sýry… no hrůza… Ted jsem ve třetím trimestru, porod za necelé dva měsíce a držím se, že už si nedovolím se přecpávat, takže ten nárůst už není takový, což je fajn, ale víš, moc nevěřím že v porodnici nechám vše.

Tak za den určitě neshodíš co jsi nabrala za 9 měsíců :nevim: To jak píšeš mi přijde že máš buď celoživotní problémy s jídlem, nebo se hrozně bojíš, že přibereš. Chápu zdravotní důvody, ale trošku moc to hrotíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.6.18 13:00

...

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
1.6.18 13:02
@PetruskaMeli78 píše:
@Peczka Přibrala jsem 17kilo :-( Asi ve druhém trimestru jsem byla hrozná a cpala se banány, čokoládou, tučnými sýry… no hrůza… Ted jsem ve třetím trimestru, porod za necelé dva měsíce a držím se, že už si nedovolím se přecpávat, takže ten nárůst už není takový, což je fajn, ale víš, moc nevěřím že v porodnici nechám vše.

já přibrala u prvního 30kg, po šestinedělí mi zůstaly jen 2kg navíc od původní váhy. šlo to dolů samo a postupně. takže fakt nemá smysl teď řešit dietu hned po porodu. nech tělo a uvidíš. jez zdravě, vyváženě. bílkoviny do sebe můžeš začít pumpovat vždycky.
ale jako jestli si mysllíš, že nějaký pytlíčky jsou super zdravý, tak to fakt ne. mají se jíst co nejjednoduší jídla, což sušený polotovar není.
můžeš jíst tvarohy, cottage, avokádu kvůli tukům,… je toho spousta zdravého, normálního, neinstantního

• Citovat
  • Nahlásit
24955
1.6.18 13:03

Tak jdeš do porodnice aby se ti narodilo dítě, ne do welness :nevim: To snad na ty dva dny jídlo zvládneš, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama