Dieta Ketofit a kojení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6973
1.1.22 16:57

Dieta Ketofit a kojení

Jsem několik měsíců po porodu, bohužel mi zůstalo 15 kg z doby těhotenství a hrozně mi to vadí.
Dítě bohužel je velmi málo spící ( a špatně spící), nemusí moc kočárek, nenechá se nikým hlídat, dost kontaktní.
Při RP pracuji, volného času pro sebe tedy minimum. Bez dítěte vůbec žádný.

Potřebuji sundat těch 15 kg.
Vadí mi, je mi to hrozně nepříjemné. Nikdy jsem nemusela žádnou dietu řešit, nemám s nimi žádnou zkušenost.
Vždy to šlo samo.
Jsem z toho hotovson.

Zkusil jste někdo dietu např. Ketofit a fungovalo to?
Může se při kojení?
Dle webu už při příkrmech ano.

Nerada bych to pokazila ještě víc, ale dobře se v podobě hrocha necítím
:oops:. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
957
1.1.22 17:06

Tyhle „diety“ jsou hrozne kratkodobe a vetsinou pak s jojo efektem.
Spis bych se zamerila na upravu jidelnicku celkove. Vynechat sladke, omezit pecivo, zaradit vice zeleniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
1.1.22 17:21

Jako asi bych nesla uplne smerem keto, ale nejaky low carb by mohl byt ok. Jen se snaz to pak drzet treba i par mesicu po tom co pripadne shodis aby sis tu vahu udrzela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
1.1.22 17:35

Neblbni, nejenže nejspíš přijdeš o mlíko, ale nejspíš se i odpravíš. Nech si upravit jídelníček, tak aby odpovídal tvému výdeji, ale zapomeň na tyhle extrémy. Při kojení určitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2711
1.1.22 17:41

Vykašli se na tyhle ty diety, které z člověka ždímou prachy. Jsou to samé předražené sáčky plné éček a stejně to nakonec musíš udržovat stravou.

Podívej se na internet na low carb a nebo česky nízkosacharidové stravování - v určité fázi je to taky Keto, ale keto je opravdu na chvíli, není dlouhodobě udržitelné.
A během kojení bych se o to fakt jen tak nepokoušela, protože keto opravdu není sranda. Ale nějaký normální druh nízkosacharidového stravování by určitě šel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
1.1.22 17:52

Léto určitě ne.. bývá po ní hodně zle, jednostranný příjem, kor pokud kojis, tak fakt nevhodné :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4979
1.1.22 18:17

U těchto dietních sáčků je to tak, že využívají neschopnosti, nedostatku času či lenosti jejich spotřebitelů… Ve většině případů taky ani neobsahují co by měly nebo v sobě mají spoustu éček či nepotřebných cukrů.
Každopádně jednou přijde chvíle, kdy se tohoto typu stravování budeš muset zbavit ať už z důvodu finančního nebo že ti to jednoduše už poleze krkem. V takovém případě budeš muset pokračovat sama a vystavuješ se vysokému riziku jojo efektu, pokud to nebudeš řešit důsledně dopředu. Takže z tohoto pohledu je určitě lepší začít z lehka po vlastní ose. Protože zhubnout a váhu si udržet je zpravidla něco co vyžaduje celkovou změnu životního stylu. Pro začátek postačí, když se vyvaruješ nevhodných potravin a tekutin. Platí zlaté pravidlo „co doma nemám to nesežeru“ :lol: Hubnout neznamená najet hned na nějakou super zdravou stravu, musíš postupně, protože po 5ti dnech se neudržíš a večer sežereš pytel brambůrek, jelikož tvoje tělo to prostě doteď mělo a je to pro něj příliš velký šok. Každý z nás ví co je pro tělo lepší, takže klasika vyřaď sladké nápoje, alkohol, smažené, srágory typu bombony, brambůrky atp a zařaď více zeleniny, ovoce (hlavně dopo) a bílkoviny. No a začít se třeba hýbat, třeba Jillian ti zabere jen 20 minut denně a stačí to na začátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1141
1.1.22 20:27

Pri kojeni urcite ne! Ted to neres, miminko je dulezitejsi, nez kila navic. Taky jsem potrebovala shodit 15kg. Diky ketodiete jsem zhubla 10kg a na konci to se mnou seklo. Skokove jsem zase zacala jist normalne, jak jsem byla zvykla cely zivot a hle, pribrala jsem zpatky 5kg a tak uz mi to nastesti stoji. Ted je snaha o druhy mimco a fakt tech 10kg navic neresim. Jo, mohla bych jist pravidelne a bez mouky atd… kdyz ja proste na sebe cas nemam a miluju rohliky :jazyk: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4585
1.1.22 21:17

Nešla bych do toho, už vůbec ne při kojení. Syn měl teď rok a půl, cvičit sem mohla jenom jak spal, což se teď taky smrskne na 30 min max přes den. Včera poprvé neječel a hrál si, takže sem si mohla zacvičit. Nemám žádný jídelníček dělaný, naučila sem se ve 35 letech snídat, nejím sladké a pečivo. Malý je náročný od narození dá se říct, špatně aj v noci spí. Kojím a tak se žádný extra změny nedějou, pořád je pro mne přednější on. I když postava mne taky se.re, ale jde to. Pomalu, ale jde :hug:

Dodatek : cvičím doma podle YouTube s Ladylab / Eylem Abaci / Péťa Elblová :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
1.1.22 23:40

Kamarádka keto zkusila. Pak jsme ji s přítelem vezli do nemocnice, protože se zhroutila. Reakce lékaře? „Ach jo, zase keto dieta.“ Ona ta skvělá reklama, co vám slibuje, že za dva měsíce zhubnete 20 kilo, už zapomene sdělit, že ketodieta vám může způsobit hrozně moc zdravotních potíží. Zkuste si o tom něco najít.

Za mě potřebujete všechno - tuky, cukry, bílkoviny, vlákninu. Jediné kouzlo je v tom, že to potřebujete ve vyváženém poměru… na tohle jsou super kalorické tabulky. Znám kluka a ten zhubnul 20 kilo za půl roku jen tím, že dodržoval ty poměry. Nic jiného neřešil. Klidně si dal párky nebo nanuk, pokud mu to nevychýlilo ta poměrová kolečka. Nemusíte tedy vůbec vyhodit všechno bílé pečivo oknem a od teď jíst jenom klíčky a semínka.

Další poměrně důležitá věc je stres a odpočinek. Obvykle pokud jsou lidé ve stresu a nenajdou si na sebe vůbec žádný čas, aby si odpočinuli a zkrátka nejsou psychicky v pohodě, tak s tou váhou nepohnou - nebo jen velmi málo. Tělo se cítí ohrožené a ten tukový obal prostě nepustí a nepustí… Takže i psychická pohoda je hrozně důležitá.

Odpusťte svému tělu, že nehubne dle vašich představ. Netlačte na to. Přijměte se taková, jaká momentálně jste a s vidinou toho, že nebude trvat tak dlouho a zhubnete to. Vím, že je to nepříjemné, sama jsem se v nejtlustších obdobích svého života cítila jako velryba. Ale že jsem za to svoje tělo nesnášela, tomu vůbec nepomohlo. Naopak si myslím, že kdybych ho i tak měla ráda a šla na to přirozeně a vlídně sama k sobě, zhubla bych daleko dříve :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6973
2.1.22 09:04

Moc všem děkuji za rady a zkušenosti.
V noci se všemi informací prokoušu a popřemýšlím :palec: :potlesk: :kytka:

Jinak určitě tam bude kombinace, únavy, stresu obliby sladkého ( Je to rychlé) a pečiva.
Spíš ta změna, že to tam nejednou dolů nejde. 60 kg jsem měla celý život. Asi s tím i mlátí už věk a hormony po porodu. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
2.1.22 10:40
@kocourGarfield píše:
Moc všem děkuji za rady a zkušenosti.
V noci se všemi informací prokoušu a popřemýšlím :palec: :potlesk: :kytka:Jinak určitě tam bude kombinace, únavy, stresu obliby sladkého ( Je to rychlé) a pečiva.
Spíš ta změna, že to tam nejednou dolů nejde. 60 kg jsem měla celý život. Asi s tím i mlátí už věk a hormony po porodu. :oops:

heled fakt bych najela na nejaky low carb, ze zacatku klidne i ne tak prisny, proste treba 100g sacharidu denne, ale je dulezity jist k tomu dostatek bilkovin a pak i fakt tech tuku a tech se proste nebat. Dat si k obedu treba omeletu ze tri vajec a klidne si k ni dat majolku a zeleninovy salat. Jen proste nedat k tomu uz zadny sacharidy. A musis fakt i u toho poradne jist a dodrzovat prijem kalorii nad bazalni metabolismus + energii pro klasicky fungovani, jinak si telo po skonceni diety zas kazdej gram jidla schova na horsi casy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1845
2.1.22 10:44

Keto jako takove neni problem, ale pri kojeni bych do toho nesla kvuli ketonum, ktere budes vylucovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1845
2.1.22 10:49
@Martha03 píše:
U těchto dietních sáčků je to tak, že využívají neschopnosti, nedostatku času či lenosti jejich spotřebitelů… Ve většině případů taky ani neobsahují co by měly nebo v sobě mají spoustu éček či nepotřebných cukrů.
Každopádně jednou přijde chvíle, kdy se tohoto typu stravování budeš muset zbavit ať už z důvodu finančního nebo že ti to jednoduše už poleze krkem. V takovém případě budeš muset pokračovat sama a vystavuješ se vysokému riziku jojo efektu, pokud to nebudeš řešit důsledně dopředu. Takže z tohoto pohledu je určitě lepší začít z lehka po vlastní ose. Protože zhubnout a váhu si udržet je zpravidla něco co vyžaduje celkovou změnu životního stylu. Pro začátek postačí, když se vyvaruješ nevhodných potravin a tekutin. Platí zlaté pravidlo „co doma nemám to nesežeru“ :lol: Hubnout neznamená najet hned na nějakou super zdravou stravu, musíš postupně, protože po 5ti dnech se neudržíš a večer sežereš pytel brambůrek, jelikož tvoje tělo to prostě doteď mělo a je to pro něj příliš velký šok. Každý z nás ví co je pro tělo lepší, takže klasika vyřaď sladké nápoje, alkohol, smažené, srágory typu bombony, brambůrky atp a zařaď více zeleniny, ovoce (hlavně dopo) a bílkoviny. No a začít se třeba hýbat, třeba Jillian ti zabere jen 20 minut denně a stačí to na začátek.

Vzdyt nemusi mit zadne sacky. Keto stravovani jde i z normalnich surovin. Sacky jsou jen pro line co je jim jedno co do sebe dostanou za sajrat. Na FB je plno skupin na keto stravovani a nikdo tam neji sacky. Hlavne kdo by taky chtel byt na sáčcích porad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4979
2.1.22 11:07
@Tarena píše:
Vzdyt nemusi mit zadne sacky. Keto stravovani jde i z normalnich surovin. Sacky jsou jen pro line co je jim jedno co do sebe dostanou za sajrat. Na FB je plno skupin na keto stravovani a nikdo tam neji sacky. Hlavne kdo by taky chtel byt na sáčcích porad.

Tak jasně, mě hned vyvstala na mysl KetoDiet, na kterou jsou reklamy. Nicméně to nic nemění na tom, že podle mě je lepší snažit se fungovat s normálním jídlem a stravováním než se snažit o něco s čím nemám zkušenosti, nemám na to čas a zároveň kojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat