Dieta na abkm nezabírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 15:33
dieta na abkm nezabírá

Ahoj hoky, mám na vás dotaz, 7 den držím dietu s vypuštěním všech mléčných výrobků (u dítěte dlouhodobý průjem, hodně stolic, hlen), ale po 7 dnech není vůbec žádné zlepšení, spíše je to horší, vím, že se má vydržet aspoň 14 dní, ale i po 7 dnech už by nějaká malá změna šla vidět, ne? prosím ty, které jste držely dietu - je to normální, kdy nastalo zlepšení, mám vydržet nebo co radíte? děkuji :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martina712
Kecalka 224 příspěvků 2 inzeráty 07.04.19 15:39

7 dni je podle me jeste malo. U nas se to srovnalo az tak za 3 tydny. Ale chce to byt opravdu dusledna a hlidat si slozeni snad uplne vseho vcetne peciva,uzenin…
Jo a taky dceri k tomu vadi i soja,takze dokud jsem jedla cokoliv i se sojou,nebylo to uplne ono. Jeste jsem slysela,ze vejce casto taky vadi pri abkm,tak treba zkusit vynechat i to… drzim palce

nozu
Extra třída :D 12408 příspěvků 07.04.19 15:40

ještě může jít o reakci na lepek a nebo intoleranci laktozy. U té druhé příčiny by pomohlo pouze přestat kojit a dávat speciální UM - bezlaktozové. A kromě vypuštění mléčných výrobků, hlídáš si i obsah mléka v jiných potravinách? Klasicky sušenky, některé druhy pečiva atd… Ono se to nezdá, je potřeba velmi pečlivě číst etikety

astoret
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 07.04.19 15:46

U abkm je casto prokazana krizova reakce na soju, nejis sojove vyrobky? Stejne tak lide casto nahrazuji mlecne vyrobky kravskeho za kozi a ovci, coz mnoho odbirniku tez nedoporucuje

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 15:48

jj, mléko už jsem nahradila rostlinnými, máslo českým ghíčkem, smetany na vaření rostlinnými smetanami ovesnými, soju nejím, vejce jsem taky vypustila ale je to zatím jen druhý den a z pečiva jsem jedla do teď žitný chléb, ale radši jsem ho taky vypustila, protože má v sobě pšeničnou vlákninu, tak teď druhý den jím ty racio chleby rýžové, kukuřičné… Tak myslíte, že mám teda ještě vydržet, že se to ještě tak brzy neprojeví? Ještě mě napadlo každý den jím ovesnou kaši (teď už z rostlinného mléka), ale snad oves nevadí :-( jinak už nevvím, co bych jedla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 15:48

kozí, ovčí, soju nejím…

Kelsey
Hvězda diskuse 45840 příspěvků 07.04.19 15:50

Zname syn ma atopak. Vysadila vse maso, mlecne vyrobky, orechy, cukr i tu mouku.
Jeste ma jinou moznost, ze prestane kojit. To nechce, takze vysadila ruzne suroviny, ktere muzou maleho drazdit. Trochu se to zlepsilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 15:51

no u nás právě nic, maso jsem taky vyřadila, jen králičí jsem nechala…

Ha-ni
Generální žvanilka 20753 příspěvků 07.04.19 16:00

Hele, zas to nepřeháněj. Maso, pečivo jez. Žitný chleba nevadí, ono málo kde se už přidává do chleba syrovátka. Ale lepší je to zjistit si přesné složení buď na etiketě, nebo v obchodě na vyžádání.
Já pila ovesné nebo rýžové mléko, máslo nahradila nějakým z billy, které jediné neobsahovalo syrovátku (myslím perla tip). Ale jak píšou holky, pozor na další potraviny, v sušenkách je syrovátka a v dalších pochutinách…
Jinak zlepšení po nasazení přísné diety bylo za 4 dny (ubylo krve ve stolici), celkově se to zlepšilo až za tři týdny. Z počátku jsem malému dávala ještě i enterol (snižil se počet stoliček a ubyla zelená barva).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 16:06

@Ha-ni já to pečivo vypustila kvůli lepku, syrovátka tam není, ale do žitného chleba přidávají nějakou pšeničnou vlákninu a pšeničný vitální lepek - kdyby to byla alergie na obiloviny, tak nevím, jestli se na ty obiloviny nevykašlu zatím… sušenky už nejím

hankacd
Kecalka 196 příspěvků 07.04.19 16:25

A nedáváš probiotika? U dcery jsme strašně dlouho nemohli přijít na to, co jí vadí, a byly to právě probiotika.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 16:30

Dáváme bio gaia, to může mít vliv?

hankacd
Kecalka 196 příspěvků 07.04.19 16:35

no nikdo z doktorů mi nevěřil, ale dceři prostě probiotika nedělala dobře. úplně jsme je museli vysadit. A vím o víc takových dětech. Samozřejmě nevím, jestli to u vás může být stejné, jen mě to napadlo. Držím moc palce, ať se to zlepší! :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.19 16:59

A může se to projevovat i prujmem a hlenem? Zkusíme vynechat, moc dekuji

Ha-ni
Generální žvanilka 20753 příspěvků 07.04.19 17:43

@hankacd malemu taky nedelaly dobre.
Anonymni, bych prvne bezmlecnou, 2 tydny a pak pripadne zkusit bezlepkovou. Ale nedelala bych to vsechno naraz.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama