Dieta na snížení kyseliny močové v krvi

Napsat příspěvek
petrp
17.5.11 12:11

Kyselina močová a DNA

Zdravím, byl jsem na vyšetření a v krvi mám vyšší kyselinu močovou (cca 440). Doktorka mi předepsala Milurit 300 (1/2 prášku denně ráno). V diskuzích jsem četl o dnových záchvatech, ale nevím, co si pod tímto pojmem představit. Jak takový záchvat probíhá ?

• Nahlásit
  • Citovat
donaga
17.5.11 12:13
petrp píše:
Zdravím, byl jsem na vyšetření a v krvi mám vyšší kyselinu močovou (cca 440). Doktorka mi předepsala Milurit 300 (1/2 prášku denně ráno). V diskuzích jsem četl o dnových záchvatech, ale nevím, co si pod tímto pojmem představit. Jak takový záchvat probíhá ?

http://nemoci.abecedazdravi.cz/dna

• Citovat
  • Upravit
2019
17.5.11 13:39
petrp píše:
Zdravím, byl jsem na vyšetření a v krvi mám vyšší kyselinu močovou (cca 440). Doktorka mi předepsala Milurit 300 (1/2 prášku denně ráno). V diskuzích jsem četl o dnových záchvatech, ale nevím, co si pod tímto pojmem představit. Jak takový záchvat probíhá ?

ahojky…petrp---jn napíši toto…moje mamka má to samé ..zvýšená kyselina močová…a dr.jí řekla že ten Milurit ji předepisovat nebude,že je hodně škodlivý na játra a ledviny. Na jedné stránce si pomůžeš a na druhé si uškodíš. Zkus jít nějakou přírodní cestou,čaje na odkyselení atd.Jíst řasu chllorelu a nebo pít zelený ječmen. A nebo také pomáhá pít nalačno vodu se sodou,protože je zásaditá a dorovnává PH v těle. Zdravé PH těla je 7,6 a ,když jsi překyselená ,tak máš PH 5 i mín.Vyhnout se sladkému,čokoládě a mastnému…to nejvíce okyseluje organismus. A jestli si chceš sám kontrolovat,jak se tvé tělo odkyseluje,tak si kup lakmusové papírky a každé ráno na lačno to vyzkoušet s kapkou moče. A hned víš ,jak natom jsi.)))) Ale určitě stím bojuj,protože dlouhodobě překyselené tělo,je je velký adept na rakovinové bujení v těle…kde máme nejslabší článek.
Přeji hodně úspěchu v odkyselení. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
17.5.11 13:57

ještě k té dietě
http://www.nemoc-dna.cz/dna-dieta/

• Citovat
  • Upravit
teresa20
17.5.11 14:10
petrp píše:

Myslím, že u každého různě. Bráchovi nateče vždy kloub na noze tak, že skoro nemůže chodit, bolí ho to atd.. moc podobností nevím, ani se neptám.
Má celkem brutální dietu, může minimum věcí a je kost a kůže :cry:
Prášky mu nepomáhají žádné

• Nahlásit
  • Citovat
petrp
17.5.11 14:27

děkuji za reakce :)

• Nahlásit
  • Citovat
laster
29.12.11 16:59

kyselina močová

tak asi před 20 lety jsem měl zjištěnou kysel. moč. dostal jsem léky které jsem nebral.Jel jsem za známím léčitelem,ten mi poradil púl ředěného citronu každé ráno na lačno.Užívám tento recept bez přestávky do dnes.A jsem vpohodě.Laster

• Nahlásit
  • Citovat
Nikola T.
18.3.12 04:15

Kyselina močová

Dobrý den velice rad bych pomohl.
1.Maso jen maximalne 3 do roka obsahuje hodne purinu.
2.Vejce ano ale jen bilek
3.Ovoce a zelenina kolik jen muzete snist nevadi vubec :)
4.Nepouzivat ve strave bujony a zadne dochucovadla
5.Mléko a syry nevadi tucne (nemaji špatny vlin na organismus)
6.Lušteniny vadi (čočka,hrach,fazoleatd. )Nejist vubec!
7.Doporucuji ryzi,testoviny,brambory,zeleninove polevky,zázvor,česnek,cibule,atd…
8.Omezeni kavy,cigaret.!
Preji hodne pevnou vuli neni lechké tyto body dodrzet.Preji zlepseni zdravotniho stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
Vojty
26.8.12 22:44

DNA a voda

Rád bych se podělil o vlastní zkušenost. Zjistil jsem, že průběžné pití většího množství vody působí takřka zázračně. Po jednom bolestivém záchvatu a z pocitu bezmoci jsem se pustil do vyhledávání informací o této nemoci a našel studii pojednávající o rozpostnustnosti kyseliny močové v krvi. Vyrozuměl jsem z ní, že rozpustnost KM ovlivňuje zásaditost krve (v kyselé krvi se KM špatně rozpouští) a též nasycenost krve (pokuď je v krvi hodně soli, zhoršuje to rozpustnost KM). Pustil jsem se do experimentu a začal průběžně pravidelně během dne pít čistou vodu. Po asi dvou týdnech jsem zjistil, že kloub u palce, ve kterém jsem i mimo záchvat cítíl při stlačení v určitých místech a v krajních polohách bolest, povoluje. Po asi měsíci nebylo po bolesti ani památky, kloub byl zcela ohebný a na tlak nereagoval. Dříve jsem míval záchvat jednou dvakrát do roka, nyní již 4 roky ne. Funguje mi to pouze u čisté vody (limonády ani čaje mi nezafungovaly). Denně jsem průběžně vypil 2,5 až 3 litry vody, vybírám si vody mírně zásadité bez bublinek. Mám též vypozorováno, že po období, kdy pitný režim nedodržuji, začínám po nějaké době kloub občas cítit. Žádný z lékařů, u kterých jsem byl, se nezmínil o tom, jak je průběžné pití čisté vody důležité. Tak snad ta informace ušetří někomu něco bolesti.

• Nahlásit
  • Citovat
Surikaty
16.3.13 12:18

Odstranění kyseliny močové z těla

Doporučuji pít denně 2 litry urologického čaje a to po dobu dvou týdnů, dajší dva týdny pít jeden litr denně a potom ještě asi týden půl litru denně.
Příprava čaje:jedna vrchovatá polévková lžíce sypaného urologického čaje na jeden litr vody. Čaj pít teplý.

• Nahlásit
  • Citovat
Surikaty
16.3.13 19:31
@Surikaty píše:
Doporučuji pít denně 2 litry urologického čaje a to po dobu dvou týdnů, další dva týdny pít jeden litr denně a potom ještě asi týden půl litru denně.
Příprava čaje:jedna vrchovatá polévková lžíce sypaného urologického čaje na jeden litr vody. Čaj pít teplý.
  • Nahlásit
  • Citovat
888@klikni.cz
15.9.13 20:30

Cau - :mavam: jsem na tom stejne napis mi ja ti napisi co jim mozna se budem doplnovat v jidelnicku. caooo tomm

• Nahlásit
  • Citovat
4162
10.10.13 08:16

Také by mě zajímalo, kolik purinů je ještě OK. A děláte si někdo třeba zeleninové tvarohové pomazánky? Máte nějaké tipy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
14.2.18 00:37

Zeleninové a tvarohové jídla skoro bez omezeni. Lepší je ale syrová zelenina a ovoce. Hlavně kromě výše jmenovaných masitých jídel omezit smažená a pečená jídla.
Pokud máte chuť na maso, tak max. do 10dkg na den a to ještě chudé např. vařené kuřecí stehno (kuřecí prsa obsahují více purinů než stehna) bez kůže a minimum soli a nejlépe si udělat rizoto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.19 00:52

@lasička1 : :blush:Onemocnění DNA není dědičné, každý si ho svou životosprávou přivodí sám a to různě rychle, proto nezáleží ani na věku pacienta, ve kterém je diagnostikováno. :stuck_out_tongue:Proto není patřičné zmiňovat příbuzné. Nejde o chorobu, ke které se váží genetické dispozice. Střídmost a vyváženost ve stravě a jídle dělá divy :smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama