Dieta při průjmu - jak dlouho ještě?

kytiska
2.3.10 23:00

Dieta při průjmu - jak dlouho ještě?

Ahoj, syn (15m) má už několik týdnů průjem, ne úplně řídký, spíš taková kaše s nestrávenými zbytky jídla (mrkev, jablko), kadí 3-4× denně. Výtěr vyšel negativně, už 10 dní jsme na dietě (rýže, brambory, mrkev, rohlík, banán, jablko, černý čaj, biopron junior) leč v podstatě bez výsledku. Dr. říká pokračovat ještě v dietě, že u takto malých dětí trvá déle, než se dají střeva do kupy, ale mně to přijde divné, pokud nemá infekci, tak proč má stále průjem??? Není to spíš nějaká alergie na něco? Ale na co, když teď skoro nic nejí :nevim:
Jsem bezradná, začíná mi pomalu všechno odmítat, protože už je rýže a banánů přejezený, ale na druhou stranu má pořád hrozný hlad a já mu nemůžu nic dát :-?

Co to může být? Jak dlouho ještě budeme muset držet dietu?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2.3.10 23:18

Nepíšeš, jestli berete nějaké léky. U našich dětí skvěle zabírá SMECTA nebo HYLAK FORTE. Oboje je volně prodejné a ne zrovna nejlevnější, ale co by jsme pro mrňouse neudělaly. Smecta je prášek, co se rozpustí ve vodě, teď ho dělají s pomerančovou vůní. Hylak jsou kyselé kapky a kupodivu je děti docela polykají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
2.3.10 23:22

Taky máme průjem - ano, MÁME oba dva :mrgreen: ale zatím jen dva dny. (syn má 1 rok)
Doktorka nám doporučila HYLAC nebo jakési probiotické kapičky. Zatím jsem nic nekupovala, protože mám pocit, že dneska to bylo o dost lepší, tak počkám dva tři dny, jestli se to neurovná samo. Berete na to něco? Mudr ty kapičky děsně vychvalovala. Dietu mi ani nedoporučila, ale sama jsem nasadila v podstatě to co ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.10 23:27

Podle meho laickeho nazoru to opravdu vypada na nesnasenlivost neceho v potrave. Zapatrej zda jsi mu nezacala davat neco noveho. Kdy jste zavedli lepek? Vadit muze zacit az 3 mesice po zavedeni. Jakou ma stolice barvu? Jaky zapach?
PS: Mame s malou to same, vim o cem mluvim. Kasovite neformovane stolice s nestravenymi zbytky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5429
2.3.10 23:27

Taky má poslední dobou průjem.Takže díky za typy.Nevíte co ten Hylak a Smecta obsahujou?Co to jako je?
Ty probiotické kapky má někdo zkušenost s nějakou značkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
2.3.10 23:30

Tak to by mně taky zajímalo ta značka. Mudr prej že mám jít do lékárny a že něco tam mít budou 8-o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
2.3.10 23:34

Sunnny, Biopron junior, jak psala zakladatelka, jsou taky probiotika a nejsou tak hnusný jako Hylak. Smecta je jako rozpuštěná hlína ve vodě. Tedy posuzuju jen chuťově, jak mi to děti (ne)jedli.
Mě napadl lepek stejně jako MadGirlNancy, zkus koupit bezlepkové pečivo, dál dávat probiotika a uvidíš. Ale bacha, lepek je ve spoustě věcí, kde by ho člověk nečekal. Najdi si nějaké webovky, tady jedny uvádím:
http://www.potravinova-alergie.info/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.10 23:36

Holky spis nez kapky vam doporucuji probiotika v prasku Infants dophillus plus. Davam je male uz nekolik mesicu do ranniho mleka nebo je zamicham do obeda.
Vyzkousely jsme jich nekolik a tyto jsou bez aroma, bez laktozy, nealergizuji. Stoji cca 200 Kc. Odkaz zde: http://www.pharmaagency.cz/?…
Objednaji vam je v kazde lekarne,pokud nemaji skladem.

Příspěvek upraven 02.03.10 v 23:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.3.10 23:40

Eviah, spis nez vysadit lepek bych zakladatelce doporucila chtit po sve pediatricce odber na protilatky. Pokud lepek vysadi, test bude neprukazny a stale nebude jistota. Vysadit ano, ale az po odberu krve.

Biopron male nevyhovoval kvuli vanilkovemu aroma, osypavala se z toho :nevim:

Ta nase stolice me taky v klidu nenechava, ale jelikoz kaka jednou denne zatim to nechavam vyzrat. Uz jednou ji odebirali protilatky na lepek, dva mesice po zavedeni a nic. Tak uvidime.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kytiska
2.3.10 23:44

Brali jsme Endiaron prvních 5 dní (půl až 3/4 tablety denně), teď už nic. Probiotickým kapkám moc nevěřím, když nám nezabírá ten Biopron, četla jsem na něj samé super reference, ale u nás teda efekt žádný.

MadGirlNancy, lepek jí od 7. měsíce, stolice je do světle oranžova a nijak výrazně nezapáchá, přes gatě většinou ani nepoznám, že je pokaděný (dřív to bylo cítit na sto honů). Není to vůbec mazlavé, spíš takové pěnovité nebo jako hustší ovocná přesnídávka… těžko se to popisuje :roll:
Jinak je bez teplot, bříško nebolí, netráví tu mrkev a jablko, kupodivu maso, rýži i brambory stráví.

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
kytiska
2.3.10 23:46

MadGirlNancy - naše dr. na odběr protilátek nespěchá z důvodu neprůkaznosti u takto malých dětí. Má zkušenost, že krevní testy často vycházejí negativně i u dětí, u kterých se třeba po druhém roce věku nesnášenlivost lepku jednoznačně prokáže.

Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
720
3.3.10 00:52

Pokud máte negativní výtěr, tak bych fakt pátrala spíš po těch alergiích. Deset dní už je na takovou dietu u prcka fakt moc. Já jsem měla malýho po rotavirech taky na dietě, ale po deseti dnech už jsme snad jedli skoro všechno. Ale zase, nestrávený kousky měl občas ve stolici taky, a nic mu není.
Nech si pro jistotu napsa papír na alergo a uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
3.3.10 08:07

A nerostou mu zuby?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
3.3.10 08:13

A na dotaz na složení - Hylac jsou jen probiotika, pomohou znovu osídlit střeva správnou mikroflórou.

Smecta je jen jíl - zahustí obsah střev a jakoby je protáhne, prokartáčuje. Žádnou účinnou látku neobsahuje a nic se nevstřebává.

Neužívat oboje najednou - bylo by to zcela zbytečné.

Naše rodina bohužel dost trpí na střevní chřipky, pokaždé trvá nejméně dva týdny než se vrátíme k normálu a je dobré užívat nějaká probiotika - ale hylac my neradi - takže bereme jiná.

Pokud není malý po nemoci tak bych opravdu tipovala zubiska.

PS: Je tam zmena stolice? Protože naše holky měly v tomto věku taky pestrobarevnou kaši v nočníku, klasické bobky se začaly tvořit až ve vyšším věku. :) To je téma :o :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kytiska
3.3.10 11:52

Lesi, zuby mu samozřejmě rostou, ale když rostly v počátcích, tak dělal normál tuhé hnědé bobky. To až teď v posledních týdnech nastal nějaký problém :nevim:

Ta dieta je děsná, leze po mně hlady, ale už nic nechce - jabko, banán ani rohlíky, je toho přejezený :cry:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama