Dieta - sirtfood

Anonymní
9.1.20 00:30

Dieta - sirtfood

Ahoj zeny, chtela jsem se zeptat, zda nektera z vas nezna tzv. Sirtfood diet. Já zaregistrovala kdysi knizku, ale jeste nebyla k dostani v CR, pak jsem to nejak vypustila a ted jsem si to zas pripomnela v souvislosti s Adele, co tyhle „procistovaky“ pry tez zkousela. Nevim, zda uz je knizka prelozena, ale možná uz je k dostání alespon anglicky. Cetl jste ji nekdo, pripadne to zkoušel? Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11375
9.1.20 08:09

Zejména pokud sis už metabolismus poničila různými „pročišťováky“, tak tím spíš se potřebuješ naučit promětit svůj životní styl, tak aby sis přestala ubližovat a dovolila tělu vrátit se do nějakého zdravého stavu - tedy i zbavit se přebytečného tuku.

To ale znamená zapomenout na to, že existuje nějaká zázračná dieta, se kterou se budeš chvilku trápit a pak bude všechno v pořádku.

Ne - potřebuješ se naučit jíst tak, aby si měla dostatek všech živin (včetně makroživin - tedy škrobů, tuků a bílkovin), dostatek vlákniny a tak aby ti zbytečně nelítal krevní cukr,

Zároveň je k tomu potřeba mít dostatečnou pohybovou aktivitu - aby si pálila tuk a dostatek zdravého spánku a kompenzovat stres, aby ti krví nekoloval kortisol a další stresové hormony, které velí metabolismu „ukládej jakoukoliv energii do tuku, co můžeš, přijdou ještě horší časy, než jsou teď“ - přesně tím, se ničí metabolismus při všech „dietách“ a „kůrá“.

Plus se hodí porozumět tomu, co zajídáš - většinou nějaké ne úplně dobře řešené emoční potřeby. A dokud tohle neošetříš, tak změna ke zdravému sycené - ať už těla, nebo duše - je prakticky nemožná.

Dokud se s tím nesmíříš, budeš lapená ve věčném kruhu dietářek - znechucení nad sebou - přísný režim - selhání - jojoefekt- pocit viny - znechucení nad sebou - přísná režim - selhání - jojoefekt.

Čím delší dobu člověk jede v tom, že drží diety, tím víc v dlouhodobéém výhledu nakonec váží. Diety nefungují. Funguje změna v hlavě a následně změna životního stylu, aby si člověk už neubližoval.

Viz třeba sem

https://highline.huffingtonpost.com/…ty-is-wrong/

a nebo do libovolného odbornějšího textu posledních 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4207
9.1.20 08:31

Zapomeň na tyhle zaměřené diety. Jez pravidelně a zdravě a kila taky půjdou dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 08:37

Díky, ale na to jsem se neptala. Prosím, o reakce ty, ktere knizku pripadne četli :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.1.20 08:42
@Ou píše:
To ale znamená zapomenout na to, že existuje nějaká zázračná dieta, se kterou se budeš chvilku trápit a pak bude všechno v pořádku.

Tak to si skutečně nemyslím. :* :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
11505
13.1.20 13:44

Já o tehle detě dnes četla poprvé a to ve článku o Adel, jinak jsem ji vubec neznala. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 13:56
@chs.jasmin píše:
Já o tehle detě dnes četla poprvé a to ve článku o Adel, jinak jsem ji vubec neznala. :mrgreen:

Já prvně, když vyšla ta knížka, tak pět let zpátky asi? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama