Dítě s Aspergerem a odklad šk. docházky

Anonymní
6.1.21 21:41

Díétě s Aspergerem a odklad šk. docházky

Dobrý den, chci se zeptat rodičů dětí s Asperger. syndomem, odkládali jste povinnou šk. docházku?
Mám syna s Aspergerovým syndromem, je předškolák, v MŠ nám doporučili odklad šk. docházky, ale mě se ten odklad ne úplně líbí - nejsem si jistá, zda by se pak ve škole nenudil. V SPC nás objednali na testy šk. zralosti a pak se prý rozhodneme.
Děkuji za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26272
6.1.21 21:46

Tak pockej na tu poradnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 22:09

Zkus kontaktovat neziskovku Za sklem, treba ti daji i jejich pohled. Zkusenosti s autisty maji velke

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 22:12

S dovolením se přidávám, řešíme to samé. Vysokofunkční Asperger, SPC nás objednalo, ale termín máme v dubnu… Pokud je tu někdo se zkušenostmi, ráda bych se ještě zeptala, jak ve vašem případě probíhala adaptace na školu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 22:34

Ahoj, mám syna s AS. Je v 1 třídě. Po testech školní zralosti nám řekli, že by docházku i doporučili, ale vzhledem k tomu, že by mohl nést špatně změnu, se klání spíš k odkladu. Že po roce, kdy bude vyzralejsi, se lépe adaptuje. Já jsem si prosadila školu, i když byl problém najít vhodnou školu v okolí. Teď syn probreči víkendy, prázdniny a o distančním vzdělávání ani nemluvím. Chtěl by být ve škole pořád :lol: ale musím říct, že obrovskou zásluhu ma paní učitelka. Pokud by dostal někoho jiného, reagoval by podle mě úplně jinak…

• Citovat
  • Nahlásit
2051
6.1.21 22:35

Mám Aspergera, odklad jsme neudělali, protože tehdy ještě nebyla stanovena diagnóza. Dnes toho lituji, měli jsme to udělat - náznaky na odklad byly, ale asi jsme si jich dostatečně nevšimli. Dítě s AS bude vždycky trochu emočně nezralé (zvlášť je to vidět v pozdějším věku), takže je lepší mít mladší vrstevníky, kteří mu spíše budou rozumět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 17:50

Máme od ppp a psycholožky, že možná Asperger. Ale psycholožka se na to nespecializuje a tak zatím nevíme. My zvažovali také odklad. Školní zralost ok, sociálně to bylo horší. Také kvůli věku. Být o pár dní mladší už by šel další rok.
Nakonec šel, ale do třídy kde je málo dětí a má asistenta a škola má s tímto zkušenosti. U mě rozhodlo, že se mu ve školce nelíbilo. Škola docela v pohodě až na distanční přestávky. Má ivp protože je popředu, ale i tak se občas nudí…
Hodně záleží na tom, jak zvládá změny, kolektiv a taky do jaké školy půjde. Jestli tam s Aspergrem mají zkušenosti. Hodně i poradí v PPP, mají o školách přehled.

• Citovat
  • Nahlásit
65
12.2.21 14:16

Obnovuji diskuzi ohledně odkladu šk. docházky u dítěte s Asper. syndromem. Byly jsme vyšetřeni v poradně a poslali nás do školy, vše zvládnul, víc než jeho problémy ( co se týče aspergera) se řešil nesprávný úchop a nevyslovování hlásek Ř a R. Ani asistenta nám nedali prý to zatím nechají bez a v pololetí by se případně naspsal.
Tak nevím poslat nebo neposlat, už teď mu bylo 6, jsme jako rodiče bezradní, nevíme co by bylo pro něj nelepší, ve školce se mu líbí, do školy se ale těší. Jeho kamarádka ze školky nejspíš dostane odklad.
Máte někdo nejakou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat