Dítě s Aspergerem a odklad šk. docházky

Anonymní
6.1.21 21:41

Díétě s Aspergerem a odklad šk. docházky

Dobrý den, chci se zeptat rodičů dětí s Asperger. syndomem, odkládali jste povinnou šk. docházku?
Mám syna s Aspergerovým syndromem, je předškolák, v MŠ nám doporučili odklad šk. docházky, ale mě se ten odklad ne úplně líbí - nejsem si jistá, zda by se pak ve škole nenudil. V SPC nás objednali na testy šk. zralosti a pak se prý rozhodneme.
Děkuji za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25038
6.1.21 21:46

Tak pockej na tu poradnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 22:09

Zkus kontaktovat neziskovku Za sklem, treba ti daji i jejich pohled. Zkusenosti s autisty maji velke

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 22:12

S dovolením se přidávám, řešíme to samé. Vysokofunkční Asperger, SPC nás objednalo, ale termín máme v dubnu… Pokud je tu někdo se zkušenostmi, ráda bych se ještě zeptala, jak ve vašem případě probíhala adaptace na školu?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 22:34

Ahoj, mám syna s AS. Je v 1 třídě. Po testech školní zralosti nám řekli, že by docházku i doporučili, ale vzhledem k tomu, že by mohl nést špatně změnu, se klání spíš k odkladu. Že po roce, kdy bude vyzralejsi, se lépe adaptuje. Já jsem si prosadila školu, i když byl problém najít vhodnou školu v okolí. Teď syn probreči víkendy, prázdniny a o distančním vzdělávání ani nemluvím. Chtěl by být ve škole pořád :lol: ale musím říct, že obrovskou zásluhu ma paní učitelka. Pokud by dostal někoho jiného, reagoval by podle mě úplně jinak…

• Citovat
  • Nahlásit
2050
6.1.21 22:35

Mám Aspergera, odklad jsme neudělali, protože tehdy ještě nebyla stanovena diagnóza. Dnes toho lituji, měli jsme to udělat - náznaky na odklad byly, ale asi jsme si jich dostatečně nevšimli. Dítě s AS bude vždycky trochu emočně nezralé (zvlášť je to vidět v pozdějším věku), takže je lepší mít mladší vrstevníky, kteří mu spíše budou rozumět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 17:50

Máme od ppp a psycholožky, že možná Asperger. Ale psycholožka se na to nespecializuje a tak zatím nevíme. My zvažovali také odklad. Školní zralost ok, sociálně to bylo horší. Také kvůli věku. Být o pár dní mladší už by šel další rok.
Nakonec šel, ale do třídy kde je málo dětí a má asistenta a škola má s tímto zkušenosti. U mě rozhodlo, že se mu ve školce nelíbilo. Škola docela v pohodě až na distanční přestávky. Má ivp protože je popředu, ale i tak se občas nudí…
Hodně záleží na tom, jak zvládá změny, kolektiv a taky do jaké školy půjde. Jestli tam s Aspergrem mají zkušenosti. Hodně i poradí v PPP, mají o školách přehled.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat