Dietní plán, ne keto, ne naturhaus, ale zdravě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineLajla
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 24.12.18 11:24
Dietní plán, ne keto, ne naturhaus ale zdravě

Prosím o zkušenosti, například jídelníčky, tipy, odkud brát inspiraci atd. Již jsem vyzkoušela keto, naturhouse, mnoho peněz v čudu a návrat. Proto vím, že toto cesta není. Mám 80 kg a chtěla bych do jara alespoň 8kg ale postupně a zdravěji. Vím, že je nutný sport ale je mi přes 50, jde to hůře a také zdravotní problémy nedovolují mnoho sportu.
Poradíte mi? :)

Reakce:
sedmikráska70
Ukecaná baba ;) 2200 příspěvků 24.12.18 11:47

@Lajla Jestli máš finance a čas tak bych zkusila výživového poradce a posilovnu aspoň do začátku i s trenérem.

PetraJ
Kelišová 6815 příspěvků 24.12.18 12:00

Objednala jsem si jídelníček do Michala Tótha, má na FB svojí skupinu, kde je přes 80 tis. lidí. Jídelníček stojí 1450 Kč (jestli už nezdražil). Za čtyři měsíce jsem zhubla 15 kilo plus jsem k tomu teda cvičila. Po létě jsem se na to vyprdla a začala zase žrát, takže od ledna jedu druhý kolo. :lol:
Jinak ten jídelníček je dobrej v tom, že kombinuješ jídla podle sebe, takže nemusíš jíst třeba v pondělí k obědu rybu a brambory, když máš chuť na kuřecí maso a rejži.

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 24.12.18 13:10

Mám jediný plán. Snížit denní porce, večer tak maximálně polévku, ne čínskou.

Sion
Závislačka 4364 příspěvků 24.12.18 13:11

Já vřele doporučuji netucni.cz Komunikují i po mailu, nemusíš nikam za nimi chodit ani dojíždět. Což mi s dětmi vyhovuje :-)
Jídelníček na míru z jídel, které seženež v běžných obchodech (vyběr z cca 12 snídaní, svačin, obědů, večeří, …) cena cca 1000kč.
Pak mají i kombinaci s cvičení na doma nebo do posilovny.
Při prvním hubnutí s upraveným jídelníčkem za 3 měsíce 10kg dole :palec:
Pak přišel porod a začínala jsem znovu a to jsem si jídelníček prodloužila na 15týdnů (normálně ho dodržiješ 10-12týdnů, pak si dáš pauzu a můžeš pokračovat) a mám dole 18kg. Na Vánoce si dávám pauzu a budu pokračovat :-)
Holky si ještě hodné chválí kaloricketabulky.cz
Hodně štěstí :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.18 13:18

Chodila jsem k vyzivove poradkyni (dietolog.cz), jidelnicek na miru z bezne dostupnych surovin, spousta brozur s recepty… Z 80kg/165cm jsem za 3mes byla pod 70. Po roce si drzim 62kg a jsem spokojena. Prvni konzultace 1000kc, pak jsem byla 3× na premereni na pristroji+jidel­nicky za 500kc. Nic draheho, funguje to. Dodrzuji hlavni zasady plus minus stale, hresim v cukrarne, ale vaha se drzi. Sport 1× tydne, nehrotim to. Je to hlavne o strave.

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 24.12.18 13:21
@Anonymní píše:
Chodila jsem k vyzivove poradkyni (dietolog.cz), jidelnicek na miru z bezne dostupnych surovin, spousta brozur s recepty… Z 80kg/165cm jsem za 3mes byla pod 70. Po roce si drzim 62kg a jsem spokojena. Prvni konzultace 1000kc, pak jsem byla 3× na premereni na pristroji+jidel­nicky za 500kc. Nic draheho, funguje to. Dodrzuji hlavni zasady plus minus stale, hresim v cukrarne, ale vaha se drzi. Sport 1× tydne, nehrotim to. Je to hlavne o strave.

Přesně, myslím, že to pokud to člověk nezvládne sám , je dobrá konzultace s odborníkem. Všechno je otázka příjem/výdej nic víc. A hlavně pohyb..

Mari.G
Závislačka 4980 příspěvků 24.12.18 13:37
@Forest_Gump1 píše:
Přesně, myslím, že to pokud to člověk nezvládne sám , je dobrá konzultace s odborníkem. Všechno je otázka příjem/výdej nic víc. A hlavně pohyb..

S tím, že otázka všeho je příjem a výdej souhlasím. Nicméně jak výše píšete - snížit počet porcí - tak to může být dost zavádějící. Člověk by neměl mít hlad.

Forest_Gump1
Ukecaná baba ;) 2005 příspěvků 24.12.18 13:52
@Mari.G píše:
S tím, že otázka všeho je příjem a výdej souhlasím. Nicméně jak výše píšete - snížit počet porcí - tak to může být dost zavádějící. Člověk by neměl mít hlad.

Nemyslím snížit počet, ale místo 3 knedlíků si dám 2, takhle to je..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.12.18 14:03

Hlidam si hlavne sacharidy.
SNIDANE 50g peciva, sunka, maslo, vajicka, zelenina
SVACINA 200g ovoce
OBED 100g prilohy + 200g masa + zelenina
SVACINA jogurt, tvaroh…
VECERE (bez prilohy) maso + zelenina, hemenex, polevka, ryba…

Run
Generální žvanilka 20634 příspěvků 24.12.18 16:31
@PetraJ píše:
Objednala jsem si jídelníček do Michala Tótha, má na FB svojí skupinu, kde je přes 80 tis. lidí. Jídelníček stojí 1450 Kč (jestli už nezdražil). Za čtyři měsíce jsem zhubla 15 kilo plus jsem k tomu teda cvičila. Po létě jsem se na to vyprdla a začala zase žrát, takže od ledna jedu druhý kolo. :lol:
Jinak ten jídelníček je dobrej v tom, že kombinuješ jídla podle sebe, takže nemusíš jíst třeba v pondělí k obědu rybu a brambory, když máš chuť na kuřecí maso a rejži.

Přesně tak. MJT nedělá diety, ale vyvážené jídelníčky, které tě navždy naučí jist správně a hlavně bez nějakého velkého omezování. Naopak většina musí jist větší porce než byla zvyklá..

Evulina
Neúnavná pisatelka 15785 příspěvků 24.12.18 16:45

Ahoj, já úspěšně shodila a váhu si držím na systému střídavé diety - jeden den 500 kcal a druhý den normálně cokoli. Nevyhovuje mi systém, kde smím jen kuřecí prsa, rybu nebo libové hovězí, když máme statek a vařím z toho, co si doma vychováme a vypěstujeme a je zcela logické zpracovat, jak se říká, „celé zvíře“. Holt mám v mrazáku krom kýty i bůčky. Nevěřím ve škodlivost živočišných tuků ze zvířat, která se pásla a žila v dobrém prostředí, ale ve škodlivost rafinovaného cukru, polotovarů a přemíry sacharidů ano. Takže pokud bych měla něco ze své stravy trochu ubrat, tak cukry a sacharidy, nikoli bílkoviny a tuky.

Mari.G
Závislačka 4980 příspěvků 24.12.18 23:18
@Forest_Gump1 píše:
Nemyslím snížit počet, ale místo 3 knedlíků si dám 2, takhle to je..

Tak tam taky záleží co - knedlíků ubrat je OK, ale bílkovin ne, pak je fakt akorát hlad :) . Je těžké to vybalancovat a lepší si najít někoho na pomoc. Já když jím OK, tak se držím na váze, ale stačí více přílohy nebo buchta po obědě a hned jde váha nahoru :( . Jsem ten typ člověka, že když jím 100% dobře bez hříchů (a bez hladu), tak je to OK. Ale stačí ten knedlík, i 2 ks a valím nahoru :zed: .

coccinellae
Povídálka 21 příspěvků 03.01.19 20:57

Mila Lajla, ozvite se mi do sukromnej spravy. Som medicka (chybi mi tri statnice do ukonceni studia) a vyzive a hubnuti sa venujem velmi dlho a pomerne uspesne. Poradim vam rada a zadarmo :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Autor hitu Sladké mámení bojuje o život! Textař Poštulka (75) upadl na sněhu, museli ho ihned operovat

Známý textař Vladimír Poštulka (75), který se podepsal například pod hit... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >