Dietolog - výživový poradce - zkušenosti?

Anonymni
2.6.09 21:32

Dietolog-výživový poradce - zkušenosti???

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, nemáte některá z vás dobrou zkušenost se službami dietologa v Praze? Nebo přímo zkušenosti s Mudr. Cajthamlovou??
Potřebovala bych nejenom trochu zhubnout, ale především pomoct sestavit jídelníček, odstranit špatné stravovací návyky ( a že jich je :roll: ), nastartovat metabolismus po jojo fektech.....také trpím záchvatovitým přejídáním a po těch letech si s tím moc nedokážu sama poradit.

Za každou informaci a zkušenost moc děkuju :D
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13789
2.6.09 21:44

ahojik , stejnou sluzbu jako dietolog udelala tahle webovka www.f-sport.cz
zhubla jsem diky nim a v pohode, vytvorit jidelnicek a naucit jist co je spravne a co ne, spravna gramaz apod. vrele doporucuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.6.09 21:52

Díky za tip, f-sport znám už asi 5 let :D zkoušela jsem chvilku podle f-ka jíst, ale nevydržela jsem, mám trochu pocit, že to už je extrém, doporučený příjem je opravdu malý a jídelníček jednotvárný. Ale stránky jsou fajn, je tam spousta užitečných rad a výsledky skvělé.
Nicméně myslím, že by mi pomohl asi spíš ten osobní kontakt,kontrola a trochu psychologie :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
418
2.6.09 23:18

Ahoj,

pokud chceš osobní přístup a nad sebou pomyslný „bič“, tak doporučuji tyto stránky:

http://www.studioprozeny.cz/

Jeden čas jsem tam chodila a opravdu mi pomohli. Žádný hladovění a fakt to zabralo. Za rok 17kg dole. Akorát, že já nevydržela :oops:

A další možnost je http://www.stob.cz/

Mám na ně jen samou chválu, paní doktorka Málková je fakt třída.

Tak snad jsem Ti trochu pomohla.
Lucije

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
3.6.09 08:46

Ahoj,

já před lety chodila k MUDr. Erice Matějkové (občas se objevuje jako odborník v časopisech či TV). Bylo to o sestavení jídelníčku - doporučení potravin, jejich kalorická hodnota; a taky probírání, proč tak jím či nejím… Dieta spočívala v počítání kalorií - každé sousto zapsat , jíst 7× denně a počítat a počítat.

Chodila jsem k ní asi 1/2 roku a zhubla cca 10 kg, pak ještě asi 4 kg bez ní. Bohužel, teď po dvou těhu rychle za sebou je moje váha naprosto zase v pr… :oops: :twisted: :twisted:

Byla jsem s ní spokojená, výsledky to mělo.

Ale bylo to trošku jak na běžícím pásu - 20 min za 500,–, nejprve chodíš každý týden, pak jsme to nastavily na jednou za 2 týdny.

Ona je taková rázná mladá ženská - ale rázná v tomto oboru asi musí být :lol:

Kromě tohoto je internistkou, má vystudovanou i psychologii.

Tady najdeš na ní kontakt:http://psychoterapie.webz.cz/service.htm

Teď ale koukám, že ta cena u „hubnutí“ za sezení je mnohem nižší, než bývala :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.6.09 11:38

Peťo děkuju za odkaz, něco takového bych potřebovala. Jsem ráda, že má k tomu i tu psychologii, protože hubnutí fakt začíná v hlavě…U mě jednoznačně…

A to sezení je fakt za dobrou cenu…

Díky za tip :D

• Nahlásit
  • Citovat
1687
5.6.09 10:12

Anonymní - tak dej kdyžtak vědět, zda jsi k ní zašla a jak to jde :lol:

Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
26.6.09 18:21

Ahoj,
já mám za sebou podzimní kurz ve STOBu a nemůžu si ho vynachválit!!! Sundala jsem 10 kg. Ale to hlavní - naučila jsem se JÍST! Na jaře jsem zase zklouzla zpět ke starému stravování, takže mi nějaké to kilčo naskočilo zpět. Ale před týdnem jsem se hecla a začala znovu. Teorii už znám (a hlavně mi z kurzu zůstaly „materiály“ (chytré brožurky)), takže teď jen vydržet :lol: :lol: :lol:
Na stránkách www.istob.cz je vše popsané, mají tam kontakty i na terapeutky s individuálními hodinami (mně teda více vyhovovala skupinová terapie - hodně jsme se tam hecovali).
Krásným postavám zdar :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.8.09 12:35

Ahoj Petro,

vše potřbné najdeš na www.pruvodcehubnutim.cz, jaou tam skvělé tipy na stravování a cvičení. Jsou to přímo stránky doktorky Cajthamlové :-) kterou jsi zmínila.

Mně to moc pomohlo, srovnala jsem si stravovací návyky, cvičím a doporučili mi Bioaktivní CLA, které není přímo na hubnutí, ale na zformování postavy - podporuje tvorbu svalové hmoty a spalování tuků.

Zatím jsem zhubla 6kg a hlavně se mi zpevnila postava, což bylo po porodu dost nutné :-)

Tak držím palce, určitě ti to také pomůže

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
154
20.9.13 19:13

Odpoveď

Autorce diskuze bych jen chtěl říct, že mě těší, jakým způsobem se k tomu staví, ne diety, ale chce překopat stravovací návyky a přesně o tom to je.. jestli chceš, já mám dobré zkušenosti s poradenským centrem svet-zdravi.cz, byl jsem tedy v Berouně, ale mají pobočky i v Praze..má zkušenost je pozitivní, pomohli mi sestavit jídelníček, poradili mi jak správně jíst, jak se efektivněji hýbat a jak vlastně lépe žít, co se týká potravinových doplňku zmínili se mi o nich, ale nic nevnucovali..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Petr.kjl
1.10.13 16:14

zkušenost s poradcem

Dobrý den, všem doporučuji výživového poradce Pavla Petráka. Zaujal mě svím přístupem a hlavně výsledkem. Pokud chcete zhubnout efektivně a požadujete nad dietou strávit co nejméně času a nechcete složitě počítat jídelníčky jeho program je pro Vás! ja 115 kg dnes 89 kg. Díky němu!

• Nahlásit
  • Citovat
17.10.13 12:08

Mám zkušenost stejnou jako PetrKr, napřed jsem ani hubnout nijak nechtěla, ale díky tomu, že jsem jemu vařila zdravěji a i já to samozřejmě jedla, tak mi aniž bych chtěla šly p omlinku kila dolů :palec: donutilo mě to, zajít taky za poradcem, kterého navštěvuje manžel a je to prýmovej chlap, bála jsem se různých vnucování přípravků, nejsem tak od rány, jako manžel, takže nevím, jak bych se z toho vykrucovala, ale o přípravcích nepadlo ani slovo :potlesk: beru ho už spíše jako přítele než jako poradce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
18.11.13 08:41

Autorce diskuze

Už se ti podařilo někoho najít a začít se učit? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2697
1.3.17 13:12

Ahojky holky je tu prosím někdo???Potřebovaal bych radu, scháním na výživového poradce v Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sona.K8
23.4.17 11:30

Jj, já bych taky ráda nějaké info…:(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie