Dilatace mozkové komory

381
24.4.19 07:42

Dilatace mozkové komory

Ahoj, máte někdo zkušenosti s dilataci mozkových komor? Všechna vyšetření jsem měla v naprostém pořádku a až teď v 36tt mi zjistili, zvětšené mozkové komory na 13mm a 18mm. Nic mi k tomu neřekli, že se dozvím ve čtvrtek další postup atd.
Tak mě zajímá, jestli mate zkušenost? Jak to je po porodu? Co hrozí aj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13709
29.4.19 09:30

Dobrý den,

možná byste našla odpovědi v této diskuzi. https://www.emimino.cz/…mory-208567/. Moc vám držím palce, nebojte, všechno bude v pořádku.

přeji krásný den

Diana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.19 10:35

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, jak Vám to tehda dopadlo s těm komorami? Máme teď podobný výsledek. Moc děkuji za odpověď :r @Romca12345 elaxed:️

• Citovat
  • Nahlásit
381
22.11.19 10:44
@Anonymní píše:
Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, jak Vám to tehda dopadlo s těm komorami? Máme teď podobný výsledek. Moc děkuji za odpověď :r @Romca12345 elaxed:️

Určitě. Dopadlo to zaplať pan bůh dobře, ale ty možnosti, které nám hrozily, to byl děs.
Příčina byla toxoplazmoza. Nakazila jsem se v těhotenství, což je průser. Naštěstí malá to zvládla luxusně. Vše co měla, tak se dali do pořádku. Každé 3 měsíce musíme chodit na vyšetření (do roka) a do roka bereme ATB, takže chodíme na pravidelné odběry krve.
Zatím nám vše vychází na 1.
Na malé nejde nějak poznat, že s něčím bojovala. Je to ciperka šikovná.
Ale to zvětšení komor může být opravdu cokoliv. Tuto se zjistilo náhodou odběrem krve, že je to napadlo.
Držím palce. V jakém jste tt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
22.11.19 11:50

@Romca12345 jé, tak to jste mě potěšila. Jsem ve 31tt a právě nám ty hodnoty vyšly úplně stejně jako Vám. Hned příští týden jsme objednaní na nějaké podrobnější vyšetření, tak uvidíme. Ale moc děkuji za odpověď. Hned jsem trošku klidnější ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
22.11.19 13:14

@Mysonka
Nebojte se, určitě dopadne vše dobře 💓
Dejte vědět.
U nás byla náhoda, že mi vzali krev, jestli jsem neprodelala nějakou virozu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
23.11.19 16:41

@Romca12345 určitě pak dám vědět, jak jsme dopadli. A můzu se ještě zeptat… vám se ty hodnoty pak ještě zvedaly, nebo už zůstaly stejné? A jaké Vám navrhovali možnosti? Na tu viróza se hned zeptám. A na tu toxoplazmózu jste hned dostala nějaké antibiotika? Moc díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
24.11.19 10:31

@Mysonka zůstaly stejné, jak z toho ho stresu porodila o 3 týdny dřív. Takže malé bylo 5 dnů a už jsme měli léčbu. Před 3mi měsíci jsme byli na usg mozku a komory jsou úplně normální a je vše ok. Jinak léčba spočívá v ATB… Bere dvoje antibiotika plus vitamín. To je léčba na 1.pulrok a na 2.pul rok to je… Cik cak.. Jeddn měsíc zas ta trojkombinace a jeden měsíc jedny atb (slabší) je to do roka ikdyz se vše srovnalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
24.11.19 11:42

@Romca12345 děkuji ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu