Dilema, ako riešiť partnerov opakujúci sa exces

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lenka_32SK
Povídálka 30 příspěvků 27.01.18 06:59
Dilema, ako riešiť partnerov opakujúci sa exces.

Som síce Slovenka, no bojujem s jednou dilemou a keďže chcem čo najviac názorov, tak by som bola rada, keby ste mi aj vy povedali svoj názor. S priateľom sme spolu 8 rokov, máme harmonický vzťah, ľúbime sa a túžime po dieťati. Je milý, pracovitý a starostlivý. Riešim jedine to, že 3× ročne sa stretáva so spolužiakmi z fakulty a stále to dopadne tak, že sa mi vráti opitý. Nikdy nie úplne do nemoty i keď párkrát už mal k tomu blízko, už ho tak motalo, že pre istotu, som mu pomohla do postele. Podstatné však je, že zakaždým je to dosť na to, že sa potom v spánku pomočí. Je ale fakt, že na dovolenke sme spolu vypili sedmičku vína a tiež mal nehodu, ale vtedy sa aspoň zobudil na to, že je mokrý. Čiže nepotrebuje veľa, aby sa mu to stalo. Už aj pri strednej opici spí tak tvrdo, že ho nezobudí ani mokrá posteľ. Ak nechcem, aby bol v mokrom až do rána, tak ho musím zobudiť, prezliecť mu posteľ a občas mu pomôcť aj s prezlečením sa, lebo ho nedokážem úplne zobudiť, len do takého polospánku a v tom polospánku, by to bez mojej pomoci väčšinou nezvládol. Blbé je, že ak mám nočnú, tak ho ani nenapadne si dať nepremokavý chránič matraca a to ma vytáča. Keby aspoň povedal dopredu, že pôjde s kámošmi, tak mu tú posteľ pripravím, no napr. predvčerom mi to oznámil telefónom do práce, lebo zasa sa dohodli až v priebehu dňa. Mám dilemu, či mu proste rázne povedať, že toto mu ďalej tolerovať nemienim, alebo to brať tak, že má psychicky veľmi náročnú prácu a je to v podstate súčasť jeho psychohygieny, a tak 3× ročne sa o neho s pochopením postarám a ráno dáme všetko do poriadku. No tiež mám psychicky náročnú prácu a necítim potrebu sa takto zresetovať a v prípade, že by som sa potom pocikávala, by som to ani nedokázala, lebo by som sa hanbila aj sama pred sebou. V podstate mi ani nevadí, že sa opije, lebo nestáva sa to zas až tak často, maximálne 3× ročne, mimo toho vôbec nepije, nechýba mu alkohol a aj opitý je milý, usmievavý, nekonfliktný, nezvracia a na druhý deň bez problémov funguje, takže skôr je to o tom, že nechápem ako to môže urobiť, keď vie, že potom má takéto noci. Keby sa pomočoval kvôli nejakému zdravotnému problému, by som to vôbec neriešila, ale bez alkoholu sa mu to nikdy nestalo. Čo by ste robili, tolerovali by ste to, alebo v žiadnom prípade? Skúste mi pomôcť názorom.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Alyss1
Závislačka 2864 příspěvků 1 inzerát 27.01.18 07:23

Sorry, muj taky se obcas ozere a dost.ale ze by se pocural?!? To fakt ne.ne pokud by netoleroval pravidla- spat na zemi na karimatce?!?a jeste nasledne po sobe vsechno uklidit, tak pocurat mi celou postel, to bych fakt nedala.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 27.01.18 07:53

Nenapadlo tě ještě že má třeba zdravotní problém a mohl by ho vidět doktor?

Ms.Ragdoll
Závislačka 2669 příspěvků 27.01.18 07:59

Tohle bych netolerovala protoze se ani nesnazi, viz to, ze si neda na matraci ani ten blbej chranic, kdyz vi, ze nekam pujde a vi, co pak udela :cert: To jako tu matraci menite komplet, nebo jak z ni dostanes tu moc?? To je docela financne narocny ne?

Nechala bych ho spat bez milosti na zemi, nebo by dostal plenu uz po druhym takovym excesu, aby si uvedomil, jak moc potupny to je, a kdyz jeho telo na alkohol reaguje takhle, tak ho pit nema! Tohle totiz neni nejaky zdravotni problem, proste takhle reaguje na nalkohol. Nikdo ho nebude cpat praskama horem dolem, kdyz staci nepit ho. Nebo s tim uz nekam sel? :nevim:

Podle me delas chybu v tom, ze ho prevlikas a nenechas ho, se v tom vzbudit a poradne vyvalet, kdyz teda pominu to, ze ho i presto do te postele pustis. :zed: Mel by si to uklizet sam. A uplne nejlepsi by bylo, kdyby musel prespat po takovem „zresetovani“ u tech kamaradu, udelat to pred nima, chodit tam v pomocenych trenkach, bud si jista, ze se vyleci velice rychle a priste si da vodu.

Příspěvek upraven 27.01.18 v 08:21

Ms.Ragdoll
Závislačka 2669 příspěvků 27.01.18 08:03
@sladke-mameni píše:
Nenapadlo tě ještě že má třeba zdravotní problém a mohl by ho vidět doktor?

Tak jestli to dela jen kdyz je opily nebo po trose alkoholu a jinak ne? Neovlada koordinaci, neovlada sverace. Na lidi alkohol pusobi vselijak :nevim: Doktor by mu rekl, at nepije. Predpokladam, ze by k doktorovi sel, musi mu to byt samotnemu neprijemne. :think:

Příspěvek upraven 27.01.18 v 08:10

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 27.01.18 08:05

No tedy normální to určitě není. A jak se na to ráno tváří on? Ale mám pocit, že podobnou situaci už tu kdysi někdo psal…

1. Asi bych to zkusila pořešit i po zdravotní stránce.
2. Nepropustnou podložku bych nechávala pod prostěradlem permanentně (jeden čas jsme tak taky spávali, ale to jsem se bála, že se nám do postele v noci počurá nás tehdy dvouletý syn…)
3. V noci bych ho rozhodně nepřevlíkala, ať si to teda trochu užije, nejsi jeho matka.

Russet
Extra třída :D 12158 příspěvků 27.01.18 08:21

@Lenka_32SK
Chránič matrace bych mu na postel dala, kdyby se z opilosti počůral do postele, ani by mě nehlo mu to převlékat. Ráno bych maximálně dohlédla na to, aby správně zapnul pračku. Pokud to neumí. Nebo by fakt spal na karimatce :zed:

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 27.01.18 08:52

Ahoj já jsem si tohle kdysi zažila taky, akorát ten můj pil tedy mnohem častěji. Ze začátku jsem to brala, že se stalo, později se stalo však i několikrát, že pomočil i mě. Po několika letech upozorňování a snahy to nějak vyřešit, se mi již natolik zhnusil, že jsem ho nakonec opustila. U tohoto případu to nic nevyléčí, pouze to, že přestane pít :nevim:. Držím palce a jsi dobrá, že jsi s ním už 8 let, já to vydržela sotva 4 :mrgreen:.

Monalisasmile
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 27.01.18 08:55

Jo a podotýkám, že zdravotní problem to není :-). My u doktora byli, dělá to vyloženě ten alkohol, který neumí koordinovat.

Swift
Závislačka 4158 příspěvků 27.01.18 09:04

Těch setkání se asi nevzdá, takže prevence v podobě pleny pro dospělé, podložky, spaní na jiném místě, cévkování apod. tak aby jeho čištění hlavy nebylo dalším stresem pro tebe.

Swift
Závislačka 4158 příspěvků 27.01.18 09:06
Alyss1
Závislačka 2864 příspěvků 1 inzerát 27.01.18 09:10

Jako mimochodem, tohle je trochu extrem, nicmene kdybych mela partnera, ktery by se opakovane ozral a poblil celou postel, tak bych to take netolerovala. Nebo nevim, po jezeni palivych papricek pos.. hauc. Nebo tak. Alkohol nealkohol. Je dospelej tak at se tak chova. Svoboda jednoho konci tam kde zacina svoboda druheho. Kdy se ozere a pak celej den blike do zachodu ok. Ale aby blil do me postele?!?

Černá vdova
Extra třída :D 10026 příspěvků 27.01.18 09:39

Kdyby to udělal jednou, dostal by výstrahu. Podruhé by si sbalil kufry a šel. Zvlášť, když to ví, co má za problém. A jinak by mohl být zlatý. Neměla bych nervy na to žít ve strachu, kdy se ožere s dalšími následky. :,(

Černá vdova
Extra třída :D 10026 příspěvků 27.01.18 09:41
@Swift píše:
Těch setkání se asi nevzdá, takže prevence v podobě pleny pro dospělé, podložky, spaní na jiném místě, cévkování apod. tak aby jeho čištění hlavy nebylo dalším stresem pro tebe.

Na setkání může jit a pít nealko. :mrgreen:

Ms.Ragdoll
Závislačka 2669 příspěvků 27.01.18 09:50

Me na tom hlavne zarazi to, ze proste pije dal. Ok, chce se bavit, ale to jde i bez toho piva. Vubec ho netankuje, ze tim omezuje i ji, byt jen parkrat do roka…

Vi, ze ji to vadi, a presto do spolecne postele vleze znova, zase se tam vymoci a necha ji to uklizet… to bych proste nedala. Mohl by byt sebezlatejsi, ale takovej sobec (a cune), to by mi za to fakt nestal.
Tohle neni neco, co by nemohl nemohl ovlivnit (neni to nemoci, starim), on radeji, nez by si ten alkohol odpustil, tak se klidne pomoci do spolecne postele zas a znovu, to je fakt vrchol. A to muze byt zakadatelka rada, ze se i nepos…Divnej bo­rec.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >