Dilema - brzy rodím a je problém s tchýní a exkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 14:18
Dilema - brzy rodím a je problém s tchýní a exkou

Ahoj holky, řeším teď takové dvě dilema. tím prvním je, že jsem měla objednané a zarezervované věci pro dcerku, která se má za pár dní narodit. manželova matka měla manželovi vrátit půjčené peníze a moc dobře věděla, že to jsou peníze na věci pro dcerku a že je mám na ty věci. jenomže přišel den splátky a jak si manžel pro ně šel tak mu je prostě odmítla dát. tak jsem jí potom slušně napsala sms, že ty penízky ale potřebuju, že jsou na ty věci pro malou a že to věděla a slíbila, že je určitě vrátí a že teď prostě nemám takovou hotovost, abych to mohla normálně všechno zaplatit, tak mi odepsala, ať jí neotravuju s věcma, které jí nezajímají a že s náma skončila. pak mě a manžela začala pomlouvat před mou rodinou a začala mi veřejně psát na fb, že jsem trapná a takové věci a když se mě má rodina zastala tak jim začla vypisovat že co jsme to za fuj rodinu a tak a peníze dodneška nedala. naštěstí mi ty objednané věci půjčila moje rodina. uvažuju prostě o tom, že jakmile se malá narodí tak to tchyni ani nedám vědět a malou do ruky prostě taky nedostane. když ona se zachovala takhle, napsala, že jí nezajímáme a že s náma skončila, jen proto, že měla vrátit co slíbila a neudělala to tak o takového člověka prostě v životě nestojím. co si o tom myslíte? a další věcí je, že mám pár dní do porodu a manžel má z prvního manželství pětileťáka a má soudně daný styk a když byl v práci tak jsem ho přebírala já a celý den ho hlídala, ale teďka prostě už mám co dělat sama se sebou a necítím se dvakrát nejlíp, tak jsem exce napsala že tentokrát si ho nevezmu a příjde si pro něj manžel až další den (zrovna měl mít noční), že prostě už se necítím nejlíp a nebudu riskovat, že náhodou něco a pak bych neměla kluka kam dát a nechci ho tahat po špitálech nebo něco tak se urazila, že no proč bych se o něj měla starat když nejsem jeho matka a že když manžel není schopný styk dodržet v daném čase tak at si to řeší se sociálkou. jsem z toho docela vynervovaná, protože by taky mohla pochopit, že když mám pár dní do porodu tak nechci riskovat to, že se mi udělá zle nebo mě to chytne jak budu s klukem sama a to nevím kam bych ho dala, manžel do práce dojíždí do vedlejšího města, ale manžel říkal, že na tu sociálku to zajde pořešit. ale mám strach, aby kluka nenahukala proti mě, že ho nemám ráda když budu mít svoje dítě nebo tak, protože už párkrát když se jí nešlo na ruku přišel pěkně naočkovaný…nevím no..co si o tom myslíte vy? mám tchýni dceru ukázat nebo ne? a má smysl se nervovat s exkou když vím, že nic špatného nedělám? :nevim: :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
e-lili
Echt Kelišová 9318 příspěvků 06.10.14 14:22

A jak to vidi muz se svou matkou?
Stoji pri tobe nebo pri ni?

hlavne se nenrvuj a klid

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 06.10.14 14:23

Tchyni bych asi napsala pouze ze se mala narodila.tecka.at se pak snazi ona.to je xhovani toto.ach jo. drzim pesti. Ex at resi tvuj partner, ty mas snad jine starosti ne? Rychly porod preju

micta
Nadpozemská drbna 25015 příspěvků 06.10.14 14:23

Nenervuj se ani s jednou :kytka: nestojí za to ani jedna :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 14:26
@e-lili píše:
A jak to vidi muz se svou matkou?
Stoji pri tobe nebo pri ni?hlavne se nenrvuj a klid

manžel s tím stojí při mě a taky řekl, že jí do,,ruky,, za tohle nedostane.

jenika1
Závislačka 3032 příspěvků 06.10.14 14:26

Nejsem schopna vůbec pochopi, že se tak může chovat matka tvého muže, jaké vztahy v rodině vůbec můžou být. No, asi bych se na tchýni vykašlala. Co se týče ex, tak bych řekla, že má asi pravdu. Dítě chodí za otcem, tak ať si to spolu vyříkají, kdy může on a kdy ne. Vím, že jsi to myslela dobře, ale je to věc tvého muže. Jsou někteří, kteří se dokážou domluvit, ale pokud je to s ex takhle, tak bych veškeré domluvy nechala na něm.

neme55
Kecalka 199 příspěvků 06.10.14 14:28
:zed:

Příspěvek upraven 06.10.14 v 14:29

KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 06.10.14 14:28

Jezisi, to jsou hrozne starosti takhle pred porodem :? Na tchyni bych se uplne vykvakla, maximalne poslete sms s oznamenim o narozeni, ale vubec bych tchyni nechtela videt, natoz ji pak davat dite…S ex at to resi manzel, proc by ses v tomhle stavu mela jeste vice stresovat. Tecka. Preji pohodovy porod a zdrave mimi :andel:

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 06.10.14 14:31

Klid, jediné co mohu poradit, je být v klidu. Takové věci teď vůbec neřeš. K tvojí tchýni, je jen na tobě a manželovi, jestli ukážete nebo ne. O tom, že se narodila asi manžel svoj matku informavat bude, ale jestli ty ji dovolíš ať se stýká, vidí s tvou dcerou je jen na tobě a veř, že po porodu budeš potřebovat klid a né se ještě nervovat s tchýní. Možná se tu najdou i takové, co budou tvrdit, že ona má právo atd., to jsou jen keci, nemá žádné právo, tak se tím netrap. A s bejvalkou si udělala správně, jestli to manžel vyřeší ať už přímo s ní nebo přes sociálku. Nech to na něm. Klučinovi pak můžeš říct, že ho máš moc ráda ať už jeho máma říká cokoliv. Říct mu, že jeho maminka neví, že ho máš moc ráda a proto říká věci, které nejsou pravda. Sbírej síly na porod :srdce: :dance:

hiuhi
Stálice 74 příspěvků 06.10.14 14:32

Ahoj, tak Ex bych neřešila. Když už má v plánu jít na sociálku s tím, že si manžel nebere kluka ve stanovený čas, ať si jde… Manžel je bohužel v práci na noční a tím pádem nemůže ten den malého hlídat… Toho bych se moc nebála…

Horší to bude s tchýní. Jako, dala bych jí na vědomí, že se malá narodila - přece jen je to dcera jejího syna. Mohla by být o to víc proti vám nasazená. Když by ji chtěla pochovat (třeba by za tebou přišla do porodnice se podívat) tak bych jí nějak vysvětlila „Chovat by se Ti/Vám chtělo, ale vracet peníze, které byly pro NI zapotřebí to ne?“ Nebo tak nějak prostě jí to vyčíst… Případně, pokud to byl opravdu větší obnos, tak se domluvit s manželem, aby se na ní udělalo „Bu bu bu“ případným soudem. (a když by náhodou se zabejčila, že nemáte smlouvu a nic na ní nemáte, tak jí vklidu můžete říct, že už platí i ústní dohoda, kterou soudy řeší) - ale to je asi to nejkrajnější řešení, jak z ní dostat peníze…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 14:33

Díky, doufám že pohodový a rychlý bude :kytka: no tchýni ani nemám v plánu oznamovat, že je malá na světě, nechci aby za mnou chodila do porodnice, protože tam by se do ní asi pustila i moje rodina, mají na ni za to hroznou pifku a prostě vůbec nechci, aby se mi po tomhle k dcerce přibližovala a co se exty týká..když jsem vycházela ve všem vztříc bylo dobře, jednou jsem prostě řekla ne a je zle…ale manžel je v tomhle chápavej a sám mi řekl, že už by mě s malým samotnou nenechal a že si to pořeší přes sociálku

e-lili
Echt Kelišová 9318 příspěvků 06.10.14 14:34
@Anonymní píše:
manžel s tím stojí při mě a taky řekl, že jí do,,ruky,, za tohle nedostane.

To ber jako pozitivum a stujte pri sobe.
Ja tchyni maleho nedavam a nebudu ani dvojcata. Knam nejezdi. my knim vyjimecne, spis kvuli babicce a rodinnym vztahum. Ona zajem nema a muz stoji zamnou takze je klid.

Vaz si.sve rodiny co stoji pri tobe
Tchyni neres

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 14:39
@hiuhi píše:
Ahoj, tak Ex bych neřešila. Když už má v plánu jít na sociálku s tím, že si manžel nebere kluka ve stanovený čas, ať si jde… Manžel je bohužel v práci na noční a tím pádem nemůže ten den malého hlídat… Toho bych se moc nebála…Horší to bude s tchýní. Jako, dala bych jí na vědomí, že se malá narodila - přece jen je to dcera jejího syna. Mohla by být o to víc proti vám nasazená. Když by ji chtěla pochovat (třeba by za tebou přišla do porodnice se podívat) tak bych jí nějak vysvětlila „Chovat by se Ti/Vám chtělo, ale vracet peníze, které byly pro NI zapotřebí to ne?“ Nebo tak nějak prostě jí to vyčíst… Případně, pokud to byl opravdu větší obnos, tak se domluvit s manželem, aby se na ní udělalo „Bu bu bu“ případným soudem. (a když by náhodou se zabejčila, že nemáte smlouvu a nic na ní nemáte, tak jí vklidu můžete říct, že už platí i ústní dohoda, kterou soudy řeší) - ale to je asi to nejkrajnější řešení, jak z ní dostat peníze…

no nevím jestli jí to manžel vědět dá nebo ne, ale ona se to dozví během chvíle. nežijeme zase v mega velkém městě a navíc skoro celá moje rodina je na facebooku, takže se určitě budou chlubit přírustkem do rodiny, takže toho že by to během dvou dnů nevěděla se nebojím. a manžel to podepsané má a uvažuje, že to bude nějak řešit, ale až po porodu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 14:42
@e-lili píše:
To ber jako pozitivum a stujte pri sobe.
Ja tchyni maleho nedavam a nebudu ani dvojcata. Knam nejezdi. my knim vyjimecne, spis kvuli babicce a rodinnym vztahum. Ona zajem nema a muz stoji zamnou takze je klid.Vaz si.sve rodiny co stoji pri tobe
Tchyni neres

máš pravdu :kytka:

dlouha
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 06.10.14 14:47

Tak první věc, po přízni řízni…
K druhé věci, hrozně moc tě chápu :D Opravdu, ale nic s tím nenaděláš, tohle je na manželovi. Taky jsem řešila tuto situaci…nakonec to dopadlo tak, že jsem lítala hned po návratu z porodnice mezi třemi dětmi, z toho dvě dvouletý a malý miminko :mrgreen:, nemá smysl se nervovat, fakt ne

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >