Dilema - další dítě? Hledání práce? Stavění domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 08:04
Dilema - další dítě? Hledání práce? Stavění domu

Mám 29 let a 22 měsíční dítě, bydlíme v bytě 2+1, který patří mím rodičům a proto hradíme jen energie, žádné dluhy nemáme. Bydlíme na malím městě a přitel má stabylne okolo 25 až 30 za měsíc a má smlouvu na dobu neurčitou.
Co se týče mě otěhotněla jsem bez smlouvy na dobu neurčitou a prac poměr mi skončil v době rodičáku (byla jsem tam za jinou rodičovskou dovolenou). Trápilo mě, že nemám po rodičovské kam se vrátit ale nic méně koukám kolem sebe a dost maminek to tak má a plánují i třetí dítě, ale už mají postaveno a pslácejí jen hypotéki. Já vždy chtěla jen jedno dítě, ale jak se mi blíží 30-cítka začínám mít takové pocity, že bych prece jen jedno dítě ještě chtěla. Do toho bych ale ráda už bydlela i ve svém. Chtěli sme si s manželem vzít hypotéku 2 miliony a postavit 3+1 domek na klíč. Celkově máme naspořeno a našetřeno okolo 700 000,– a já ted nevím, co by bylo dobré dělat.
Domek chco kazdopadne taky, aby moje idte uz mohlo behat po vlastni zahrade. Hledat praci az mala bude mít apson dva a pul a nebo se v te odbe, to bude srpen snazit o druhe (to sme s manzelem planovali) nebo postavit splacet a dalsi dite nechat ve hvezdach az mi bude pres 30 a treba se podari dostat praci se smlouvou na dobu neurcitou?
Jak by ste se rozhodli vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 15.12.16 08:31

S hypotékou budete kromě energií hradit ještě i hypotéku, opravy, víš, kolik je s domem výdajů? :roll:

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 15.12.16 08:43
@Zabatko píše:
S hypotékou budete kromě energií hradit ještě i hypotéku, opravy, víš, kolik je s domem výdajů? :roll:

Píše, že žádné dluhy nemají.

Tichošlápek
Extra třída :D 10475 příspěvků 15.12.16 08:48

No a seženete za ty peníze slušný pozemek a domek na klíč? Je třeba počítat s tím, ze hypotéka nebude 100%, budete potřebovat hotovost také na dalsi výdaje se stavbou - a ze jich je, teď stavíme a je to mazec - pokud toto zvládnete, tak bych stavěla. A přitom se klidně i snažila o dítě, muze to trvat. Ale životní úroveň vám půjde dolu - teď platíte jen energie, ale dům sežere o dost více

Elishka1
Závislačka 2738 příspěvků 15.12.16 08:49

Já bych se rozhlížela po pozemku, ono to nějak dopadne

radkka
Generální žvanilka 20647 příspěvků 15.12.16 08:52

Nedá se to číst, tak se omlouvám, jestli jsem to přehlédla, ale nevidím, jaké máte celkové příjmy a výdaje, to je dost podstatné. Navíc si uvědom, že budeš platit jak náklady na stávající byt, tak hypotéku na stavbu. Já bych se v první řadě zaměřila na to, abych se naučila česky do té doby, než mi půjde dítě na Základní školu, abych mohla něco učit já jeho, ne on mě.

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 15.12.16 08:57
@KatkaX píše:
Píše, že žádné dluhy nemají.

Jojo, dluhy nemají, ale platí jen náklady na bydlení, protože bydlí u rodičů. Ušetřili 700 000, které pravděpodobně vrazí do pozemku a stavby + 2 mega hypotéka. Prostě si myslím, že si dost dobře nedokážou spočítat, jak podstatně jim porostou náklady. To je zase další diskuse o tom, jak si někdo s příjmy plus mínus 35 000 bere hypo na několik milionů, protože mu děti musí běhat po zahradě.

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 15.12.16 09:05
@Zabatko píše:
Jojo, dluhy nemají, ale platí jen náklady na bydlení, protože bydlí u rodičů. Ušetřili 700 000, které pravděpodobně vrazí do pozemku a stavby + 2 mega hypotéka. Prostě si myslím, že si dost dobře nedokážou spočítat, jak podstatně jim porostou náklady. To je zase další diskuse o tom, jak si někdo s příjmy plus mínus 35 000 bere hypo na několik milionů, protože mu děti musí běhat po zahradě.

Souhlasím, tohle já nehodnotím, to si musí stejně spočítat sami, jen že jsi psala o dvou hypotékách. V tomhle mají situaci přece jenom lepší.
Na druhou stranu (nechci být zlá) - zakladatelka asi nebude mít nějakou super hodnocenou vedoucí pozici, takže je dost pravděpodobné, že rodičovský příspěvek nebude o moc menší než plat, který pak v práci dostane.

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 15.12.16 09:06
@KatkaX píše:
Souhlasím, tohle já nehodnotím, to si musí stejně spočítat sami, jen že jsi psala o dvou hypotékách. V tomhle mají situaci přece jenom lepší.
Na druhou stranu (nechci být zlá) - zakladatelka asi nebude mít nějakou super hodnocenou vedoucí pozici, takže je dost pravděpodobné, že rodičovský příspěvek nebude o moc menší než plat, který pak v práci dostane.

Nepsala jsem o dvou hypotékách, to je nevýhoda psaného textu. :lol: Ale jinak souhlas, číst se to nedalo, jestli jsi narážela na toto. :P

radkka
Generální žvanilka 20647 příspěvků 15.12.16 09:12
@KatkaX píše:

Podle čeho tak soudíš? :mrgreen:

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 15.12.16 09:14
@Zabatko píše:
Nepsala jsem o dvou hypotékách, to je nevýhoda psaného textu. :lol: Ale jinak souhlas, číst se to nedalo, jestli jsi narážela na toto. :P

Aha, no když to teď čtu, tak je to opravdu takové zavádějící, každopádně jsem to teda špatně pochopila :kytka:

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 15.12.16 09:15
@radkka píše: **Podle čeho tak soudíš? :mrgreen:

Hele, nebudeme před Vánoci zlé, jo?! :P :kytka:

radkka
Generální žvanilka 20647 příspěvků 15.12.16 09:18
@KatkaX píše:

Já to zle nemyslím, naopak :nevim: Už jsem si všimla, že jsem asi z jiné sféry žití, ale já byla vždy ráda, když mě někdo upozornil na jakoukoli chybu, z které jsem se mohla poučit.

Zabatko
Závislačka 4270 příspěvků 15.12.16 09:24
@KatkaX píše:
:lol: Zlé nejsme, spíš jsme moc hodné, že se zakladatelku snažíme odradit od případného mega průšvihu. Prostě milionové hypotéky nejsou pro lidi s příjmy kolem 30 000.

KatkaX
Závislačka 3174 příspěvků 15.12.16 09:36
@radkka píše:
Já to zle nemyslím, naopak :nevim: Už jsem si všimla, že jsem asi z jiné sféry žití, ale já byla vždy ráda, když mě někdo upozornil na jakoukoli chybu, z které jsem se mohla poučit.

Já si myslím, že jedna věc je náhodná chyba, kdy má člověk třeba i něco špatně zafixovaného a druhá věc je prostě evidentně velký pytel všemožných chyb. To už by chtělo hodně uvědomělosti, aby si člověk ve třiceti sedl a začal řešit to, co mu doteď asi až tak nevadilo. Ale teda klobouk dolů před tím, kdo by se do toho pustil!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >