Dilema: druhé dítě ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 10:55
Dilema: druhe dite ano nebo ne?

Neco o nasi rodine, ja temer 38, manzel 39, dite 6 let. Prvni tehotenstvi ZT, druhe problematicke, prvni temer 4 mesice silne krvaceni, celou dobu riziko potratu/predcasneho porodu, spatne hodnoty krve z testu, od 20tt do 24tt jsme cekali kvuli srdicku ditete, zda bude doporuceno ukonceni tehotenstvi, do 32tt vysoke riziko umrti plodu. Cele tehotenstvi extremne stresujici, skoncilo predcasnym odtokem p. v. ve 35tt a akutni sekci. Mam vadu delohy, neni schopna kontrakci.

Po tomto tehotenstvi jsem rok trpela poporodnim traumatem a depresi, k diteti jsem mela v dusi odstup, ac bylo opecovavane a milovane. Po tom roce se to zlomilo, spravne pocity a emoce nastoupily a dite je muj milacek a mazel neskutecny. Dalsi dite jsem absolutne nechtela, male deti mi nic nerikaly.

Posledni dobou na mne tlaci manzel I dite, ktere je nestastne a po sourozenci prahne. Ja jsem na vazkach, dalsi dite jsem razantne nechtela, ale hloda ve mne, jestli nebudu jednou litovat a cas bezi…

Mam hlidaci babicky, mam zapojujiciho se manzela, financne si vyskakovat neuzeme extremne, ale platy mame nadprumerne oba. Muj plat by chybel, ale neschopenka, materska by byly relativne vysoke, rodicak by musel byt zkraceny, tak, jako u prvniho ditete. Mame asi podminky na to, to dite mit.

Mam ale take slusne placenou praci a prace me bavi, je extremne narocna na psychiku a jsem neustale ve stresu. Mam extremni strach z eventualniho dalsiho problematickeho tehotenstvi a deprese. Mam strach z vyssiho rizika vad kvuli memu veku. A priznavam, ze jsem si zvykla na to, ze dite je odrostle, sobestacne, zdrave a inteligentni, da se s nim cestovat dle libosti a nechybi nam penize.

Ale soucasne to hloda, ze si to mozna budu jednou vycitat.

A potrebovala jsem se vykecat, kdo to docetl az sem, dekuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 10.03.19 11:03

Nedivím se, že jste na važkách, po tom, co jste zažila.. Sama nevím, jak bych se v této situaci zachovala já. Držím palce, ať je vaše rozhodnutí správné a přeji hodně štěstí :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 14544 příspěvků 10.03.19 11:07

šla bych do toho víš co se může stát, podporu rodiny máš, zkusila bych to dala bych tomu dva roky a nechala to na přírodě

Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 10.03.19 11:12

Zkusila bych to, to že první těhotenství bylo problémové, nemusí nic znamenat a druhé miminko můžeš donosit bez větších problémů. Ale důležité je, jestli chceš. Ty sama, kvůli sobě. Zkus se odprostit od přání manžela a dítěte, chceš to ty sama,nebo se bojíš, že budeš litovat jen kvůli nim? A z císaře si vůbec těžkou hlavu nedělej,já osobně musím už podruhé rodit císařem ze zdravotních důvodů a je mi to jedno. Hlavně, že miminko bude a zdravé a máma naživu :srdce:

Jana525
Kelišová 5401 příspěvků 10.03.19 11:27

Nenech se nikam natlacit proboha ! Z tveho prispevku citim, ze by jsi to udelala hlavne kvuli ostatnim a to proste nedelej.
Uprimne me prekvapuje, ze potom co sis vse uzila, te manzel vubec tlaci do dalsiho ditete, misto toho, aby mel radost, ze jste ted vsichni spokojeni.

Immei
Stálice 64 příspěvků 10.03.19 11:30

Ahoj. Jestli chceš miminko, začínáš toužit po drobečkovi v náručí, můžeš se do toho pustit. Nemusí se zadařit, ale to už znáš. Jsi velká bojovnice, svůj předchozí boj jsi perfektně zvládla. Ale… Jestli se ti moc nechce, nenuť se do těhotenství kvůli druhým. Rozdíl mezi sourozenci šest let už nezabrání tomu, aby oba byli vychovávání jako jedináčci, tak se to učí v psychologii. Vyšší riziko vad závratně vzrůstá každým rokem navíc. :( Tělo je víc unavené. Jiní říkají, že naopak omládnou, a opravdu vypadají mladší a víc fit. :) 8) Ale znovu budeš chodit s kočárkem, zažívat mateřské starosti a radosti. Až ti bude padesát, malému by bylo 11, v šedesáti by šel na výšku. Všechno se dá zvládnout, ale člověk musí počítat se starostmi, které by už neměl. Sedni si v klidu s tužkou a papírem. Napiš si pro a proti. Pak uvidíš sama. Pokud bys cítila lítost z toho, že si na dítě netroufneš, je to další bod pro, protože to znamená, že si ho opravdu přeješ. A člověk by měl jít za svými sny. :mavam:

Vlastina18
Povídálka 41 příspěvků 10.03.19 11:34

Asi bych do toho nešla, i když druhé těhotenství může být pravý opak. Měla bych strach, že bych x měsíců prolezela po nemocnicích, byla v nervech.. ale může to být jinak :P asi bych se naplno věnovala prvnímu dítěti, když sama jsi na vážkách, nenechala bych se do ničeho nutit :*

teerax
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 10.03.19 11:34

já nevím, tak to nech na přírodě, jak to dopadne. I když mi přijde, že tě to toho spíš tlačí ostatní a že ty po dítěti ani neprahneš, spíš ho chceš jen z důvodu co by kdyby..já bych asi v tomhle případě už nechtěla.
Nevidim na tom nic hrozného mít jedináčka, jste teď spokojení, dítě máte, a zdravé, a už i trochu větší, že můžete dělat spoustu věcí :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 11:53

Ja bych do toho nesla. Do tehotenstvi bylo strasne rizikove uz pred 6-7 lety, natoz ve 38. Ze chce syn sourozence je pekne, ale rozdil 7 let by byl stejne uz moc velky, predpokladam, ze chce partaka na hrani a ne mimino. Tim bych se neridila. Po precteni bych ja do toho nesla.

blumen
Hvězda diskuse 48260 příspěvků 10.03.19 11:53
@Anonymní píše:
Ja bych do toho nesla. To tehotenstvi bylo strasne rizikove uz pred 6-7 lety, natoz ve 38. Ze chce syn sourozence je pekne, ale rozdil 7 let by byl stejne uz moc velky, predpokladam, ze chce partaka na hrani a ne mimino. Tim bych se neridila. Po precteni bych ja do toho nesla.

Edit omyl anonym

karkarka
Závislačka 3472 příspěvků 10.03.19 11:55

Nenech se natlacit okolim do neceho,co ocividne sama nechces.dalsi těhotenství muze byt bezproblemove,a nebo naopak,muze byt mininko postizene.

divine woman
Extra třída :D 10964 příspěvků 10.03.19 11:57

Rozhodni se podle toho, co cítíš. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.19 12:05

Priznavam, ze impuls k premysleni mi dali syn a manzel, ale nezamyslim se nad tim realne jen kvuli nim. Pravdou vsak je, ze kdyby s tim nezacali oni, samotnou me to napadlo jen velmi zridka a nela jsem nalajnovane v hlave dovolene, zmeny na dome, zmenu prace, vse, jen ne dite. Mozna ve mne tu touhu probudili tim, ze me donutili o tom premyslet. Ja sama jsem si tema druheho ditete v hlave naprosto vymazala.

Nerikam, ze se mi myslenka dalsiho ditete prici. Kdyz o tom premyslim, vymenila bych ho za dovolene, praci a ten klid. Ten vazny strasak v me hlave je zazit stejnou hruzu jako pred tim a mit opravdu postizene nemocne dite. Kdyz doted jsem bouchala sampus, ze je me dite zdrave (tuky tyky tuk) a ma se srdickem pozitivni progres a jsme mene sledovani (byt to pry muze udelat zvrat I v dospelosti, ale ta pravdepodobnost se snizuje cim dal vic.)

blumen
Hvězda diskuse 48260 příspěvků 10.03.19 13:21
@Anonymní píše:
Priznavam, ze impuls k premysleni mi dali syn a manzel, ale nezamyslim se nad tim realne jen kvuli nim. Pravdou vsak je, ze kdyby s tim nezacali oni, samotnou me to napadlo jen velmi zridka a nela jsem nalajnovane v hlave dovolene, zmeny na dome, zmenu prace, vse, jen ne dite. Mozna ve mne tu touhu probudili tim, ze me donutili o tom premyslet. Ja sama jsem si tema druheho ditete v hlave naprosto vymazala.Nerikam, ze se mi myslenka dalsiho ditete prici. Kdyz o tom premyslim, vymenila bych ho za dovolene, praci a ten klid. Ten vazny strasak v me hlave je zazit stejnou hruzu jako pred tim a mit opravdu postizene nemocne dite. Kdyz doted jsem bouchala sampus, ze je me dite zdrave (tuky tyky tuk) a ma se srdickem pozitivni progres a jsme mene sledovani (byt to pry muze udelat zvrat I v dospelosti, ale ta pravdepodobnost se snizuje cim dal vic.)

Ale jistotu, ze se to nebude opalovat nemas. Spise bych rekla, ze je vetsi sance ve vyssim veku. Tak bych pocitala spise s horsi moznosti a rozhodovala se podle toho. A nezoru lekaru.

mrav
Nadpozemská drbna 26373 příspěvků 10.03.19 14:44
@Anonymní píše:
Priznavam, ze impuls k premysleni mi dali syn a manzel, ale nezamyslim se nad tim realne jen kvuli nim. Pravdou vsak je, ze kdyby s tim nezacali oni, samotnou me to napadlo jen velmi zridka a nela jsem nalajnovane v hlave dovolene, zmeny na dome, zmenu prace, vse, jen ne dite. Mozna ve mne tu touhu probudili tim, ze me donutili o tom premyslet. Ja sama jsem si tema druheho ditete v hlave naprosto vymazala.Nerikam, ze se mi myslenka dalsiho ditete prici. Kdyz o tom premyslim, vymenila bych ho za dovolene, praci a ten klid. Ten vazny strasak v me hlave je zazit stejnou hruzu jako pred tim a mit opravdu postizene nemocne dite. Kdyz doted jsem bouchala sampus, ze je me dite zdrave (tuky tyky tuk) a ma se srdickem pozitivni progres a jsme mene sledovani (byt to pry muze udelat zvrat I v dospelosti, ale ta pravdepodobnost se snizuje cim dal vic.)

Ahoj. Napiš si klady i zápory tohoto dilema a podle toho se rozhodni. I bez sourozence bude mít tvůj syn plnohodnotný život - obzvlášť, pokud si najde dobrého kamaráda. A taky si myslím , že by ti gynekolog mohl dobře poradit. Každý je samozřejmě pro větší rodinu - ale ne každému je to dopřáno. Já sám mám taky dceru jedináčka a kdyby děti bydlely blízko sebe, mohly by se naše rodiny navštěvovat. :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama