Reklama

Dilema: dům na vesnici nebo byt ve městě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:34
Dilema dum na vesnici nebo byt ve meste?

Cekame prvniho potomka a zijeme spolu v malem mestskem byte. Ted se rozhodujeme, co dal. Zda postavit dum, ktery by stal na vesnici 8 km od mesta a nebo poridit velky byt ve meste. Nejprve jsme se nadchli pro dum. Hlavne z duvodu, ze je tam velika zahrada, kde by se muz i dite vyradili. Predstava grilovani s prateli, koupani v bazenu… to by bylo hrozne fajn. Ale byla by s takovym domem prace a nevim, jestli by nas to bavilo nebo pozdeji spise obtezovalo. Ted se muz rozmyslel, ze byt by byl lepsi varianta. Bude se vracet pozde z prace a nebude mit cas stavet dum a energii na něm do noci delat. Budeme mit cas jezdit na vylety a venovat se jinym vecem nez hospodareni na dome. Z meho pohledu je s malym ditetem lepsi byt v byte, ale az nam dite odroste, bojim se, ze se budeme nudit. Nebudeme mit zadny spolecny projekt. Budeme my dva, v byte. Kde nebude zadna prace. Bojim se, ze se chlap zacne nudit. On porad potrebuje neco delat a prace kolem domu ho bavi, tak nevim, proc se ted priklonil k variante bytu. Financne by byt vysel draz jak dum a to me trochu irituje. A dalsi dite neplanujeme. Muz chce jen jedno. Takovy zivot by byl pohodlny. Nestrhali bychom se, ale bude treba taky nudny a smutny. Tak se ptam… Ma manzelstvi s jednim ditetem a v byte sanci?? Vy, co zijete v byte a rodina se sklada jen ze tri clenu, jste spokojene?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 11067 příspěvků 03.10.18 23:40
@Anonymní píše:
Cekame prvniho potomka a zijeme spolu v malem mestskem byte. Ted se rozhodujeme, co dal. Zda postavit dum, ktery by stal na vesnici 8 km od mesta a nebo poridit velky byt ve meste. Nejprve jsme se nadchli pro dum. Hlavne z duvodu, ze je tam velika zahrada, kde by se muz i dite vyradili. Predstava grilovani s prateli, koupani v bazenu… to by bylo hrozne fajn. Ale byla by s takovym domem prace a nevim, jestli by nas to bavilo nebo pozdeji spise obtezovalo. Ted se muz rozmyslel, ze byt by byl lepsi varianta. Bude se vracet pozde z prace a nebude mit cas stavet dum a energii na něm do noci delat. Budeme mit cas jezdit na vylety a venovat se jinym vecem nez hospodareni na dome. Z meho pohledu je s malym ditetem lepsi byt v byte, ale az nam dite odroste, bojim se, ze se budeme nudit. Nebudeme mit zadny spolecny projekt. Budeme my dva, v byte. Kde nebude zadna prace. Bojim se, ze se chlap zacne nudit. On porad potrebuje neco delat a prace kolem domu ho bavi, tak nevim, proc se ted priklonil k variante bytu. Financne by byt vysel draz jak dum a to me trochu irituje. A dalsi dite neplanujeme. Muz chce jen jedno. Takovy zivot by byl pohodlny. Nestrhali bychom se, ale bude treba taky nudny a smutny. Tak se ptam… Ma manzelstvi s jednim ditetem a v byte sanci?? Vy, co zijete v byte a rodina se sklada jen ze tri clenu, jste spokojene?

A co dům ve městě? Mně by stačil byt s terasou. Máme teda velký balon, ale terasa by byla lepší. Žiju v paneláku odmala. Máme jedno dítě a spokojená jsem. Nenudíme se. Ale mít domácúho kutila, co sní o vlastním domě, tak bych volila dům. Ale ve městě.

veria
Generální žvanilka 23417 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 23:45

No pozemek ve městě … to muže stát víc než ten dům. :think:

Nikdo nevidíme do budoucna a nikdy nevíš co život přinese. Muže vás rozklizit stavba baráku stejně tak jako nuda v bytě. Všechno má své pro a proti. Já osobně bych nesla do stavby baráku svépomocí, to bývá zabiják vztahu. To radši byt ve městě a však tam nemusíte byt na pořad, až dítě odroste, můžete si na důchod pořídit domeček na vsi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:47

@Russet
To by byla nejlepsi varianta :D To bych si moc prala, ale na vesnici mame pozemek. A u nas ve meste se pohybuji pozemky kolem dvou milionu a byt z katalogu, ktery jsme chteli stavet by vysel na tri. A to dohromady s pozemkem ve meste je moc drahe..... prave s muzem porad resim, ze prece chtel dum, ze se v byte bude nudit, ale tvrdi mi, ze ne. No, neni to lehke rozhodovani :D

Ijen
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 03.10.18 23:50

Idealni by byl dum ve meste. Nemam rada dojizdeni, netaxikarim detem, vsude si dojdou pesky nebo dojedou MHD, bydlime v centru. Do prace to mam 10 min pesky. Ted je to super. Ale jakmile zacnou vedra, ktera jsou kazdorocne delsi, tak mam okamzite chut se prestehovat na samotu u lesa. Zatim to resime chatou 6 km od bytu. Idealni to neni, ale na vesnici bych nesla. To spis mit prachy, koupim dum ve meste.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:51

@veria
Ano, je pravda, ze nemusime zustat v byte cely zivot. Treba bychom pak byt prodali a poridili baracek, az nam decko odroste. To doma navrhnu :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 23:56

@Ijen
Chata je super varianta. To by bylo fajn. Ale to jsou dalsi penize. Mozna casem by to slo :oops:

Mari.G
Závislačka 4511 příspěvků 04.10.18 00:00

Já jsem jedináček z bytu a vliv bytu na manželství jsem u našich nezaznamenala. Já kdybych měla možnost 8 km od bydliště stavět, jdeme do toho. Ale manžel je fakt extra kutil, šikovnějšího chlapa v okolí neznám. A já se rejpu v kytkách, balkón nám každoročně praská pod náporem truhlíků :lol: :lol: :lol: . Hodně mi dům chybí kvůli synově problematickému spaní. Když usne v kočárku, musím zůstat venku, než se vzbudí (někdy 3 hodiny), nemůžu jít do domu, nechat ho na zahradě a jít něco dělat. To stejné, když přijedeme autem. Tak vše podřizuju spánku a tohle by moc pomohlo. Jinak obojí prarodiče mají chatu, tak jezdíme tam, jsme jinak hodně venku. Ale u nás by dostupný dům znamenal jít minimálně 30 km od Brna, dojíždění na prd, pořád to tou stojí atd. Takže pro nás by to bylo o tom jít úplně pryč od práce, rodiny, kamarádů…

Mari.G
Závislačka 4511 příspěvků 04.10.18 00:02
@Ijen píše:
Idealni by byl dum ve meste. Nemam rada dojizdeni, netaxikarim detem, vsude si dojdou pesky nebo dojedou MHD, bydlime v centru. Do prace to mam 10 min pesky. Ted je to super. Ale jakmile zacnou vedra, ktera jsou kazdorocne delsi, tak mam okamzite chut se prestehovat na samotu u lesa. Zatim to resime chatou 6 km od bytu. Idealni to neni, ale na vesnici bych nesla. To spis mit prachy, koupim dum ve meste.

Taky záleží, kde paní bydlí. Třeba u nás řadovky ve městě začínají kolem 7 milionů…Samos­tatně stojící barák koupit za 10 000 000 Kč, je docela umění…

Nimie
Nadpozemská drbna 26001 příspěvků 04.10.18 00:05

Mě trochu připadá, žes probrala co by chtěl každý z členů kromě tebe. Navíc nuda v bytě… on to každý má různě, tohle nejde paušalizovat. Jeden se bude v bytě skutečně nudit, druhý bude věčně v tahu někde ve městě a naopak by se nudil na baráku. Já bych šla do toho baráku, tím spíš když už tam máte pozemek, ale já bych tam šla mimo jiné protože oba chceme, pokud se ti nechce, nebaví tě to, tak to není úplně dobrá rada :)

Na druhou stranu z hlediska údržby se dneska dá postavit docela máloúdržbový domek, takže v tom bych až takový problém neviděla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 00:18

Protoze mi zalezi na tom, aby byli spokojeni ti kolem me :D Ja se nejak prizpusobim. Prave je mi ale lito, nepostavit dum, kdyz je k dispozici pozemek. To by si asi kazdy tukal na celo, ze jsme blazni, ze chceme radeji byt. A treba by me casem i ty zahonky zacly bavit :D Zitra to doma znovu proberem a taky priznam svoje obavy a uvidime...... Dekuju za Vase nazory :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 00:37

My jsme 3 - my dva a desetileta dcera. Take jsme koketovali s myslenkou mit dum, ale i kdyz bychom si ho mohli krasne dovolit, radeji jsme zustali v byte. Nemame zadne dluhy a netizi nas splatky hypoteky kvuli stavbe domu. Pronajali jsme si chatu se zahradou, uz nas ale po peti letech pomalu prestava bavit. Tak ji zase vratime :-) jezdime na hory, k mori, letos jsme byli i tyden v Londyne, na Velikonoce jedeme do New Yorku… Nebojim se, ze bychom se bez domu nudili. Je pravda, ze spolecny projekt je dulezity, taky to tak vnimam. Mame ted projekt dcera a zacina cestovani po svete, ono se zase neco spolecneho s manzelem najde.

Anny A
Stálice 61 příspěvků 04.10.18 01:06

A na co jste zvykly vy dva? Myslim z detstvi… ja jsem zvykla na dum… v bytě jsem byla rok a pro me des ja potřebuju zahradu. Pritel zase je z bytu ale ted mame dum a rika ze je to 1000000× lepsi. Neni nad ten čerstvý zdravy vzduch soukromi spousta mista… jo mozna se člověk vic nadre ale když ma moznost domu nad bytem tak bych nepremyslela ani vterinu… ale to je moje zkusenost :nevim:

miasek
Kecalka 176 příspěvků 04.10.18 05:05

Zalezi, jak dlouho by jste staveli dum? Taky je mozne si zvolit dum a ten vam muzou postavit na vasem pozemku. Taky kdo vam bude pomahat se stavbou. Osobne jsem vyrostla na baraku, tez zijeme v byte, ale je to jen zastavka. Proste nedokazu si predtsavit zit porad v byte, zvlast s detma, kdy na zahrade porad behaji, skacou na trampoline, jezdi na kole a v byte sedi na zadku, protoze vsechno sousedi slysi, takze jedine jit nekde do parku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 05:20

Podle toho, co pises jste spis adepti na dum :) Ale jen bych k tomu chtela podotknout, ze zacit stavet svepomoci v dobe, kdy cekate dite, je dost osemetny. Jak manzel spravne poznamenal, byl by celej den v praci a pak na stavbe. no a jak to zpravidla dopada, si muzes precist v ostatnich diskuzich. Zena doma frustrovana, ze ma celej den na krku mimino a ten jeji je neustale v praci a po vecerech a o vikendech maka na baraku, tim padem nema absolutne cas ani na dite, ani se podilet na behu domacnosti. Odcizi se, hadaji se, pak si vylejvaj srdce na emiminu. Takze pokud stavet, tak to dobre naplanovat a nejlip delegovat na firmu (i tak bude neustale treba dohlizet, jestli stavba probiha spravne).

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >