Dilema, jet nebo nejet s kamarádkou

Anonymní
31.8.21 10:17

Dilema, jet nebo nejet s kamarádkou

Ahojte maminky, prosím, omluvte anonymitu. Je to takové osobní a samotné mi je trapně, že tady píšu anonymně a ještě o kamarádce. Jsem ale z toho smutná a nevím jak to řešit.
Mám kamarádku, naše dcery se znají od školky. My se kamarádíme asi 3 roky.
Teď v době kovidu jsme se vídaly více, protože holky byly doma kvůli zavřeným školám. Vždy po obědě jsme šly ven. Kamarádka je ale taková, že má vše nalajnované, ve 13 ven, ale nejpozději v 15:30 musí být doma. O víkendu také. Když nemůžeme my takto brzy, tak jde s jinou kamarádkou.
Včera jsme byly domluvené na ven, ale já jsem v práci, ona dělá z domu. Mohla jsem až 14:30, nejprve jí to nevadilo, ale pak že nebude na nás čekat, že raději půjde s tou jinou kamarádkou. Mou dceru to hrozně mrzelo a i to obrečela, kamarádce jsem to říkala, ale byla neoblomná. Udělala to už mockrát.
Vloni na podzim jsme s nimi na víkend na wellnes, myslela jsem, že večer posedíme, ale kamarádka mi až tam řekla, že jdou v 20 hodin spát. Letos chce jet znova, ale já už jsem z toho docela otrávená.
O prázdninách jsme se neviděly ani jednou. Neudělala si ani jeden den čas, moje dcera byla na táboře, takže jsem měla týden volno…kamarádka mohla nechat malou s tatínkem a jít na kafe, ale ne - že prý malá bez ní neudělá ani krok…
Co byste dělali na mém místě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4430
31.8.21 10:20

Na na wellnes bych určitě nejela… leda by jela ještě nějaká třetí, se kterou by byla zábava.
jinak bych se s ní vídala občas kvůli holkám, které se očividně mají rády. Víc nic. Tohle by mi nevyhovovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
31.8.21 10:24

Na wellness bych nejela a pro její režim mám pochopení. Sama mám raději věci naplánované a časově ohraničené, i když občas udělat něco bez časového omezení je taky super.

Pokud máš pocit, že se jí musíš pořád přizpůsobovat a nevyhovuje Ti to, tak to nedělej a najdi si jinou kamarádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11452
31.8.21 10:25

Já bych s ní nejela ani se s ní nějak extra nestykala. Nalajnovanej život nesnáším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78764
31.8.21 10:28
@JancaS84 píše:
Já bych s ní nejela ani se s ní nějak extra nestykala. Nalajnovanej život nesnáším.

Já ho taky nerada, na druhou stranu beru, že to tak někdo má, takže pokud ho chci vidět, tak se na daný čas přizpůsobím a pokud nechci, tak jedu s někým jiným. Ad welnes, pokud bych byla jinak spokojená (myslím přes den s ní a prostředím), tak bych klidně jela, po 20 hodině si vystačím i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
31.8.21 10:39

Tak to jsou presne ty vztahy, ktere cloveku vic berou, nez davaji. To, ze ma nekdo zivot takto nalajnovany, je jeho vec, byvaji to pedantske obsesuvni typy. Kazdopadne zapadnout do takoveho rytmu je pro osoby zvenci tezke. Mne by tohle pusobilo stres a samozrejme by me strasne rozcilovalo, ze se mam neustale prizpusobivat jenom ja. Ve vztahu, jakemkoliv vztahu, kdyz chybi reciprocita, tak to tu jednu stranu zakonite brzy vycerpa, a tim, ze druha strana nedela kompromisy, se vztah rozpadne. Chapu te, ze nejspis i kvuli dceri chces vztah zachovat, ale budoucnost to nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
910
31.8.21 10:41

To uz jsi tu jednou psala o tehle kamaradce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2498
31.8.21 10:44

Nebyla tu už kdysi podobná diskuze? Já bych se zařídila nějak komrpomisne. Pokud ona konpromisu schopna není, smůla. Je spousta duvodu, proč člověk má nějaký rezim. Kojene mimino, kroužky, babička, co jí musí donést obed, dítě, co chodí večer spát, brani léků… v takovém případě se s kamaradaa vzájemně respektujeme a snažíme se najít časy, které vyhovují úplně všem, případně se přizpůsobí ta, u které je to nejpohodlněji možné. Pokud ale tvoje kamarádka prostě tohle takhle chce a hotovo, odmítá s eprozpusobit někdy taky ona, odmítá hledat kompromisy… No tak taková kamarádka je ti zcela k ničemu, že.. tak ji to vysvětli a je po problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.21 10:44

@Tarena Já určitě nic nepsala na toto téma

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.21 10:46

@Midaku já to zkoušela. Nejde to. Chceme s dcerou chodit na bazén, dcera to řekla té holčičce a kamarádka mi říkala, že by chodily taky, ale že by její dcera rozhodně neplalavala, že by s ní moje musela jít do dětského bazénku. A tak je to se vším…moje dcera chce A, její B a tomu se to podřizuje

• Citovat
  • Nahlásit
2498
31.8.21 10:50
@Anonymní píše:
@Midaku já to zkoušela. Nejde to. Chceme s dcerou chodit na bazén, dcera to řekla té holčičce a kamarádka mi říkala, že by chodily taky, ale že by její dcera rozhodně neplalavala, že by s ní moje musela jít do dětského bazénku. A tak je to se vším…moje dcera chce A, její B a tomu se to podřizuje

Tak se nepodrizuj, to je přece nesmysl. Vy jdete plavat. Pokud chtějí taky, ať jdou, ale vy se kvůli nim přece nebudete plácat v mini bazenku, můžete si každý plavat nebo být, kde chcete, pak se třeba sejít ve virivce. Nebo jednou plavat, podruhé se placat v dětském a takto to střídat. Nechápu, že se jí pořád přizpůsobujes. Dávno bych se na ni vykaslala, nenechám sebou takhle orat. Taky se nedej, kor od kamarádky, absolutně nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12287
31.8.21 10:56
@Anonymní píše:

Takže pokud se s nimi chceš vidět, tak jedině tak, že bude všechno tak jak chce kamarádka? Já nemám problém se přizpůsobit, ale kdybych musela pokaždý, tak to neeee. Omezila bych styk a na wellnes bych s ní nejela ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3081
31.8.21 10:58

Konkrétně ten wellness pobyt by mi asi nevadil, klidně bych šla spát v 8, ale co s „kamarádkou“, která si neudělá čas ani jednou za celé prázdniny? Nevyjde ti vstříc ani když jí říkáš, že to tvou dceru mrzí, že nikam nejdete. Štvalo by mě pořád se někomu přizpůsobovat, když se ten druhý ani trochu nesnaží. Ale chápu, že to děláš i pro dceru, aby měla kamarádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26489
31.8.21 10:58

Já třeba pozřebu jít ve 20h do pelechu chápu, ale netahala bych v tom případě nekoho na společné wellness někoho, kdo se klepe na to, dát děti věčer spát a třeba do půlnoci se bavit.
Takže na wellnes bych nejela.
Jak jsou staré děti? Nemůžou si už návštěvy organizovat spolu?

Ale slíbit někomu, že teda ve 14:30 a pak mu dát košem, že se mu nechce čekat, to považuji za dost hulvátské.

A ač jsme vcelku plánovač, řídit se někoho striktě daným rozvrzem, že musí být přesně doma tehdy a tehdy, pokud se nejedná o lékaře, stihnutí autobudu nebo být doma kvůli balíku/řemeslníkům, na takové „přáteství“ by mě moc neužilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54358
31.8.21 11:00

Já většinou předem hlásím - jdeme tam a tam, v plánu je to a to. Kdo chce, ať se přidá, ale potřebuju vyrazit už v devět, abych v jedn vyzvedla dítě ze školy. Jó, taky se občas někdo ozve, že se z domova před půl jedenáctou nevykopou, popřípadě že já mám ale v plánu moc chození a oni se radši válí… pokud mám náladu své plány přehodnotit a dotyčnou chci hodně vidět, tak to udělám. Pokud ne, klidně jdu sama s mladším dítětem.
Nevaž se na ni tolik, buď ti to klapne a vaše plány se sejdou, nebo nesejdou a pak se tím netrap. S kamarády, co bezvýhradně vyžadují, abych já se vždycky přizpůsobovala jejich plánům, holt netrávím zdaleka tolik času jako s těmi, se kterými se dokážeme normálně domluvit a čas od času se vzájemně přizpůsobit. A stejně to má asi druhá strana - Ugluk furt někde courá a nebaví ji válet se půl dne na dece v parku, tak to já s ní nepůjdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat