Reklama

Dilema, kterou školku vybrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Pifinka
Kecalka 468 příspěvků 09.05.18 15:58
Dilema kterou školku vybrat

Holky, poraďte kterou školku byste vybraly vy. Mám na výběr buď moderní městskou školku, kam chodí děti spoustu mých známých a všichni si celkem chválí, pěkné prostředí, hodně kulturního vyžití, možnost výběru kroužků, funguje tam i spřátelená sportovní organizace, která děti po školce vyzvedne, odvede je na tenis, sportovní přípravku, grafomotoriku, do rodinného centra atd. Často jsou tam výlety, divadýlka… proti této školky je dle mého názoru to, že je to „továrna na děti“, tuším, že se bude přibírat kolem 50ti dětí. Druhá možnost je maličká vesnická školka, kde bude 11 dětiček, ve srovnání s městskou školkou je to tam dosti skromné, ale zase takové rodinné. Z kroužků je tam snad výtvarka a to je asi všehovšudy vše, výlet jednou za půl roku, ale působí to tam na mě moc dobře. Malá chce raději do té vesnické, ovšem její rozhodování bylo rychlé - v městské byl zápis v kanceláři, ve vesnické ve třídě plné hraček… Kterou školku byste upřednostnily vy? Ohledně dojíždějí to vyjde na stejno.


Reklama

Reakce:
 
veria
Generální žvanilka 23244 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 16:03

Vybrala bych tu městskou, 11 deti je až moc málo, často jsou nemocné pak tam v zimě bude par deti a nuda, jestli s nima nic moc nepodnikaji.

 
Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 09.05.18 16:09

Já volila školku i podle blízkosti spádové základky, aby šla dcera s kamarádkami ze školky i do školy.

 
pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 09.05.18 16:11

Obe skolky maji volnou kapacitu? Tim by se treba roseklo :mrgreen:.

Co ja bych dala za nizky pocet deti ve tride. To by bylo vhodne pro meho syna.

 
tini
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 6 inzerátů 09.05.18 16:11

Ja bych hodnotila jine veci-rozdeleni do trid-zda smisene nebo dle veku a co ja preferuju, chtela bych vedet o predskolni priprave, hodne napovi nastenky. A take jake mas dite.Jsou deti, co je hromada akci a vyletu spis nervuje a stoji jen stranou.My s detmi hodne navstevujeme akce a vyletime ve volnem case a tak ocenim spise praci s detmi beznou ve tride, praci v kolektivu, to co ji doma nedam, kamarady a bezne detske hrani.

 
lampicka11
Závislačka 3356 příspěvků 2 inzeráty 09.05.18 16:17

Městskou

 
Billi
Nadpozemská drbna 25814 příspěvků 09.05.18 16:20

Záleží na dítěti. U velkého bych se rozhodovala podle kolektivu - pokud by byl rozdělený, volila bych spíš věkově rozdělenou školku.
U mladšího bych víc brala menší kolektiv, protože potřebuje víc individuální péče, takže tam by to bylo naprosto jasné.
Případně bych myslela i do budoucna, aby mohli být spolu sourozenci ve stejné třídě (původně jsem byla proti tomu a aktuálně pro mě naprosto nepřekonatelné).
Ale nejdůležitější jsou učitelky. Může být sebelepší program, ale jak nesedne učitelka, tak je to špatné. Takže bych se zeptala i na to, jak to je s učitelkama.

 
dana.dv
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 09.05.18 16:27

Měli jsme podobné dilema, nakonec vozíme dceru pryč z města do malé jednotřídní vesnické školky. A nelitujeme :)

 
Alušáček
Závislačka 3086 příspěvků 09.05.18 16:34

@Pifinka Pro mě by byla důležitá vzdálenost školky od domova, nebo od práce. Pokud je dítě společenské, sebevědomé, oblíkne se samo, nají se samo volila bych asi velkou školku. Pro dítě které ještě úplně vše nezvládá, třeba špatně mluví, potřebuje od učitelek pomoct atd. je lepší malý kolektiv a učitelka která má možnost se dětem individuálně věnovat. Jak už tu bylo řečeno, nejdůležitější je dobrá učitelka, kroužky ani moderní prostředí není tak podstatné.

 
Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 09.05.18 16:37

@Pifinka A měla jsi možnost poznat učitelky? Protože my měli první školku pěknou, moderní, dala jsem na první dojem, na pozlátko, a pak jsme (už jsem to tu řešila v jiném vláknu) se odhlásili, protože učitelka vysloveně psychicky týrala děti. Teď jsme ve školce, která není moc moderní, mají každý týden tělocvik, tím aktivity hasnou, ale mají třeba besídku, nebo dělají hodně věcí s učitelkami, učitelky jsou úžasné, školka skromně zařízená, ale syn je tam moc šťastný. Takže já bych se rozhodla podle učitelek, a možná bych spíš volila menší kolektiv, učitelka má větší možnost se tam dětem věnovat. Syn takhle chodil v mezičase (mezi tím, kdy jsme opustili tu „zlou“ školku a než nás vzali do té současné) do soukromého centra na hlídání dětí, bylo jich tam 8 a moc se mu tam líbilo.

 
Russet
Extra třída :D 10383 příspěvků 09.05.18 16:44

Volila bych tu první. U nás budu ráda, když kluka vezmou. Jestě si vybírat ;)

 
Moise
Hvězda diskuse 35400 příspěvků 09.05.18 17:29

@Pifinka mám dítě ve vesnické školce, ale taková jakou ty popisuješ, není :think: Dorazily tam už všechny vymoženosti včetně kroužků :lol:, které já osobně bych ve školce vůbec neřešila.
Máš správné informace? Nechce se mi věřit, že by i vesnická školka chodila jen jednou ročně na výlet, žádná divadla, kina, tématická pásma :think:
Vzala bych v úvahu taky povahu dítěte, která mu bude sedět líp + to, kam bude dále pokračovat do školy. A snažila bych se poznat paní učitelky :think:

 
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 10.05.18 09:41

@Pifinka vesnickou.. ale jako otázkou je, jak jsou na tom s péčí o děti.. kluk je v městské, kde je přes 200 děcek, fakt obr školka, ale je super a neměnila bych.. spíš jsem volila tu, která má otevíračku shodnou s naší prací.. vesnická do 14:30 mi byla platná jak mrtvému zimník..


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >


Reklama