Dilema s kočárky - Concord Camino?

104
22.4.17 11:53

Dilema s výběrem kočárku - concord camino?

Ahoj,

prosím o radu zkušenější maminky ohledně výběru kočárku. Vím, že je tady diskuzí na toto téma spousta a já sama zřejmě nějaké ještě přidám :D. Ale jsem dost ztracená. Každý radí něco jiného a já sama nemám jasno v tom, co všechno si pohlídat. Pořád nemám ani jasno v tom, jestli koupit kombinaci, nebo kočárky zvlášť…

Přijde mi fajn mít jako hluboký kočárek klasický houpací s velkou korbou. U sporťáku zase už beru otočná kolečka jako nutnost. Takže přemýšlím nad možností pořídit buď kombiaci se dvěma podvozky (tím bych měla vlastně 4 kočárky), nebo koupit kočárky zvlášť. Případně koupit klasickou levnější kombinaci s otočnými koly (něco jako Baby design dotty) a k tomu bazarový houpák. Určitě plánujeme pořídit i golfky, ať máme něco skladného, lehkého. Jinak auto máme dost prostorné, tak není skladnost to nejnutnější. Ale já jsem dost nizoučká (nemám ani 155 cm :oops: :lol: :mrgreen: ), takže na to při výběru musím myslet.

Kočárek potřebujeme určitě hlavně do terénu, na nákupy apod bychom vzali ty golfky (u miminka s vajíčkem). U sporťáku mi záleží na tom, aby se dala polohovat zvlášť zádová opěrka a nožičky (ne ten naklápěcí).

Jak to máte vy, co vám přijde praktické? A prosím i o radu na konkrétní kočárky. Narazila jsem při hledání na Concord camino (nástupce Concord wanderer) a dost mě zaujal. Co na něj říkáte? Jenom si nejsem jistá těmi malými předními kolečky a tím, že je nemá klasicky nafukovací. Není to tvrdé? Je opravdu dobrý do terénu? Moc děkuju všem, kteří nám poradí ;)

Příspěvek upraven 22.04.17 v 17:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

381
22.4.17 12:30

@aluisina Ono to je s těmi kočárky orpavdu těžké. Každému vyhovuje něco jiného, proto jich je na trhu tolik. Nehledě na to, že častokrát někdo svůj kočárek vychválí, i když dobrý není, nebo naopak má zrovna smůlu na nepovedený kus a tak ho pochopitelně kritizuje. Já sama jsem proti naklápěcím sedačkám a mini kolečkám, houpací hluboký kočárek je super poku ho máte kde mít, nepotřebujete s ním manévrovat v malém prostoru (MHD) a nevadí, že zabere téměř celý kufr. A také tedy záleží na miminku, jestli je kočárkové, nebo není (jsou děti, které prostě v kočárku být nechtějí). U kombinace je to zase vždy o kompromisu - ale jestli chcete ke kočárku ještě golfky, tak klidně bych do kombinace šla (i levnější polské, proč ne) a k tomu ty lepší golfky. Concord camino neznám, tak kokrétně neporadím. Určitě bych si ale kočárek vyzkoušela (ideální je potkat venku maminku, která ho má, a poprosit, jestli si ho můžete chvilku vyzkoušet venku a i s miminkem) a také bych nekupovala nikdy napoprvé. Protože v tom obchodě se lehce člověk nechá unést a ndchnout prodávajícím. Takže klidně přijít pro ten daný kočárek, ale až za nějaký čas, kdy je klid to promyslet. Snad jsem alespoń trochu pomohla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
22.4.17 15:00

@nanoBETA Ano, děkuju. Já nakonec asi půjdu do houpáka a k tomu sporťák zvlášť, jenomže tam je strašný problém, že sehnat sporťák do terénu s otočnou sedačkou a velkými koly je skoro nereálné. A když ještě mám v hlavě ruční brzdu, tak už je to úplně problém. Hledáme jak mezi levnými, tak mezi drahými, ale furt jsme se nerozhodli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.4.17 15:15

@aluisina Jeeej úplně se vidím, jak jsem byla já zmatená :mrgreen:. Tedy takhle, concord wanderer (teď je to nově camino) je dost chválený. Je prostorný, odpružený a právě by měl do terénu vyhovovat, i když do těch největších terénů je lepší s pevnými velkými koly, případně nosítko :mrgreen:. Jinak já myslím, že klasické polské kombinace nejsou špatné, pokud k nim chcete nějaké kvalitnější golfky, nebo pokud tedy šátkujete/nosíte. Jinak čistě s kombinací bych si já osobně nevystačila. Přecejeom se vám nechce vždy tahat těžký neskladný sporťák. Pravda ale je, že co vnímám v okolí, tak maminky, které mají 2., 3. (příp. 4.) dítě a kupují jiný kočár, si převážně kupují hluboký houpací kočár a sporťák zvlášť. Tak nevím, jestli to něco nevypovídá. Pro mě ideál: houpací hluboký kočár, zvlášť sporťák na delší výlety a potom jeden skladný městský kočárek s vložnou taškou a ještě nosítko :mrgreen:. Zní to jako zbytečně moc kočárků, ale tím opravdu obsáhnete vše :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
22.4.17 15:37

@aluisina Kamarádka to nakonec vyřešila tak, že si pořídila do města G-mini a na výlety takový tank s pevnými koly z druhé ruky. Za kočárky dala dohromady 9 tis a zatím je fakt spokojená. Možná bych to po zkušenostech udělala nějak podobně. U prvního člověk kočárek řeší a chce mít ten nejlepší a nejhezčí a potom zjistíte, že potřebujete úplně něco jiného, než si původně myslíte. Když koupíte zvlášť hluboký máte tu výhodu, že je čas na to řešit sporťák a často teprve zjistíte, jaké požadavky vlastně opravdu máte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.4.17 00:35

@kolgabora to je také možnost. G-mini si maminky docela chválí do města. I když úplně lehký také není. Já myslím, že je prostě dobré mít něco opravdu lehkého, skladného, ale hold na úkor stability a možnosti použití v terénu, a potom něco terénního. Taky bych si nevystačila s jedním kočárem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama