Dilema s očkováním žloutenky

195
25.5.16 11:19

Dilema s očkováním žloutenky

Dceru jsem očkovala pediacelem a teď jsem kvůli školce donucena doočkovávat žloutenku B a řeším dilema, jestli už při jednom zlu nenaočkovat i žloutenku A. Je to zbytečná a větší zátěž nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33015
25.5.16 11:49

Uričtě neočkovat dvě vakcíny naráz..rozestup alepson 14 dní minimální.. syn je ve školce, má 4 roky a Ačko ještě nemá..ani zatím nechystám..max do školy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
25.5.16 12:00

A MMR už dítě má? Samozřejmě je to určitá zátěž organismu, ale není to už v kombinaci s dalšími nemocemi. Určitě je dobré před aplikací vakcíny zvýšit vitamin C, D, omega mastné kyseliny. Musíte se rozhodnout, zda dítě do školky dáte či nikoli, protože školka má nějaká pravidla a vyhláška stanovuje, že řádně očkované dítě má min. 2+1 hexavakcínu a 1 dávka MMR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
25.5.16 12:04

@Lonette nevim jestli jste pochopila že paní se neptá jestli dát do školky či ne, ale jestli očkovat NARÁZ dvě žloutenky, nebo ne.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
25.5.16 12:10

@smurfka já jsem to přehlídla, díky. Dvě naráz bych neočkovala, to je velká zátěž, určitě rozestup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
25.5.16 12:38

@Lonette řeším jestli dát mono vakcínu žloutenky B, což musím, nebo dát kombinovanou A plus B

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
25.5.16 12:39

@Milu86 a chceš acko do školky? pokud ano, i tak bych dala zvlášt..ty kombinace jsou těžký záhul..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
25.5.16 12:40

@Lonette MMR dcera má, se školkou jsem rozhodnutá, malá se těší. Očkovali jsme pediacelem 2 plus 1 a ten nemá žloutenku B, tak jí teď musíme doočkovat. Tak řeším že když už očkovat, jestli nevzít obě najednou v jedné vakcíně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
25.5.16 12:42

@smurfka ro jsem přesně chtěla vědět, jestli je to záhul nebo ne, když už musí B přidat ještě A, jestli je to o tolik horší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
25.5.16 12:44

@Milu86 já bych šla jen do 1 žloutenky, té povinné B. Protože vakcína žloutenky dělá dětem problém, natož rovnou dvě. Sice by bylo lepší naočkovat A místo B, které je téměř k ničemu, ale to by školka nevzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
25.5.16 12:44
@Milu86 píše:
@smurfka ro jsem přesně chtěla vědět, jestli je to záhul nebo ne, když už musí B přidat ještě A, jestli je to o tolik horší

tak záhul..záhul je i mmr ( vakcína na tri nemoci ) i pediacel ( vakcína na pět nemocí )..tak záleží jaké máš zkušenosti..jestli jste neměli problémy, tak by ji asi " přežila " ( vakcína na dvě nemoci )..
já měla hexu tak to řešit nemusím..ale stejně zatím Ačko nemám i když bych dát mohla..přirovnávám to třeba k vakcíně na klíštovku..podlě mě není tak duležitá. :nevim: ale mluvím za sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1883
25.5.16 14:08

Jsem opačného názoru než ostatní - dala bych kombinaci A+B. Znám člověka, kterému lékaři nezjistili Ačkovou žloutenku, takže nebyl léčený a od té doby má vážné problémy s játry, nesmí žádné léky, atd. Takže já malého nechala naočkovat Ačkem v roce (naprosto bez reakce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama