Dilema ve výběru porodnice: Motol, Apolinář (Podolí)

Anonymní
13.4.17 08:53

Dilema ve výběru porodnice: Motol, Apolinář (Podolí)

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale tajíme ještě těhotenství :) ale v Praze už se usím registrovat vemi brzy.

Vůbec netuším ale kam, do Podolí nechci, měla jsem tam jeden porod, rizikový, císař…péče skvělá, ale strašně rychle nás lifrovali pryč…dítě krátce po propuštění těžce onemocnělo, málem zemřelo, dodnes má obrovské následky, je v podst. ležáček. Byla to smůla, ale rodit už tam nechci. i když vm že to moc nikdo nemohl toto ovlivnit. v porodnici vše super, i péče super.

Zbývá mi Motol(je blízko je mi to tak nějak sympatické, že to není jen porodnice, ale i nemocnice, mají jip a všechno v jedné budově, kdyby něco a máme to nejblíž,) a Apolinář - to jen z toho důvodu, protože mám opět rizikové, bude opět císař, možná opět předčasně, zkrátka prý mají lepší neonatologii, stejnou jako Podolí, a to v Motole prý není. Ale nevím. Nicméně to, že mimčo v Podolí nemělo nijak extrémně nzkou porodn váhu a vypadalo ok, v Podolí nejspíš znamenalo - nejsi tak strašně vážný případ, šup uvolnit místo dalšímu. A jestli to v Apolináři není to samé…nicméně když nechce do Podolí, je Apolinář další ok volba u rizikového těhotenství.

Tak přemýšlím, Apolinář nebo Motol?

• bude asi císař, kvůli myomu a taky už jsem jednoho cs měla
  • možná budu rodit předčasně (ale jisté to není, třeba ne)
  • chtěla bych hezčí záchody a sprchy na šestinedělí, v Podolí to byla dost hrůza a s císařem, kdy každá cesta na wc trvá 25 minut… :oops:
  • vstřícný a milý personál nepotřebuju, potřebuju aby dělali co mají a byli maximálně opatrní. jak u císaře tak v péči o (ne) donošené miminko.

já vím, že je to loterie a my měli prostě v tom podolí pitomou, smůlu smůlatou, která sedne

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17983
13.4.17 08:56

Otázka trošku mimo co znamená že posílají brzo domu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3404
13.4.17 09:10

Apolinare doporucuju z hlediska pece. Ja si ho vybrala prave kvuli nejlepsi neonatologii a bezvadne peci pri cisari (2×).
Nicmene standardni sestinedeli priserny (zachody daleko atd.) Jedina sance je nadstandard.
Kdybys potrebovala neco dalsiho vedet, pisni SZ :-)

Příspěvek upraven 13.04.17 v 09:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
13.4.17 09:10

Tak u Apolinare bys asi musela na nadstandard, abys mela wc a sprchu na pokoji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 09:17

A cisare delaji u Apolinare stejne supr jako v Podoli? O to mi jde asi nejvic..mit jizvu dobre zasitou, kdybychom treba chteli treti ditko..aby se hezky hojila. Nebo aby to meli osefovane, kdyby mi nahodou jizva drzela a porod sel nahodou i prirozene. Asi s tim u Apolinare budou mit lepsi zkusenosti?

no venkoncem zachody vem cert, ze. :) Ty byly v Podoli taky desne..

zas Motol mam nejbliz a Apolinare se trosku bojim (te budovy :) )

• Nahlásit
  • Citovat
13.4.17 09:17

Z hlediska lékařského personálu a připravenosti řešit komplikace jsou všechny tyto tři nemocnice špička v republice, takže chybu neuděláte ani jednou a to je rozhodující.
Mezi lékaři se nyní těší nejlepší pověsti porodnice Motol. Ale rozdíly jsou oravdu strašně jemné a spíš jen pocitové, než faktické či statistické.
Hodně štěstí a zdravé mimčo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
13.4.17 09:19

Mne se prave ta budouva strasne libi; pripadala jsem si jako v Bradavicich :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 09:19
@Miriana píše:
Apolinare doporucuju z hlediska pece. Ja si ho vybrala prave kvuli nejlepsi neonatologii a bezvadne peci pri cisari (2×).
Nicmene standardni sestinedeli priserny (zachody daleko atd.) Jedina sance je nadstandard.
Kdybys potrebovala neco dalsiho vedet, pisni SZ :-)Příspěvek upraven 13.04.17 v 09:14

diky moc! ten cisar 2× je pr me velky argument pro:) a jeste se chci zeptat - jak po cisari vypada pece s donosenymi miminkami? muzu je mit jeste ten vecer/nasledujici den u sebe na pokoji? nebo jestli mi ho prinesou na kojeni, ale nechaji ho u me jak dlouho budu chtit… kdyz by bylo samozrejme donosene?
ja z prvni zkusenosti znam jen pripad kdy jsem musela odstrikavat mleko a vozit ho na neonatologii :(( samozrejme jsem se nerozkojila.

• Nahlásit
  • Citovat
5570
13.4.17 09:26
@Anonymní píše:
A cisare delaji u Apolinare stejne supr jako v Podoli? O to mi jde asi nejvic..mit jizvu dobre zasitou, kdybychom treba chteli treti ditko..aby se hezky hojila. Nebo aby to meli osefovane, kdyby mi nahodou jizva drzela a porod sel nahodou i prirozene. Asi s tim u Apolinare budou mit lepsi zkusenosti?

no venkoncem zachody vem cert, ze. :) Ty byly v Podoli taky desne..

zas Motol mam nejbliz a Apolinare se trosku bojim (te budovy :) )

Rodila jsem u Apolináře císařem a nemůžu si absolutně stěžovat - jizva super, dokonce natolik, že jsem porodila dva roky od operace spontánně (úplně bez problémů). V případě císaře jsem rodila v pátek, pustili mě ve středu. Pokud chceš sprchu a WC na pokoji, zažádej si o nadstandard (většina nadstandardů je dvoulůžková).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 09:33
@Rive píše:
Mne se prave ta budouva strasne libi; pripadala jsem si jako v Bradavicich :lol:

to me napadlo jako prvni..ze tady se narodil Lord Voldemort :mrgreen: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
9262
13.4.17 09:34
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale tajíme ještě těhotenství :) ale v Praze už se usím registrovat vemi brzy.

Vůbec netuším ale kam, do Podolí nechci, měla jsem tam jeden porod, rizikový, císař…péče skvělá, ale strašně rychle nás lifrovali pryč…dítě krátce po propuštění těžce onemocnělo, málem zemřelo, dodnes má obrovské následky, je v podst. ležáček. Byla to smůla, ale rodit už tam nechci. i když vm že to moc nikdo nemohl toto ovlivnit. v porodnici vše super, i péče super.

Zbývá mi Motol(je blízko je mi to tak nějak sympatické, že to není jen porodnice, ale i nemocnice, mají jip a všechno v jedné budově, kdyby něco a máme to nejblíž,) a Apolinář - to jen z toho důvodu, protože mám opět rizikové, bude opět císař, možná opět předčasně, zkrátka prý mají lepší neonatologii, stejnou jako Podolí, a to v Motole prý není. Ale nevím. Nicméně to, že mimčo v Podolí nemělo nijak extrémně nzkou porodn váhu a vypadalo ok, v Podolí nejspíš znamenalo - nejsi tak strašně vážný případ, šup uvolnit místo dalšímu. A jestli to v Apolináři není to samé…nicméně když nechce do Podolí, je Apolinář další ok volba u rizikového těhotenství.

Tak přemýšlím, Apolinář nebo Motol?

• bude asi císař, kvůli myomu a taky už jsem jednoho cs měla
  • možná budu rodit předčasně (ale jisté to není, třeba ne)
  • chtěla bych hezčí záchody a sprchy na šestinedělí, v Podolí to byla dost hrůza a s císařem, kdy každá cesta na wc trvá 25 minut… :oops:
  • vstřícný a milý personál nepotřebuju, potřebuju aby dělali co mají a byli maximálně opatrní. jak u císaře tak v péči o (ne) donošené miminko.
já vím, že je to loterie a my měli prostě v tom podolí pitomou, smůlu smůlatou, která sedne

No já loni rodila v podoli a mě zas to, ze jsme sli brzo domu, maximálně vyhovovalo. Sekce byla ve středu, domu jsme sli v sobotu. S prvním jsem ležela v nemocnici týden a byla z toho otravena.

Co se WC týká tak to si asi budeš muset zaplatit nadstandard

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5735
13.4.17 09:38

Rodila jsem uz podruhé v motole cs.
Jizva zda se zalezi, jajy doktor ji sije. Tentokrát ji mam zasitou jinak, nez minule (nestandartni cs svisle pres bricho).
Po planovanem cs rano dovezli vecer mimco na kojeni a pak rano (jsi na jip) dopoledne pak vetsinou přesun na sestinedeli, kde ti nosi co 3h mimco na kojení. Rodila jsem v po, myslim ve stredu uz nabizeli rooming, v patek rano domu. Byla jsem vic sledovaná kvuli prvnimu cs, co byl akutnu ve 36tt, ale v ten patek byl kluk plne kojen a obs bez problemu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9262
13.4.17 09:38
@Anonymní píše:
diky moc! ten cisar 2× je pr me velky argument pro:) a jeste se chci zeptat - jak po cisari vypada pece s donosenymi miminkami? muzu je mit jeste ten vecer/nasledujici den u sebe na pokoji? nebo jestli mi ho prinesou na kojeni, ale nechaji ho u me jak dlouho budu chtit… kdyz by bylo samozrejme donosene?
ja z prvni zkusenosti znam jen pripad kdy jsem musela odstrikavat mleko a vozit ho na neonatologii :(( samozrejme jsem se nerozkojila.

V podoli nám ho vozili na jipku co tři hodiny. Manzel byl na nadstand. pokoji a vraceli ho jemu. Takže nám nikde na dětském oddělení nelezel sám.
S tím kojením onrozkojeni nerozkojeni si já myslím své. Měla jsem zdravotní problémy po sekci a brala silné léky a kojit jsem nemohla přes měsíc a stejně jsem se rozkojila a pomoci odsavacky jsem to udržela po dobu měsíce u obou kluku. Prvního jsem kojila do devátého měsíce, druhy má osm měsíců a kojim stále. Ono to chce trochu zatnout zuby. Pokud tam ta vůle kojit je, tak to fakt jde, jen je to pracné ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 09:40

Jo, to s tím brzo domu, to jsem zmiňovala spíš v souvislosti s tím, jak v Podolí lifrují hned pryč, jakmile nejsi uplně vážný případ. a pořád si říkám, kdyby tam naše zlato nechali ještě o pár dní, třeba by se na ten zánět přišlo. Nebo by zánět nepropkl, dorostla by imunita…Taky nemuselo, no. nevím. jen subj. pocit. asi kdyby se tohle nestalo tak jsem taky ráda za možnost jít domů co nejdřív..

pro mě je primrní aby dali dobře císaře, ten hrozí/nemusí/může být, jedne už byl..
to další neovlivníme, poprvé to byla velmi nešťastná náhoda, jedna z deseti tisíců…bohužel asi.

• Nahlásit
  • Citovat
5735
13.4.17 09:48

S tim rozkojenim taky. U prvního jsem taky odsávala a vozilo se to na jirp/intermedián, přiložený byl kluk až šestý den po porodu… a nebyl problém, kojila jsem až do 15m.
Pole mě dost záleží i na mimču.

jinak v motole nemaji problem nechat tě rozhodnout, jak chceš po prvim cs rodit. Ja kvuli jeste jinym problemu zvolila zas cs ve spinalu a spokojenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama