Dilema ve výběru porodnice: Motol, Apolinář (Podolí)

Napsat příspěvek
9446
13.4.17 09:51
@Ornwen píše:
S tim rozkojenim taky. U prvního jsem taky odsávala a vozilo se to na jirp/intermedián, přiložený byl kluk až šestý den po porodu… a nebyl problém, kojila jsem až do 15m.
Pole mě dost záleží i na mimču.jinak v motole nemaji problem nechat tě rozhodnout, jak chceš po prvim cs rodit. Ja kvuli jeste jinym problemu zvolila zas cs ve spinalu a spokojenost

Jj, první kluk byl prudic, takže jsem mu to dávala do 6 měsíce přes flasku, pak se pak uracil a alespoň večer a v noci se prisal :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5588
13.4.17 09:52

U Apolináře jsem také dostala na výběr, jestli chci podruhé rodit přirozeně nebo půjdu opět na císaře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
13.4.17 09:55
@Alinal píše:
U Apolináře jsem také dostala na výběr, jestli chci podruhé rodit přirozeně nebo půjdu opět na císaře.

i v Podolí nechají vybrat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 09:58

Ale o tom rozhoduje zdravotni stav, sirka jizvy a srust, riziko protrhnuti delohy a tak, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
13904
13.4.17 10:01
@Anonymní píše:
Ale o tom rozhoduje zdravotni stav, sirka jizvy a srust, riziko protrhnuti delohy a tak, ne?

jo, to jo - když to vypadá na komplikace, tak samozřejmě vybrat nedají

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
13.4.17 10:02

Jinak si myslím, že z těch tří si klidně můžeš hodit korunou, péče na srovnatelné úrovni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17687
13.4.17 10:16
@Anonymní píše:
Jo, to s tím brzo domu, to jsem zmiňovala spíš v souvislosti s tím, jak v Podolí lifrují hned pryč, jakmile nejsi uplně vážný případ. a pořád si říkám, kdyby tam naše zlato nechali ještě o pár dní, třeba by se na ten zánět přišlo. Nebo by zánět nepropkl, dorostla by imunita…Taky nemuselo, no. nevím. jen subj. pocit. asi kdyby se tohle nestalo tak jsem taky ráda za možnost jít domů co nejdřív..pro mě je primrní aby dali dobře císaře, ten hrozí/nemusí/může být, jedne už byl..
to další neovlivníme, poprvé to byla velmi nešťastná náhoda, jedna z deseti tisíců…bohužel asi.

Mrzi me, jake mame problemy. Ale nejsem si jista, jestli si jinde pomuzes, ve vsech tebou vyjmenovanych nemocnicich budou kapacitni problemy, zdrave deti opravdu lifruji co nejdrive pryc. Chapu, ze si rikas, coby kdyby, ale pokud se miminko jevilo jako zdrave, tak by ho nenechali nikde par dni navic jen pro jistotu. Na druhou stranu deti s kompliakcemi v Podoli nechavaji i pres nelibost matky dele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3573
13.4.17 10:24

V Motole ale je jak dětské ARO, tak Jip. Dětská neonatologie je tam právě výborná. Jen se o tom moc často nemluví. Vychvaluje se hlavně Podolí a Apolinář. Když se řeší nějaký hodně složitý případ, tak se právě miminka hodně vozí do Motola. Náš malej tam po porodu taky skončil a s jejich péčí jsem byla naprosto spokojená. Nemůžu si naprosto na nic stěžovat. Před dvěma měsíci jsem rodila podruhé a právě kvůli neonatologii jsem vybrala zase ten Motol. Šestinedělí je prostě normální. Sestry příjemné, doktoři taky. Ano je tam jedna protivná sestra, ale to je stejně všude. Navíc jde dle mého názoru maximálně o pár dní nepohodlí pro maminku a to jsem neřešila. Chtěla jsem mít hlavně jistotu, že pokud se opět něco pokazí, tak mám za zády tu neonatologii. Co je tam teda děs, tak je potom ta poradna před porodem :lol: tam je to opravdu na dlouho a pokaždé jsem tam čekala tak 3 hodiny. Jinak přeji klidné těhotenství se šťastným koncem. Vím přesně, co momentálně prožíváš a jaké jsou to nervy.Kdo to nezažil nepochopí. Já si pořád říkala, čekám zdravé dítě, to mi pomohlo i když občas nějaký ten nerv přišel. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
13.4.17 10:51

Je dobré se poptat, kdo má jakou zkušenost. Ale upřímně? Aby jste pak nebyla zklamaná, až se budete chtít registrovat. Protože já jsem se chtěla registrovat hned první možný den a ve všech porodnicich v Praze mi řekli plno v jeden den na můj termín i ty ostatní po které jde registrovat. Takže jsem čuměla jak puk. Každý den jsem tam visela buď na netu na registracich a nebo na telefonu, Jestli se někde neuvolnilo místo. Několik měsíců jsem tohle dělala denně a nic. Nakonec jsem se musela registrovat mimo prahu. Tak přeji především štěstí, aby měli místo. A pokud ne. Tak v té chvíli kdy už půjde do tuhého si nechat zavolat sanitku, pokud máte nejbliž třeba Motol, máte jistotu že vás povezou tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 11:12

Zdravím, rodila jsem (spontánně, donošeného, zdravého chlapečka) v Motole… Péče skvělá, pobyt na šestinedělí v pohodě (jak píše @zejazeja jedna nepříjemná sestra, která spolkla všechnu moudrost světa tam byla - určitě myslíme tu samou :-)) ale já jsem jí vždy vše odkývala a pak si to udělala po svém), průběh porodu taky ok, říkala jsem si, že to tam asi bude jak „na běžícím páse“, ale doktorka, sestra i PA byli úžasný, cítila jsem opravdový zájem (a to tam tu noc měli opravdu hodně porodů).
A neonatologie je tam opravdu výborná (co jsem slyšela, tak třeba pokud je u miminka riziko nějaké srdeční vady, posílají se maminky(téměř z celé republiky)rodit právě do Motola), přesto, že nám hrozil předčasný porod, jsem byla klidná, protože vím, že neonatologie je tam na velmi vysoké úrovni. Čekání na poradnu před porodem bylo někdy zdlouhavé (a to jsem tam ještě jezdila přes celé město v červnových vedrech :-)) ), ale nijak mi to nevadilo. Vždycky jsem tam měla knížku atd.)
Pokud bychom se z Prahy neodstěhovali, druhé dítko bych chtěla rodit zas a jenom tam.
Ale jinak jak píše @Bizky, tak já jsem se původně chtěla registrovat taky do Podolí a přesto, že jsem ten den od rána visela na netu a poslala registraci hned jak to spustili, tak už jsem se tam nedostala, ale nakonec jak říkám - jsem ráda, že to tak dopadlo. V Motole je to s tou registrací takové klidnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
13.4.17 11:18

@Žirafka D. Tak to jste měla štěstí. Na mě nezbylo místo ani v těch horších porodnicích. Takže jsem dojížděla na kontroly do Jablonce a nakonec když to na mě přišlo, byl to takovej fofr, že mě sanitka odvezla do Krče. A bylo hotovo. Jen ten personál teda. :( Asi jsem tam pro ně byla prostě navíc, tak mi to dali pěkně sežrat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
637
13.4.17 11:36

Pokud jde o sekci jako takovou-o to vlastni provedeni operacniho zakroku… to vyberem porodnice neovlivnis…to ovlivnis pouze vyberem operatera… musela bys mit nekoho zaplaceneho
V kazde z tehle porodnic te muze operovat nekdo velezkuseny i uplny zacatecnik…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 11:45

@Bizky Aha, no na mě to působilo v tom Motole, že je to klidnější. Ale asi jsem měla prostě jen štěstí. Jinak v Krči rodila známá - je to už 6 let a taky si strašně stěžovala na ten přístup. A já jsem tam byla na pohotovosti, protože jsem začala na konci prvního trimestru krvácet a byli nepříjemní až hrůza - jediné, co je zajímalo bylo, jestli jsem zaplatila poplatek. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
411
13.4.17 11:55

@Žirafka D. Jenom když to čtu, tak se mi dělá zle a ta vzpomínka tam na těch 8 dní se mi vrací. Nesnáším ty, kteří si vyberou obor práce s lidmi a pak je to vyloženě obtěžuje. Ať mi nikdo neříká, že se neumí vcítit. Hromada tam z nich už je určitě matkama. Tak by jim mělo dojít, že zrovna na porodním by to fakt chtělo ohleduplnost. :( Ale vím, je to marný. Aspoň, že už se tam nikdy nedostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.4.17 12:00
@makarka píše:
Pokud jde o sekci jako takovou-o to vlastni provedeni operacniho zakroku… to vyberem porodnice neovlivnis…to ovlivnis pouze vyberem operatera… musela bys mit nekoho zaplaceneho
V kazde z tehle porodnic te muze operovat nekdo velezkuseny i uplny zacatecnik…

Jako fakt??:/// tak to je blbe… ja hlavne asi kvuli cs se budu rozhodovat. A motol mam teda nejbliz. Protivna sestra mi ze vseho vadi nejmene…jen nehci dalsi zpackany porod :/

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama