Diogenův syndrom u příbuzného

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.1.22 00:16

Diogenův syndrom u příbuzného

Ahoj, jsem z celé situace velmi zoufalá. Třeba mi někdo poradí, co se s tím dá dělat. Mám strýce (50 let). Pracuje, žije sám, přátele nemá, pozvání odmítá, max si jednou za čas zavoláme. Nedávno byl na operaci a teď je v nemocnici. Zavolal, že potřebuje věci do nemocnice, tak jsem vše sehnala. Má doma tři psy a protože je v nemocnici už třetí den, tak jsem chtěla klíče, že zkontroluji dům a postarám se o psy. Od smrti babičky (5 let), jsem tam nebyla. Bože, co jsem tam viděla, to se nedá slovy popsat. Věci až do stropu, špína, výkaly, puch, brouci. Už je zastavěný i dvůr a 4 garáže. Doma jsem se celá svlékla vydrhla a bylo mi ještě dlouho zle. Zatím jsem mu nic neřekla, přemýšlím, co s tím. Strýc je svéprávný, asi by mi mělo být jedno, jak žije, ale teď po operaci bude potřebovat pomoc. Manžel už mě do toho chlíva nechce pustit, ani se mu nedivím. Strýc má všude kousance, takže se bojim štěnic či svrabu. Strýc chce domu a očekává mou výpomoc. Nikoho jiného nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1781
6.1.22 00:31

Zkus si dát podmínku: deratizační a úklidovou firmu. A pak pokracovat v pravidelnosti. Držím palce, ale věřím, že se přes počáteční obtíže povede! :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 00:41

@Takco Děkuji. Dneska za ním pojedu a promluvim s ním.

Jinak psy jsem si vzala k sobě, vykoupala je, ostříhala co šlo, nasadila obojky a kapičky za krk a teď jsou v garáži, kde mají teplo, pelechy, jídlo, pití. Miluji zvířata a na jednu stranu mám na něj strašnou zlost, na druhou je mi ho moc líto.

• Citovat
  • Nahlásit
236
6.1.22 01:03

Ocekavat vypomoc muze, ale Ty nejsi povinna mu vypomahat za techto podminek. Ty taky muzes ocekavat, ze se bordel vyhazi a vse se vystrika a dezinfikuje. Na jeho naklady nejakou firmou. Mas svuj zivot a nejsi povinna nekomu pomahat ve spine a bordelu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1781
6.1.22 02:41

Strejda může mít třeba taky depresi, rezignovat. Pokud to půjde, zkuste s ním být víc v kontaktu. Treba pak pro něj bude jednodušší udržovat svůj život v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 17:16

Nesnáším tuhle dobu. Samozřejmě mě na návštěvu nepustili. Informace mi lékař žádné dát nesmí, strýc si to nepřeje. Takže jsem mu volala a mluvila s ním po telefonu. Byl na amputaci nohy kvůli cukrovce. U druhé nohy se mají řešit články prstů? Nepochopila jsem, zda mu je léčí či též budou amputovat. Dům je podle něj úplně v pořádku a nemám být „fajnovka“. Úklidové firmě a deratizaci se upřímně vysmál, prý to jsou všechno důležité věci s velkou hodnotou. Ještě pár týdnů má být v nemocnici, nejspíš ho přesunou? Nevím. V domě je ještě 5 koček, které jsem nenašla. Netuším, co bude, až ho budou chtít propustit. Cítím strašnou bezmoc a vztek.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 17:25

@Takco Kontakt jsem se snažila udržovat, zvát ho na oslavy, Vánoce. Vše odmítal. Též je problém, že si několikrát do roka mění číslo, většinou nové zjistím, až když něco potřebuje. K domu se nedostanete, ze všech stran jsou vysoké ploty, brána je vysoká 2 m a ještě několikrát omotaná nějakou folií, takže jsem neměla tušení, jak to tam teď vypadá. Každý rok mu o adventu vezu trochu ketocukroví. Předminulý rok mi ani neotevřel. Někomu se pořád cpát nejde, kord, když je to dospělý člověk.

• Citovat
  • Nahlásit
872
6.1.22 18:23

Je to záležitost pro psychiatra, co zkusit nějakou psychoporadnu někde na webu? S takovými lidmi člověk nehne, myslím, že dávali o těchto lidech pořad -Po krk v odpadcích nebo Máte doma uklizeno, je to na youtube…Ti lidi si tím shromažďováním kompenzujou vnitřní prázdnotu, často je za tím i deprese…Nesmí se vyhodit vůbec nic, berou to osobně, jako kus sebe. Moc řešení to nemá, měli jsme takového souseda, v baráku už mu nic nefungovalo, pro vodu chodil na hřbitov a v zimě do potoka za barákem, netopil si, spal zabalený do spousty dek..nikoho neměl, tak občas dobří sousedi mu nechávali nějaké šatstvo a jídlo. Nevyhodil teda vůbec nic, potkanama se to tam hemžilo, vybíral kontejnery, měl i velkou sociofobii…Nakonec ho museli hospitalizovat a skončil v ldm, domek po jeho smrti vyklízela obec, bylo toho mnoho kontejnerů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
7.1.22 19:10

Ti pejsci by asi potřebovali veterináře na kontrolu, jestli nemají parazity. Stojí to ale peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 23:15

@jejjej O peníze za veterináře ani nejde. Jenže já jsem ani neměla souhlas si je vzít k sobě, měla jsem jim dát do uličky, kde je předsíň jídlo a zase jít. Nejraději bych si je nechala. Pokud bude na vozíku, tak se stejně o ně nebude moct postarat, pak je vezmu na veterinu, zajistím očkování, čipy atd. Kočky jsem ani nezahlédla, ale jídlo mizí, tak snad jsou v pořádku.
Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.22 23:24

Pro představu takto vypadá dvůr, kde jsou 4 garáže. Nevím, jak si zde poradí na invalidním vozíku. V domě je to ještě horší, ale strýc problém nemá. Po našem rozhovoru mi už ani nezvedá telefon. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
8.1.22 07:52

Moje tchyně to má taky…roky jsme se snažili ale je to marně…tchán rezignoval a většinu času tráví jinde než doma…podle mě s ním bohužel nehnes, musel by totiž chtít sám. Bohužel. Ani v nemocnici ho do ldn bez jeho souhlasu nedají. Podle mě on bude chtít domu, kde to s ním asi nedopadne moc dobře. Je to strašný ale obrn se, protože on ten problém skutečně nevidí a ty s tím bohužel nic nenadelas… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28274
8.1.22 07:58

Nejde pomahat nekomu, kdo pomoc nechce. Pokud chce ale vasi peci, tak jedine za podminky uklidu baraku tou firmou. Tam neni co resit. Chapu, ze je ti ho lito, ale nemuzes pristupovat na jeho styl zivota. Tu psychiatrickou diagnozu nejakou mit bude. Tohle je tezke.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28646
8.1.22 08:26

No vážně Ti není co závidět. :hug: Tohle bude hodně těžký. Ano, dotyční to opravdu nevidí, asi bude potřeba se poradit s nějakým psychologem..? Bude mít sám co dělat se sebou, srovnat se s tím zdr. stavem, ale v tomto by těžko mohl vůbec fungovat. Tady například tento článek. I s těmi kočkami a psy je to, jak píšeš, obvyklé. Smutné…

https://www.vitalia.cz/…e-harampadi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat