Prohlubeň v hlavě po pádu na rovnou podlahu

Anonymní
25.3.21 10:09

Dira/prohluben v hlave po padu na rovnou podlahu

Uz jsem tady zakladala diskuzi o rentgenu po padu 10 mesicniho syna na podlahu z vladtni vysky, ale potrebovala bych jeste uklidnit - syn spadl pravdepodobne z polohy na kolinkach opreny o krabici dozadu na hlavicku (10s jsem se nekoukala). Brecel silene, na hlave (v tylu, kde je kost “nejhrubsi” jsem mu nahmatala prohlubeninu, jakoby bouli ale s dirou vprostred. Jeli jsme na pohotovost, na rtg sebou hazel, nic na snimku nebylo, nema zadnou podlitinu, ani cervene, modre, nic. Hlidame a je v pohode, svuj. Chci se zeptat. Muze jit o naraz na nejakou cast hlavy, kde to otece tak blbe do prstence, nebo jak to rict? Prijde mi to jakoby mel protlacenou lebku. Ale ani na nic nespadl.

Diky za kazdou zkusenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10500
25.3.21 10:15

Přestaň plašit, dítě je v pořádku, RTG dopadl v pohodě a takových pádů na hlavu budou ještě desítky a věř, že ještě horších. Lidská a obzvlášť dětská lebka nikde není rovná, u dětí jsou ja ní na více místech vyšší vrstvy tuku. Pokud by to mělo být oteklé, je to alespoň červené a nebo má modřinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30799
25.3.21 10:24

V týle je fontanela, to je nejspíš ta prohlubeň. Mám taky mimino v tomto věku a šišku má v těhle místech celou hrbolatou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63029
25.3.21 11:35

Vždyť už jsi tu psala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 11:36

Prohluben vzadu ma snad kazdy, nikdo nema hlavu uplne rovnou hladkou. Dcera (6) takhle spadla a bouchla se do hlavy, nahmatali jsme ji prohluben. Uz jsem zacala taky silet ale pak jsem nahmatala vzadu takovou stejnou prohluben/dulek sobe, manzelovi i synovi. A nasla jsem takovou diskuzi i tady na emiminu, kde holky psaly, ze to taky maji. Schvalne si prohmatej svoji hlavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 12:24

Diky,

@martina.se ano, uz zminuji v prispevku, ze jsem se ptala ohledne rtg.

Ta prohluben tam nebyla, jsem se synem 24/7 a diky jeho akcni povaze a neustalym padum mu hlavu kontrolujeme denne. Ma hlavu po mne, v tyle velky hrbol, ted ma v nem dulek. Je vice na leve strane, fontanela je spise vprostred.

Diky vsem za zpravy, chtela jsem jen znat zkusenost s podobnou “vpacenou” bouli, jelikoz tohle neznam. Ano hystercim, pro me lepsi volba, nez nedelat nic. Naposledy, kdyz jsem dala na uklidnujici rady typu “to je normalni” jsme bojovali se synem v porodnici o zivot 8), jsem obezretna a tady jsou ruzna temata, proc se nezeptat na tohle :nevim:.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat