Dírka na čůrání jinde, než v pindíčkovi

493
18.6.20 13:42

Vyústění močové trubice jinde, než v pindikovi

Ahoj maminky, mám sestru a té se narodil 10.4. 2020 narodil chlapeček, však v 27tt. Sestra měla preeklampsii a malý musel ven, kvůli případným komplikacím. Teď už s ním konečně leží na neonatologii (musí se o něj naučit postarat a rozkojit se.) A dnes ráno když sestřička, chtěla malému vzít moč, zjistila, že nemá vyústění močové trubice v pindikovi, ale mezi kuličkami. V roce má jít na operaci, kde by mu to měli všechno spravit, jinak bude impotentní. Máte s tím některá zkušenost? Jak to dopadlo? A jak se dnes takovému chlapečku žije? Trápí mě to, protože jsme byli těhotné spolu, já už mám doma 3 měsíčního zdravého chlapečka. A nějak si tohle nedovedu jako máma představit.
Děkuji za každou odpověď. ❤

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3995
18.6.20 13:54

Osobní zkušenost nemám, ale bojovala s tim kamaradka. Kluk byl na jedne operaci v roce, na druhe ve dvou a půl, protože mu ta nově vytvořená dirka pořád zarustala. Teď už chodí do školky a je úplně bez problémů. Plodnost by prý měla být zachována. Jediné, co si z toho odnesl.je strach z lékařů a odmítá kohokoliv nechat mu sáhnout na pindik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
18.6.20 13:57

@chaela
I tak moc děkuji, jedná se tam hlavně o to zachování plodnosti, muselo by to pro něj jako pro kluka být hrozné a vypadá to normálně? Nejde poznat, že byl operovaný? Trochu asi ano, že ale kluci mají jizvu i potom jak jim srostl šourek, tak snad bude vše dobré, už si toho tolik oba vytrpěli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4275
18.6.20 14:18

kouzelnici

Dneska jsou doktori v mnoha vecech doslova kouzelnici,
to co popisujes vypada skutecne jen na chybejici kousek te spravne cesty ven,
myslim, z3e tohle doktori zvladnou plastikami mocove trubice,
vezmi si, ze dokazi doslova „vyrobit“ chlapovi zenske organy
a i zenske muzske, s nimi to maji tezsi, ale i to curani spravnou dirkou umi resit,
takze na tvem miste bych se nebal,
pravda,, musite jeste pockat, nez se telicko trchu srovna,
aby dalsi vyvoj sel normalne
me sili, sice ne na pindiku, v jedne nej nej nemocnic u nas,
jak priznal pak zastupce primare, mel velike obavy,
jak to cele nakonec se mnou dopadne,
a dopadlo naprosto perfektne,
nikoli chirurgove, ale kouzelnici, doslova,
tak zadne strachy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55293
18.6.20 14:19

@Pepinka23 to mi přijde divné, že na to přišli až takto pozdě :think:
Syn měl posunutou dírku pod žalud, to mi řekli asi 4h po porodu. Později na urologii zjistili ještě zkrácené šlachy, takže byl pindík zahnutý. Podstoupil 3 operace během 2 let, poprvé měl asi 16 měsíců. U něj je to teda viditelné, protože neměl srostlou předkožku a použíli kůži z ní při plastice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3995
18.6.20 14:46

@Pepinka23 jestli je to vidět, to bohužel neporadím. Je To syn kamarádky, mezi nohy mu nekoukam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
18.6.20 15:32

@tezi
No ona se to dozvěděla až dnes ráno, při odběru té moči, těžko říct, jestli to věděli už dříve, ale asi ji nechtěli,, vyděsit " :nevim: jasně a tak hlavně, že budete v budoucnu babičkou, že jo.. :srdce:
@chaela jasné i tak moc děkuji :relaxed:! Dává to člověku jistou naději, že malý bude v pořadku :heart:
@Pesimistaa
To je vlastně fakt, já doufám, že nic nepokazí q všechno bude dobrý. :relaxed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55293
18.6.20 15:46

@Pepinka23 to je na dítěti :lol: Malý by měl problém kvůli tomu zakřivení. Konec močové trubice měl posunutý tak, že by to nemělo vliv na nic.
Jinak vada se jmenuje hypospadie a jde o nejčastější vadu u chlapečků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
18.6.20 17:42

@tezi Aha děkuji :relaxed:tak u malého by to prý problém byl. Já jsem nevěděla, že může vzniknout taková vývojová vada a upřímně o tom slyším poprvé. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama