Disciplinární komise na VŠ - šíření zadání

Anonymní
21.6.21 09:17

Disciplinární komise na VŠ - šíření zadání

Ano, udělala jsem to. Psali jsme online test. V dobré víře jsem ho poslala někomu, aby se podíval na typ otázek a ten někdo ho sdílel veřejně. Podle testu je jasně vidět, že ten test byl můj. A ano, byla jsem blbá.
Bude mě teď ve škole řešit disciplinární komise. Co od toho mám čekat? Vyloučí mě? Dají mi podmínku? Co jim mám říct? Mám jim říct, že jsem úplná kráva nebo co?
Rozhodně nebudu jmenovat toho někoho, kdo to šířil dál, byla to čistě moje chyba.
Holt poučení někdy bolí.
Poprosím anonymně, ať si někdo nespojí moji přezdívku s tupostí :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9682
21.6.21 09:31

Ano, nasypala bych si popel na hlavu, řekla že toho lituji a že už se to nestane atd. Co z toho bude za postih těžko říct. Snad primhouri oko pokud jsi dobrý student a byl to tvůj první prohřešek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
21.6.21 09:36

Nikdy jsem se do této situace nedostala.

Ale svoji obhajobu bych postavila na tom, že byla dlouhou dobu distanční výuka, chtěla jsem pomoct v dobré víře a neuvědomila jsem si právní následky plynoucí z tohoto jednání. Vyjádřila bych hlubokou lítost nad svým jednáním. A jmenovitě omluvu všem, které jsem svým jednáním poškodila. To bych asi zpracovala písemně, jednak děkanátu fakulty a jmenovitě všem poškozeným, ještě před disciplinárním řízením.

Co hrozí, nevím. Podle mě se tvrdost trestu odvíjí i podle důležitosti předmětu, který jsi šířila a jak je zakončen-pořadí důležitosti-zápočet, kolokvium, zkouška..
Pokud jsi rozšířila otázky z nějakého profilujícího předmětu oboru, postih bude tvrdší než kdybys rozšířila třeba zadání první pomoci, tento předmět je všude v pomáhajících profesích.
Možná bys ty možné postihy našla v konkrétních vyhláškách.

Pokud jsi rozšířila profilující předmět, podmínečné vyloučení nebo vyloučení si dovedu představit.

I když s Tvým jednáním nesouhlasím, držím pěsti, aby postih byl nejnižší možný.
@Anonymní píše:
Ano, udělala jsem to. Psali jsme online test. V dobré víře jsem ho poslala někomu, aby se podíval na typ otázek a ten někdo ho sdílel veřejně. Podle testu je jasně vidět, že ten test byl můj. A ano, byla jsem blbá.
Bude mě teď ve škole řešit disciplinární komise. Co od toho mám čekat? Vyloučí mě? Dají mi podmínku? Co jim mám říct? Mám jim říct, že jsem úplná kráva nebo co?
Rozhodně nebudu jmenovat toho někoho, kdo to šířil dál, byla to čistě moje chyba.
Holt poučení někdy bolí.
Poprosím anonymně, ať si někdo nespojí moji přezdívku s tupostí :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69981
21.6.21 09:37
@Anonymní píše:
Holt poučení někdy bolí.

8o šiš, co to je za školu? Dyť testy kolovali a kolují věky věků, tak co dělaj za divadlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.6.21 09:48

Samozřejmě, že kolují a řešit se to samozřejmě taky musí. Já to chápu. Nasypu si popel na hlavu prostě :D
Taky jsem to sdílela s dobrou vírou, protože to byl těžký test a hledali jsme řešení na ty otázky v něm, abychom se připravili na další test.
No, ale díky za slova útěchy a myslím, že z toho může být maximálně podmíněčné vyloučení a to mě jako dálkaře nijak netrápí, když stejně všechny ostatní věci zpracovávám sama. Jen už nikomu nikdy nic nepošlu :D
Ale vím, kdo to tam nasdílel, tak mu alespoň vytmavím trochu. Mohl taky sdílet svůj test, když měl jen otázky v jiném pořadí.

• Citovat
  • Nahlásit
9130
21.6.21 09:50

Ale to by byl blbej, kdyby sdílel svůj. Takže je z toho venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7540
21.6.21 09:54
@Anonymní píše:
Samozřejmě, že kolují a řešit se to samozřejmě taky musí. Já to chápu. Nasypu si popel na hlavu prostě :D
Taky jsem to sdílela s dobrou vírou, protože to byl těžký test a hledali jsme řešení na ty otázky v něm, abychom se připravili na další test.
No, ale díky za slova útěchy a myslím, že z toho může být maximálně podmíněčné vyloučení a to mě jako dálkaře nijak netrápí, když stejně všechny ostatní věci zpracovávám sama. Jen už nikomu nikdy nic nepošlu :D
Ale vím, kdo to tam nasdílel, tak mu alespoň vytmavím trochu. Mohl taky sdílet svůj test, když měl jen otázky v jiném pořadí.

To je tedy prima kolega. Taky by mě zajímalo co to je za školu. Ale je pravda, že teď při druhém lock downu byly školy přísnější než loni. Nám třeba na 20 otázek, ne zrovna jednoduchých, dali 15 min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4810
21.6.21 09:58
@Anonymní píše:

Řekla bych tam v podstatě totéž, co jsi napsala sem. Chtěla jsi pomoci jednotlivci, který hůře zvládá obtížnosti distanční výuky, a neuvědomila sis důsledky (že to samo je podvod, že by to mohl dále šířit, atd.). Ano, seď tam pokorně a nasypej si popel na hlavu, slib, že už to neuděláš, že chápeš svoje provinění a nepopíráš ho. Zdůrazni, že v tom nebyl zlý záměr. Oni zase nejsou úplní blbci, poznají zlý úmysl nebo honbu za profitem od blbé chyby, zohlední, pokud to byla jedna blbá chyba za jinak bezproblémové studium apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2111
21.6.21 09:59
@Anonymní píše:

Hlavně dej vědět ostatním, co je to za vola. Nebude to nejostřejší tužka v penále a mohl by udělat problémy i ostatním. Tys to nešířila, šířil to někdo jiný, což snad vědí, odkud to šlo.

Příspěvek upraven 21.06.21 v 10:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15914
21.6.21 10:10
@Anonymní píše:
Holt poučení někdy bolí.

Postav to na tom, ze jsi s dotycnym chtela projet otazky, u kterych sis nebyla jista. Jako konzultaci To, ze to on poslal dal, jsi uz neovlivnila. Kdyby trvali na jmenu, netajila bych ho (uz mam ve svem veku urcite zkusenosti a vim, co jsou lidi zac :? ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
21.6.21 10:12

Záleží na tom, co je v podmínkách školy. Jistě studenti něco podepisují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2031
21.6.21 10:13

Já bych tedy asi i reklamy kdo to poslal veřejně dal. Je něco jiného říct kamaradovi, jaké byly otázky v testu, a vzít test a dát ho na soc sítě… já jsem byla v podobné situaci. Kamarádce jsem řekla, na co se mě ptali u ústní zkoušky a že o něčem, čeho se se všichni bali, nepadlo ani slovo. Měla zkoušku den po mně. No a ona to napsala na fb do naší skupiny, ještě tam hezky doplnila, jak se můžou všichni vykašlat na to těžký, že se na to těsně nikdo ptát nebude atp… jenže si neuvedomila, že ve skupině máme i jednoho z doktorandů, kterej to pak řekl profesorovi. Problém měla ta kamarádka, ne já. Mně jen řekl, ať si svoje dobře mínění rady příště nechám pro sebe, že nikdy nevím, kdo je použije neoprávněně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17057
21.6.21 10:17

Ach bože růžo, tys to vyfotila se svým jménem nebo co? :nevim: no nic, omluvit se a prisahat na holej pupek, že už nikdy…
Testy kolovaly a kolují pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
21.6.21 10:23
@Anonymní píše:

Tak ty jsi trilogie, ale ten, kdo to sdílel, to je prostě hovado a podala bych si ho.
Doufám, že te jen pokaraji a nevyhodi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69981
21.6.21 10:24

Já teda nevím, mě na tom nic podvodneho nepřijde a na tom bych to postavila. K testu jsi se dostala legálně, nikde jsi ho neukradla, nesdilela před testování nebo během dne. Vyhodnoceny test jsi dostal a nechápu, proč by jsi jej nemohla probrat s třetí osobou. Ať už kvůli sobě (konzultace výsledků, poučení z chyb) nebo kvůli němu (aby věděl, co ho v testu že stejného předmětů čeká). Cermatovske testy z předchozích let jsou taktéž dostupné. Prostě musí na další termín udělat testy nové. Že jsou líní a dávají pořád dokola ty samé testy, je jejich problém a jdou do toho s rizikem, že studenti znají zadání z předchozích termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat