Diskuze o filmu pět zrození

85
20.11.15 16:06

diskuze o filmu pět zrození

http://video.aktualne.cz/…02590604f2e/
Viděli jste dokument Pět zrození? Já ne, ale zaujal mě na video. aktuálně cz. rozhovor Daniely Drtinové s bývalým primátorem a porodníkem Bohuslavem Svobodou. Co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

85
20.11.15 16:16

Doporučuji článek M. Váchy Vztek na Českou televizi:
http://blog.aktualne.cz/…ek-vacha.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
20.11.15 16:19

Koukám na to…a bohužel někteří lidé prostě nechápou, že něco dělají špatně (nebo alespoň to, že by se něco dalo dělat lépe). A že ne vše je jen o penězích. Smutné. S takovýmto přístupem se atmosféra v porodnicích opravdu nemá šanci změnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Misskaaa
20.11.15 16:25

Koukala jsem na to a byla jsem v šoku ještě x minut po konci. Nejenže to tam vypadá hrozně, ale teda ten personál to byl děs. Jak tam ty sestřičky seděly a povídaly si o tom, jak vracela nějaké oblečení a ta paní tam jen tak ležela to byla síla, ale nejvíc mě zarazilo jak tam sestřička tý paní mačkala to břicho já myslela že to už se dávno nedělá a úplně mě to vyděsilo. No jako hrozná porodnice

• Nahlásit
  • Citovat
5732
20.11.15 16:28

@Misskaaa To v odkazu je rozhovor s panem primářem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 16:30

Jak můj porod, ten s uklízečkou a X lidí při tlačení kombinováno s posledním porodem (tedy zfetovaným stavem), naštěstí jsem ji vytlačila a pak jsem se ještě zvládla vyčůrat :*

DOKUMENT BYL PRO MĚ PROTO VLASTNĚ NAPROSTO NEŠOKUJÍCÍ A JE PRO MĚ AŽ NYNÍ ŠOKUJÍCÍ JAK MOC JE ŠOKUJÍCÍ A ŽE TO TAK BÝTI NEMÁ. :think: :think:

příště nevím jak chci rodit, zda vůbec… :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5732
20.11.15 16:46
@hebu píše:

Obávám se, že pan Vácha, stejně jako pan Svoboda, nepochopil (a nebo nechce pochopit) podstatu problému…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
20.11.15 16:47
@Misskaaa píše:
Koukala jsem na to a byla jsem v šoku ještě x minut po konci. Nejenže to tam vypadá hrozně, ale teda ten personál to byl děs. Jak tam ty sestřičky seděly a povídaly si o tom, jak vracela nějaké oblečení a ta paní tam jen tak ležela to byla síla, ale nejvíc mě zarazilo jak tam sestřička tý paní mačkala to břicho já myslela že to už se dávno nedělá a úplně mě to vyděsilo. No jako hrozná porodnice

Nesmí se tlačit loktem, to pak hrozí, že praskne děloha a dítě může být postižené.
Mě tlačili na břicho taky, ale to proto, že jsem rodila 16 hodin a už jsem neměla sílu na pořádné tlačení. Mě spíš zarazilo, že se ji nezeptali zda vůbec můžou a zrovna začali. Mě se doktorka nejprve zeptala a vysvětlila mi vše okolo toho a až se souhlasem dala pokyn sestře, aby mi tedy na břicho zatlačila. A dcera je naprosto zdravá a já znovu těhotná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736

Když jsem to viděla, byla jsem ráda, že mě bez diskuzí fikli a bylo to celé za třičtvrtě hodiny hotové. Asi bych ani nechtěla, aby na mě ta sestřička takhle ležela a doktor na mě řval, jak nějaký trenér na fotbale…

Příspěvek upraven 20.11.15 v 16:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
terca10

Pridavam se k tem sokovanym. Taky sem na to koukala jak z jara. Teda to mackani bricha vim ze se dela. Me to delali taky a to sem rodila u Apolinare ale bylo to proto ze mala mela uz spatny uzvy a byla nedorotovana tak me nastrihli a pomohli ji jinak by se narodila pridusena takze pokud to ma smysl tak proc ne ale u te pani mi to prislo neopodstatnene. Ale jinak pristup sester a doktoru no strasny a o prostredi ani nemluvim. Ja se u porodu citila jako ze tam sem jenina a nemaji nic jineho na praci, kazdou chvilku sem tam mela sestricku a vsichni krasne pomahali a povzbuzovali a i diky nim je to pro me ten neujkrasnejsi zazitek a to ze jim deti odnesli a hned na vyhrivany luzko atd… to sem nepochopila malou mi vzali asi na pet minut aby ji zvazili a zmerili a zabalili ale to s ni byl celou dobu manzel dokonce mu rekli at jde s nema a pak uz sme byli asi dve hodinky jen vsichni tri spolu ale na noc si ji vzali za coz sem rada protoze sem byla hotova ale kdybych si rekla mela bych ji hned usebe. Nedokazu si predstavit takovej porod jako sem videla tam. Jeste ze sem tam nerodila bych je asi postrilela.

• Nahlásit
  • Citovat
26175
20.11.15 16:51
@hebu píše:

Tak evoluční tlak, aby pánev udržela orgány? Tak to má důstojný otec poněkud progresivní názory.

A já si vždycky myslela, že bolest při porodu je u žen trestem za prvotní hřích, jak se to píše v Bibli :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
20.11.15 16:57

A co mě tam nejvíc zarazilo bylo to, čím vším tam ty rodičky dopovali. Já dostala pouze injekci oxitocinu do stehna (žádné 2 kapačky) a i když jsem epidural odmítala, nakonec po těch hodinách jsem si o něj sama řekla (prej za 5 minut 12). Jinak jsem kapačku vůbec neměla, jen masku s kyslíkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31426
20.11.15 17:28
@hebu píše:

výborný, moudrý názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
20.11.15 17:55

Až teď po otevření diskuze jsem zjistila, že už se tu o tématu diskutovalo. Omlouvám se, ale televizi moc nesleduji, tak jsem k tomu přišla až teď na internetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2174
20.11.15 18:24

„A ano, při porodu z matky vycházejí různé tělní tekutiny a dítě nevypadá úplně esteticky. Nerodíme bezbolestně zajíčky azuritky, rodíme děti, rodíme je v bolestech, a je u toho mnoho krve a dalších sekretů.“

„Krom bolestí zad a kýly tak platíme třetí evoluční daň: těžké a bolestivé porody“

Nu co na to napsat, je to hysterka :lol:. Můj dojem z článku je akorát takový, že katolický kněz by se k porodům asi vyjadřovat neměl :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama