Displazie kyčlí a počínající artróza ve 30 letech

Anonymní
12.12.19 17:04

Displazie kyčlí a počínající artróza ve 30 letech

Prosím anonym info o zdraví. Ahoj, tak jsem si do dnešního dne myslela, že jsem zdravá a jen mě bolí záda. Bohužel mi byla zjištěna počínající artróza a displazie kyčlí. Prý se s tím nedá nic dělat. Máte někdo podobný problém, co s tím děláte? Na ortopedii teprve půjdu. Záda mě bolí už delší dobu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.12.19 17:14

Já mám taky (zatím lehkou artrózu), bude mi 28. Nedělám s tím nic, prostě se s tím zžívám a pokouším se zamezovat prochladnutí. Ale problémy s klouby mám už asi od 15, závodně jsem tancovala, tak jsem si všimla, že tam mám oslabení…

• Citovat
  • Nahlásit
744
12.12.19 17:17

Taky mám artrozu kyčlí, asi od 19 :nevim: Nedělám nic, krom toho, že jím všemožné léky nebo jednou za půl roku chodím na magnety. Některý dny jsou horší, některý lepší. Ale musíme se smířit s tím, že lepší to už nebude nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8250
12.12.19 17:21

Mam kamaráda, který má ve 30 obě kyčle z titanu. S tím nic neudělá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 17:29
@AkiB píše:
Taky mám artrozu kyčlí, asi od 19 :nevim: Nedělám nic, krom toho, že jím všemožné léky nebo jednou za půl roku chodím na magnety. Některý dny jsou horší, některý lepší. Ale musíme se smířit s tím, že lepší to už nebude nikdy.

A co třeba sporty? Jaké můžeš dělat? Mě Dr říkala že nemůžu skoro nic, ale nesmím hlavně ztloustnout.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 17:30
@Anonymní píše:
Já mám taky (zatím lehkou artrózu), bude mi 28. Nedělám s tím nic, prostě se s tím zžívám a pokouším se zamezovat prochladnutí. Ale problémy s klouby mám už asi od 15, závodně jsem tancovala, tak jsem si všimla, že tam mám oslabení…

A jaký sport děláš teď?

• Citovat
  • Nahlásit
1256
12.12.19 17:31

Nejsem na tom o moc líp, mám problémy od narození. Ortoped vždy říkal, že když nebudu sportovat, přetěžovat kyčle, moc dlouho stát, sedět, chodit,… Tak budu mít umělé kyčle AŽ VE 40… :roll: 8o :mrgreen: Nenadělám nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 17:37

Mně řekli, že sportovat můžu jak chci… Ale já jen chodím a trochu tancuju, občas kolo, v zimě lyže. A taky, mám to v kombinaci s žilní nedostatečností, takže tam je ten pohyb spíš žádoucí.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 17:44

Doplnění: ale ten doktor mě zná, takže ví, že sporty typu běhání nedělám, tak mi je ani nezakazoval…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.19 17:45
@Anonymní píše:
Mně řekli, že sportovat můžu jak chci… Ale já jen chodím a trochu tancuju, občas kolo, v zimě lyže. A taky, mám to v kombinaci s žilní nedostatečností, takže tam je ten pohyb spíš žádoucí.

Tak to máme podobné. Já se na ortopedii teprve chystám, ale stejně počítám s tím že mi moc neoradi. Já denně na hodím cca 8km a asi je to málo. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
12.12.19 18:50

Mám vrozenou dysplazii kyčelního kloubu ( v roce zaměněny výsledky - já prohlášena za zdravou - znova zjištěna ve 14 letech) byla mi doporučena operace - v 18 maturita ( nešlo to ) pak práce ( to taky nešlo ) pak těhotenství- porod ( dnes jsou synovi skoro dva a taky to nejde ) je mi 24 a operace půjde nejdřív než ve 30 😁 kdyby jsi potřebovala poradit ( jak ulevit bolesti nebo tak stačí napsat )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
29.5.20 20:05

Ahoj, mně zjistili artrozu na začátku roku. Ale vtipné je, že mi diagnostikovali hned třetí stupeň a to je mi 37.
Předtím nikdy nic a najednou vloni tři měsíce po porodu mě začalo bolet noha až to začalo být neúnosné :(. Ale začíná to být čím dál horší a mám pocit, že mi kyčel odchází z měsíce na měsíc :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1756
9.1.21 14:12

Holky a co vas pri tom bolelo.Me rekli, ze mam tez pocinajici altrozu 35let ale me hrozne boli pravy podbrisek pry je to k tomu, ze jsou tam ty vazy :think: mate to nekdo taky tak??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
13.1.21 21:17

@zzzeruva Mě bolí prostě kyčle na obou stranách, s tvým popisem zkušenosti nemám. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
519
13.1.21 21:29

Ahoj taky se přidám, mě 25, taky začínající artróza, 12 let latinskoamerické tance. Takže odrovnáno.. poté twerk, který už nešel z důvodu silných bolestí. Nicméně, přikláněla jsem bolest od tance, což je celkem časté.
Mám to bohužel i rodové, moje teta teď byla na výměně obou kyčlí, ale to je v tom nejhoršími případě, kdy člověk nemůže ani chodit. Jinak mě hodně pomáhá plavání. Alavis.
Teď jsem těhotná, roztahuje se mi děloha a ty kyčle… :,( :,( :,( :,( :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat